Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreatív műhely 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 05. 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
aotan írta:
egy újabb próbálkozást láthattok tőlem
találtam leírást mécses dekoráláshoz, és gondoltam kipróbálom, nem lett egy matyóhímzés, de majd a következő Wink

Érdekes színválasztás. Én láttam egy olyat, hogy kis szoknyája is van, csak kásákból (11-es) érdekel?

Én most ilyet csinálok, ez a tanárom lapja, itt van róla jó kép:

http://zsuzskagyongy.blogspot.com/2011/03/virag-gyuru.html

Meg fűztem egy olyan cellinit, (ilyen, csak én más színeket használtam, bentről kifelé bordóból átmenet piros a legkülső pedig világosnarancs)

http://4.bp.blogspot.com/_nAWXs9avYqE/SwiB8K8NlrI/AAAAAAAACr8/FeySO91kq88/s1600/silver+swirl+1a.jpg

amit Máté el is csaklizott és azóta is büszkén hordja. (amin nagyon nagyon nagy elismerés

Laughing )

szia Smile
igen, mindenképpen érdekelne, azóta készült két másik is, bár annyira nem lettek jók, csak amolyan kis próbálkozások Smile

cellinit még nem fűztem de gondoltam már rá, örülök hogy nálad sikere volt Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 05. 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

áááá a bogyókat csak most látom! nagyon jók!Smile jók a színek is nagyon.

és ezek a fák is, nagyon jóóóók!

de jó az ametiszt lap, amire szerelted. Hogy tetted rá?

voltam hobbi boltban itthon, és ott nem tudtak segíteni, hogy mégis mivel ragaszthatnám oda, meg máshol sem sok segítséget találtam, így kizárásos alapon
pillanatragasztóval Embarassed Embarassed Embarassed
reméltem, hogy megtartja majd, de eleve úgy igazítottam a fát, hogy a saját "lábán" is megálljon ha kell, így a ragasztó már csak stabilizálás volt

a bogyóknak itthon is nagy sikerük volt, kettőt már elajándékozott anya, egy meg a kulcstartómon fityeg Smile
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 05. 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Aotan!

Nagyon ügyes vagy!

Hogy csináltad a fát? Hol vettél hozzá cuccot?

Tetszenek a csillagaid a karkötőid és fácskád a bogyók és a mécsesdísz is!

ÜGYES!ÜGYES!ÜGYES!

köszönöm szépen, mindig örülök ha valakinek tetszenek a munkáim Smile
a neten találtam videókat meg leírásokat, valahol találtam egy blogot is, ahol gyöngy bonsai-okat készítettek, nagyon mutatósak voltak, és megfogott.
Aztán amikor legközelebb Pécsen jártam bementem a Jókain lévő ásványboltba, visszajártó vagyok Smile, ott segítettek annyiban, hogy mutattak néhány fát, kisebbet, nagyobbat, mondták hogy egyszerű gyöngyfűző drótból is lehet készíteni, meg vannak erősebbek is, rézhuzalok, ilyesmik...
aztán ott vettem ásvány karkötőt meg egy metszet ásványt, itthon meg volt drótom, és egyik délután leültem, megcsináltam Smile
Levágtam egy kb 20 centi hosszú drótot középre ráhúztam az ásványt majd azt megfogva megtekertem a drótot, utána az egyik szálra fogtam még egy ásványt és megint megtekertem, ugyan ezt megcsináltam a másik oldalon is, ezt lehet gyöngyökkel is csinálni és úgy is nagyon szép mintákat lehet kihozni Smile
arra kell figyelni, hogy mindent egy irányba kell tekerni, mert egyébként nem fog szépen mutatni, aztán ha már van egy csomó ilyen kis "ágad" akkor 2-3-assával össze lehet őket megint sodorni, érdemes csinálni 2-3-4 ilyen vastagabb ágat és a végén azt összedolgozni. Végül ami nem lett az alján összecsavarva abból kialakítom a gyökereket, igyekszem úgy csinálni, hogy megálljon rögzítés nélkül is, ha kell teszek még hozzá drótot, egy ilyen kis fába simán elmegy 5 méter is. Végül ha készen van rá lehet ragasztani egy lapra, de rá is lehet tekerni egy kavicsra, láttam már olyat is hogy falapokra volt rögzítve Smile

ezek a leírások sokat segítettek nekem:
http://www.kreativcafe.hu/dekoracio-ujrahasznositas/1628-szerencsefa-koevecskekkel.html

http://www.kreativvagyok.hu/mindenmas/index.php?olvas=287
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 06. 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mgnéztem a másik kettőt,nekem a te fád tetszik.az ametisztnek csak a végére van kő biggyesztve,a tiédnek viszont ágai vannak!
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 06. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Mgnéztem a másik kettőt,nekem a te fád tetszik.az ametisztnek csak a végére van kő biggyesztve,a tiédnek viszont ágai vannak!

szerintem csak a csavaráson meg a fantázián múlik ki mennyire bonyolítja a fáját Smile
nekem a leírásokon kívül sokat segít ha látom egy képen amit csinálni akarok, így egyszerűen lemásolom, ez a fa is így készült, megnéztem egy csomó képet, elolvastam körülbelül hogyan kell megcsinálni és lesz ami lesz alapon nekiálltam Very Happy
szinte minden gyöngyös dolgom így készül, persze pontos másolatokat nem tudok készíteni, így mindig van benne valami más, mint az eredetikben, ilyenkor többnyire az elsőt a "prototípust" megtartom magamnak és a többit ami készül azt adom tovább
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 01:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok, megkeresem majd neked, azt én is meg akarom csinálni.

Ma ilyet csináltam, falencse bevonása peyoteval:

http://www.kreativvagyok.hu/_kepek/gyongyfuzes/lencsepeyote-nyaklanc/gyongy-lencsepeyote-utolsonagy.jpg
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hűűűű, hana ez nagyon szép Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üvegből készült gyönyörű tárgyak: Hogy ki lehet e nyitni itt, azt nem tudom

Üveg. .pps Üveg. .pps
5608 KB Megtekintés
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sajnos nem lehet megtekinteni. Hiába én nem értek annyira a számítógéphez, csak gondoltam megosztom veletek. Neutral
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja azt lehagytam, hogy e-mailba kaptam
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
ok, megkeresem majd neked, azt én is meg akarom csinálni.

Ma ilyet csináltam, falencse bevonása peyoteval:

http://www.kreativvagyok.hu/_kepek/gyongyfuzes/lencsepeyote-nyaklanc/gyongy-lencsepeyote-utolsonagy.jpg

wow, ez nagy szép, tényleg! Smile
köszi, hogy megosztottad!

alias Ms M.

Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most kézműveskedés keretében megyek szappant főzni, meg megy a testápoló főzés, tegnap voltam fűzni is, ilyeneket csináltam:

http://beadhappy.biz/gallery_class/OpenSquareEarrings.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4135/4914036766_fbaaff2708.jpg

http://www.flickr.com/photos/robertawarshaw/5005546613/in/pool-796311@N21

Meg open tear dropot, de arról nem találok értelmes képet.
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 15. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon jók! Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 16. 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon kreatív és ügyes vagy . Gratula
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 09. 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.kreativvagyok.hu/gyongyfuzes/karacsonyi-mecsesdekor-peyote-alapon/

aotan, ez az egyik.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő
31 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.