Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Teknősbéka :)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 01:35    Hozzászólás témája: Teknősbéka :) Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezaz. Ez az igazi háziállat. Laughing Nem zajong, nem mászkál szét, nem eszik sokat, bár sokat kell takarítani.
Olyan békés, olyan nyugodt és méltóságteljes. Olyan hülye. Laughing Az hihetetlen. Annyira buta, egyszerűen öröm nézni, közben hangosan röhögök, mennyire egyszerű és mégis milyen tökéletes.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Moha
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért félelmetes is tud lenni amikor éhes , főleg most tavasszal , hogy kezdenek magukhoz térni a télből . Olyan az étvágyuk , hogy ha nem kapnak időben enni képesek lennének egymást is megharapni /már volt rá példa / . Fog nélkül is olyan erősen fognak.......... a kézfejem tudja .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztos, hogy buta?
A harmadik szomszédban van teknős. Málnaérés idején rendszeresen megjelenik a kertemben. Sem előbb, sem utóbb.
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy nem buta. Megvan a magához való esze és egyik rokonomnak olyan a teknőse mint egy kutya. Együtt néznek tévét, a teknős szereti a símogatják, szóval őis fejleszthető. Azért tűnik butának, mert olyan kifejezéstelen, bamba arca van és mert rossz a látása és mindíg melléharap. Laughing Amúgy nekem az egyik mindíg meg akarja enni a másiknak a lábát, az meg bepánikol. Smile Aranyosak és ez a kép is haláli. Laughing

Ja... Annó csináltam olyat, hogy egy rongyal törölgettem és meg akarta harapni a rongyot. Hagytam neki, majd a rongynál fogva felemeltem a levegőbe. Twisted Evil
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Moha
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a rongy helyett a kezem volt ott és így is ki tudtam emelni a vízből, de már tanultam az esetből Crying or Very sad
Azt nagyon bírom mikor megfeszítik a végtagjaikat és egészen apró rezgéseket kreálnak , egymással szemben az orruk ...............
Vissza az elejére
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt én is láttam soxor és biztosra vettem, hogy násztánc. És lőn... Láttam a tv-ben, dokumentumfilmben, hogy az tényleg az. Furcsa, mert elvileg nekem két lányteknősöm van. Smile Állítólag a karmuk és farkuk hosszúságának a külömbségéből lehet megállapítani. A fiué hosszabb.

ÉS az tényleg baromi jó Laughing , a baj csak az, hogy mikor az egyik csinálja a másik, révén, hogy nem vevő az azonosnemű sexre(abban a pillanatban) bepánikol. Mondjuk úgyse lenne kisteknős, hisz ahhoz homok kell.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 04. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez egy teknős. Ilyet szeretnék.
Vissza az elejére
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 04. 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amkior még kicsik és ketten fel alá tudnak úszkálni egy vajasdobozban akkor édes. Így hogy megnő már kevésbé édes, de még mindíg szórakoztató. Aki beválal 1-2 hetente egy takarítást, az kap egy kedvencet, akit hidegen hagy a külvilág és nem barátkozik senkivel. Laughing
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem volt szárazföldi teknősöm kirgizisztánból. Nagyon édes volt, szerette, ha simogattam a nyakát, bökdösött a fejével, ha valamiért abbahagytam... egyáltalán nem mondanám, hogy nem érdekli a külvilág, sőt. Smile

Viziről nincs tapasztalatom, de olyat nem is akarnék tartani...
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sloan írta:
Nekem volt szárazföldi teknősöm kirgizisztánból. Nagyon édes volt, szerette, ha simogattam a nyakát, bökdösött a fejével, ha valamiért abbahagytam... egyáltalán nem mondanám, hogy nem érdekli a külvilág, sőt. Smile

És hogy tartottad a teknőc komát? Ketrecben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Télen alszik, nyáron szabadon. Sloan, meséld el a husit!
Vissza az elejére
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Sloan írta:

Úgy nézett ki a dolog, hogy (nememlékszem pontosan, régen volt Embarassed ) de olyan október tájékán elássa magát a földbe, és tavasszal, március körül bújik elő csak. Kell neki adni egy almásládát pl. tele földdel, oszt ott elvan téliálomban.

Tavasszal felébred, akkor terráriumban volt otthon, de elég sokat kiengedtük, amikor otthon voltunk. Olyankor dzsalt össze-vissza az előszobában (viszonylag nagy előszobánk volt, régi budai bérház) de mivel a sebessége vágtában sem éri el a 0-1 m/s -ot, így nem volt nagy kunszt megfogni, ha nagyon rossz felé tévedt. Cool
Egyébiránt a terráriumban apró kavicsok voltak az alom, nem egy túlzottan piszkítós jószág.
Üvegből volt a terrárium egyébként.

Nyáron kiköltöztünk akkoriban mindig a telekre, mihelyt vége volt a sulinak. Ott van egy nagy terasz, napközben ott volt szabadonengedve. Igen jó a térérzékelésük, így esze ágában sem volt leesni. Smile Szépen végigmászott a terasz szélén, aztán visszafordult. Elbújni ott nem nagyon tudott. Éjszakára visszatettük a terráriumba, de ilyenkor általában amúgy is aludt.

Kage egy aranyos esetet emleget: A szomszéd kutyájának tettünk ki egy kis tálkában főtt hús maradékot az ebédből, hogy legyen már jó neki... de a kutya inkább velünk játszott. Egyszercsak arra figyelünk fel, hogy a teknős ott csócsálja a főtt húst! Laughing (állítólag egyébként rovarokat is eszik, bár ezt utólag tudtam meg) Kész voltunk tőle. Cool

Nagyon édesek, akinek van elegendő helye számukra (egy átlag szoba méretű terület már elég mozgásteret biztosít, kertben is jó, csak el legyen kerítve) annak melegen ajánlom. Cukorfalat tud lenni, ahogy nyújtja a kis nyakát a simire. Smile (másütt nem nagyon érzékeny állat Twisted Evil )

Macska nem veszélyes rá, nem tud ráharapni (ha már elég nagy a teki), a kutya gázosabb, az simán megfogja szájjal, és elviheti messzire... mi volt, hogy a szomszédból hoztuk vissza. Ártani nem tud neki, behúzódik a páncéljába, de ha valahol eldobja, lehet nehéz lesz megtalálni... így azért felügyelni kell rá.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sloan írta:
Mona írta:
Sloan írta:

Úgy nézett ki a dolog, hogy (nememlékszem pontosan, régen volt Embarassed ) de olyan október tájékán elássa magát a földbe, és tavasszal, március körül bújik elő csak. Kell neki adni egy almásládát pl. tele földdel, oszt ott elvan téliálomban.

Ez volt a tudatlanságom szűk keresztmetszete... Cool
Csak nyúlban-macskában vagyok otthon - volt egyszer nekünk is teknőcünk, de sajnos 2 nap alatt meghalt szegény. Valószínű, hogy már betegen hozhattuk el a kereskedésből...Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegényke...

Nekem is sok nyuszim volt régen, tenyésztettük. Most erre nincs hely. Majd...
Vissza az elejére
Sloan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 05. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Szegényke...

Nekem is sok nyuszim volt régen, tenyésztettük. Most erre nincs hely. Majd...
Shocked remélem ezt nem mondtad komolyan... Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.