Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Utazás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 28. 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy nektek is tetszik..Smile)) valóban gyönyörű helyeken jártunk!

Folytatom Monreale városával

Ismeretes a pompás székesegyháza, normann-bizánci ízlésben épült pompás templom, normann királyok síremlékeivel és egész belsejét takaró pompás mozaikképekkel, amelyek az ó- és újtestamentumból ábrázolnak jeleneteket. I. Roger építtette. A világ egyik leggazdagabban díszített dómja, ahol több mint 6000 m2-nyi mozaikban gyönyörködhettünk.

Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 28. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csodálatos, gondolom rengeteg az élmény.... most csak álmodozom Smile
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 05. 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mildykének még tartozom egy beszámolással a zoktóber 23.-i hétvégéről Smile.

Szóval, azon a szombaton elindultunk a Tátrába. Egészen szép időnk volt, bár nem mondanám, h kánikula, de azért elment; még a nap is sütött Smile.

Szokás szerint szép kanyargós utakon jártunk , és ha megláttam vmi igazán szépet, muszáj volt megállni, nehogy unatkozzon a tényfékezőm Very Happy : .
Az első hót Telgártnál, a Szlovák Paradicsom sarkában láttuk: . A dobsinai jégbarlangnál megálltunk, és egy rövid - kincskeresés-célzatú - séta előtt megcsodáltam a békésen legelésző lovakat Very Happy: és egy kecskét, akiket nem nagyon zavartunk.
Mivel már egészen esteledett és amúgy is felhős volt az ég, a Tátrából csak nagy sötét pacákat láttam, amit nem is tényfékeztem le Razz.

Vasárnap napsütésre, és a széltől eltekintve igazán jó időre keltünk. A szokásos pukkadásig tartó reggeli után elindultunk Strbské Plesoba, h felmenjünk a Skok vízeséshez. (Pontosabban egy arra található ládához, de ez mindegy, kicsit beszűkültem Laughing .) Ez már Csorbató bejárata. Ezt pedig direkt Mildynek fotóztam Smile: .
Mire kiértünk az erdőből, természetesen eltűnt a nap, viszont megjöttek a felhők Razz: . Azt mondanom sem kell, h ez csak itt fent volt így Razz Laughing : . A kincset közösségi erővel gyorsan megtaláltuk: Very Happy, de a szomszéd völgybe tervezett áthágás az időjárás érdektelensége miatt elmaradt.
Visszafelé még sétáltunk egy nagyot a minuszosodó szélben a tó körül: , kiláttunk a kilátóhelyen: (említettem már, milyen fotogének errefelé a karácsonyok? Razz Laughing ), aztán hazaindultunk mindenféle finom meleg kakajók és hotdogok vágyálmával a fejünkben és pockunkban Smile.
Erre van a haza: .
A naaaagy fekete felhő kezdi bekebelezni a védtelen hegyecskét Laughing :
Mire hazaértünk, mind nagyon-nagyon elfáradtunk: .

Másnap már egyáltalán nem volt olyan jó idő. És ráadásul kiderült, h a párkányra kizacskózott, vákuumcsomagolt füstölt sajt a kis szemtelen cinegék kedvende Razz Laughing : .
Végül túrázás helyett Smokovecbe mentünk, m nekem mániám a szépséges házak, és ezerkmes szélben támadt kedvem fotózni Smile. A végére már a sapkám és az összes kapucnim rajtam volt Laughing .

Persze közben lemerült az elem a tényfékezőben és nem volt nálam másik Razz, így kénytelen voltam a telefonomat bevetni:

Kedden sajnos haza kellett jönni. És még esett is Razz.
De azért jó sok kincs keresését beiktattuk, így eléggé sikerélménnyel tértem haza. Arról nem is beszélve, h milyen jó helyeken jártunk.
Először Lőcsén:
Nagyon szép városka, még a ronda részekkel együtt is.
Aztán következett a betléri kastély parkja. A kastélyt valószínűleg egy régebbi helyére építették az Andrássyak. Nem jártuk be az egészet - hatalmas - , de amit láttunk, még így esőben, ronda időben is szépséges volt. Tudnék ott élni Very Happy.

Ez utóbbi vízesés, úgy rémlik, Szlovákia legnagyobb mesterséges vízesései közé tartozik Smile.
Ezután Krasznahorka következett, itt a szél majdnem lefújt a hegyről Razz. Ezt az időjárást nemcsak mi nem bírtuk Laughing :
A következő két állomás Ajnácskő és Sőreg vára volt:

Ezek nincsenek messze a magyar-szlovák határtól, és ma már leginkább váralakú sziklának tűnnek. Ajnácskőnek pl. nagyon kedves története van, amit a bejáratnál magyarul és szlovákul lehetett olvasni Smile.

A hozzászólás legutóbb Lon által 2007. 11. 06. 09:04-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy legalább az 1. túrázós napotokon kegyes volt hozzátok a Tátra!
Nagyon szépséges az a kép, amin a völgyhíd van! meg az is, amit nekem fényképeztél! Very Happy
Azok a kis cinegék nagyon huncutok voltak! Laughing meg úgy látom Nudli is! Laughing Laughing Wink
A smokoveci házak meg az Andrássy kastély kerttel együtt szintén nagyon szépséges volt! Very Happy
és köszönöm a lőcsei anziszkot is! Smile (kár, hogy a régi magyar városokat így elhanyagolják Crying or Very sad )

(ja, és valamiért a legeslegelső kép nekem nem látszik Rolling Eyes )

Köszönöm az élmészbeszámolót! jó volt olvasni! Smile

puszi

alias Ms M.

Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

örülök, h tetszett Smile
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, Lon! Mondtam már, hogy imádom az úti beszámolóidat?! Very Happy

Nagyon szép helyeken jártatok!
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:

én is!! Smile
és most már a legfelső képet is lehet látni! Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
linus írta:

én is!! Smile
igazán nagyon kedvesek vagytok, köszönöm Smile
a képet megjavítottam Wink

különben Lőcsét nem mondanám azért elhanyagoltnak. mondjuk mi csak az óvárosban jártunk. de a romosságok mellett már a főtértől távolabbi utcákban is kezdik a felújítást. szóval nem mondanám, h rosszabb a helyzet, mint itthon Razz Wink
Az egyik képen látszik egy színes palánk: a főtéri templomot renoválják és akörül volt, nekem nagyon tetszett, h nem unalmas szürke, hanem végig ilyen színes és rajzos Very Happy
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
mildy írta:
linus írta:

én is!! Smile

különben Lőcsét nem mondanám azért elhanyagoltnak. mondjuk mi csak az óvárosban jártunk. de a romosságok mellett már a főtértől távolabbi utcákban is kezdik a felújítást. szóval nem mondanám, h rosszabb a helyzet, mint itthon Razz Wink
Az egyik képen látszik egy színes palánk: a főtéri templomot renoválják és akörül volt, nekem nagyon tetszett, h nem unalmas szürke, hanem végig ilyen színes és rajzos Very Happy

Lon, minden héten kirándulni, beszámolni róla Laughing Laughing Laughing
(csak azt ne modd, hogy álljam a cehhet... Laughing Embarassed Laughing )
Tetszik a látásmódod - kedvet kap tőled az ember, hogy felkeresse az általad meglátogatott helyeket...
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
mildy írta:
linus írta:

én is!! Smile

örülök, hogy Lőcsét nem hanyagolják el! ez jó hír! Smile a rajzos palánkok nekem is tetszettek, olyan vidámítóak! Smile
mi idén Késmárk felé jártunk meg a környékén, és ez sajnos nekünk nagyon elhanyagoltnak tűnt. Sad Besztercebánya és Zólyom sem volt túl bizalomgerjesztő. Rolling Eyes

alias Ms M.

Vissza az elejére
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az egyik kedvenc topikom. Szeretem olvasni, na meg persze megosztani, az élményeket. Cool Ötletgyűjtésnek is kitűnő.

csak itt nagyon halkan megjegyzem, hogy decemberben...talántalán... egy hosszú út, jó messzire.... úgylegyenúgylegyen
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 06. 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
Ez az egyik kedvenc topikom. Szeretem olvasni, na meg persze megosztani, az élményeket. Cool Ötletgyűjtésnek is kitűnő.

csak itt nagyon halkan megjegyzem, hogy decemberben...talántalán... egy hosszú út, jó messzire.... úgylegyenúgylegyen

nekem is! Very Happy számomra ez a legtartalmasabb, legérdekesebb és legszínesebb topik! Very Happy nem hiába, nagyon szeretek utazni! Very Happy

drukkdrukk!!! Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 07. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Lon írta:
mildy írta:
linus írta:

én is!! Smile

Lon, minden héten kirándulni, beszámolni róla Laughing Laughing Laughing
(csak azt ne modd, hogy álljam a cehhet... Laughing Embarassed Laughing )
Tetszik a látásmódod - kedvet kap tőled az ember, hogy felkeresse az általad meglátogatott helyeket...
Laughing pedig lehet, h kedvemre lenne egy ilyen meló Wink Laughing
köszönöm, kenegetődnek a hájaim Wink Cool Laughing
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 07. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:

hajrá Very Happy
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 07. 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
mi idén Késmárk felé jártunk meg a környékén, és ez sajnos nekünk nagyon elhanyagoltnak tűnt. Sad Besztercebánya és Zólyom sem volt túl bizalomgerjesztő. Rolling Eyes
nem hiszem, h elhanyagoltabb, mint itthon.... nem is kell messze menni: menj csak be pl. egy Üllői úttal párhuzamos utcába mondjuk a Klinikáktól a Ferenc krt. felé Razz .
én már nem emlékszem Késmárkra, de Beszterce és Zólyom nekem nem tűnt vészesnek. bár az is igaz, h nem túl sok időt töltöttünk ott. az szinte általánosan elmondható a szlovákiai városokról, h vhol van egy régirégi és szépséges mag, és körülötte meg csupa békásmegyer Laughing lsd. akár Poprádot is Wink. lehet, h ha legalább egy napot járnánk-kelnénk egy-egy városban, kiderülne, h nem is csúnya Smile. Nekem Selmec és Körmöc is nagyon tetszett, pedig ott is majdnem csak átutazóban voltunk.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Következő
34 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.