Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

FOGYÓKÚRÁK
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 07:41    Hozzászólás témája: FOGYÓKÚRÁK Hozzászólás az előzmény idézésével

A Max Planck intézet diétája, illetve annak egy változata

A Max Planck Intézetben (egyesek szerint egy Max Planck társaságnál) kifejlesztett fogyókúrás módszer.

A diétában megkötöttektől nem szabad eltérni, így meglehetősen szigorúnak számít ez a fogyókúrás módszer.

1. nap:

REGGELI: Feketekávé cukor és tej nélkül tetszőleges mennyiségben.
EBÉD: 2 főtt tojás, tetszőleges mennyiségű spenót enyhén megsózva.
VACSORA: Egy nagy steak (sertés, vagy pulyka panírozatlanul) grillezve, vagy 3 beefsteak sütve, zöld saláta tetszőleges mennyiségben.

2. nap:

REGGELI: Feketekávé cukor és tej nélkül, 1 száraz zsemle.
EBÉD: Egy nagy steak (sertés, vagy pulyka panírozatlanul) grillezve, saláta és valamilyen gyümölcs tetszőleges mennyiségben.
VACSORA: Főtt sonka mennyiségi korlátozás nélkül.

3. nap:

EBÉD: 2 főtt tojás, saláta és paradicsom tetszőleges mennyiségben.
VACSORA: Főtt sonka és zöld saláta tetszőleges mennyiségben.

4. nap:

EBÉD: 1 főtt tojás, répa főzve, vagy nyersen citrommal.
VACSORA: Gyümölcsök és natúrjoghurt.

5. nap:

REGGELI: Feketekávé cukor és tej nélkül, répa citrommal.
EBÉD: Párolt hal, paradicsom tetszőleges mennyiségben.
VACSORA: Egy nagy steak (sertés, vagy pulyka panírozatlanul) grillezve, zöld saláta tetszőleges mennyiségben.

6. nap:

REGGELI: Feketekávé cukor és tej nélkül tetszőleges
EBÉD: Grillcsirke tetszőleges mennyiségben.
VACSORA: 2 főtt tojás, répa tetszőleges mennyiségben.

7. nap:

REGGELI: Tea citrommal.
EBÉD: Egy nagy steak (sertés, vagy pulyka panírozatlanul) grillezve és gyümölcs tetszőleges mennyiségben.
VACSORA: Az eddigiek közül szabadon választható.

A 8. Naptól kezdve a diéta előről kezdődik további egy hét időtartamra. Amennyiben pontosan betartjuk az előírásokat, úgy 2 hét alatt 9 kilót adunk le.
A diétával olyan anyagcsereváltozás zajlik le bennünk, hogy 3 évig nem szedünk vissza súlyt.
Alkohol fogyasztása bármilyen formában tilos !

A hozzászólás legutóbb hiaklo által 2006. 07. 06. 07:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Edd a háromszorosát!

A normális mennyiség háromszorosát enni (Durva)
Első hallásra meglehetősen durvánat tűnik az úgynevezett "Edd a háromszorosát" kúra.
A fogyókúrás módszer lényege az, hogy úgynevezett bányászdiétára fogjuk magunkat, azaz naponta legalább 6000 kalóriát "zabálunk".
Egy idő után undor lép fel, ami hirtelen nagymértékű fogyást eredményez.
Csak erős gyomrúaknak ajánlott!

A hozzászólás legutóbb hiaklo által 2006. 07. 06. 07:46-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden nap mást enni

Kiváló, kíméletes, minden tápanyagot tartalmaz az Antoine-féle soványító kúra.

Hétfő: főzeléknap
Kedd: húsnap
Szerda: tojásnap
Csütörtök: tejnap
Péntek: halnap
Szombat: gyümölcsnap
Vasárnap: szabad választás

A hozzászólás legutóbb hiaklo által 2006. 07. 06. 07:45-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne vacsorázz!
A módszer lényege, trükkje nem új. Ma is sokan csinálják, de nem tudják, hogy hivatalosan "Dinner canceling" a módszer neve. Naponta egy bizonyos idõpont után már nem étkezünk. Általában 15 óra ez az idõpont, legalábbis a legtöbb szakértõ erre esküszik. Nem vacsorázunk, naponta csak két alkalommal étkezünk.

Még egy õsi kínai közmondás is alátámasztja módszerünket:

"A vacsorádat add az ellenségednek!"

Ahhoz, hogy a gyomrot ne tegyük ki erõs igénybevételnek, vacsora helyett igyunk gyógyteát, vagy más meleg, de kalóriaszegény folyadékot.

Még egy elõnye van a módszernek: Sokkal jobban és fõleg egészségesebben fogunk aludni, nem gyötörnek rossz álmok az esti "bezabálás" miatt.

Alkalmazása:

A módszert bármilyen hosszú távon, vagy alkalmanként bevethetjük, hiszen a szervezet a többi étkezésnél elegendõ táplálékot, vitamint és nyomelemet kap.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 06. 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Yo-Yo-effektus elkerülése

A felesleges kilókat úgy számoljuk fel, hogy az egyes számú kövérítőszert, a ZSÍRT radikálisan redukáljuk, mégpedig úgy, hogy megelőzzük az úgynevezett yo-yo-effektus kialakulását, azaz a gyors visszahízást.

1. nap:

REGGELI: Joghurt-müzli gyümölcsökkel, 2 csésze gyógynövénytea.
Hozzávalók: 2 ek. zabpehely, egy kis banán, 1 kis alma, 1 tk. darált dió, 1 pohár joghurt.
Elkészítés: A banánt összenyomjuk és elkeverjük a joghurttal. Beletesszük a többi hozzávalót.

SNACK: Amszterdam zellerkenyér.
Hozzávalók: 1 szelet Grahamkenyér, 1 tk. sovány túró, 3 dkg Edami sajt, 8 dkg zellerszár.
Elkészítés: A kenyérre rákenjük a túrót, ráfektetjük a sajtot és csinosan díszítjük a zellerszárdarabokkal.

EBÉD:. Zöldmaggombóc zöldbabbal.
Hozzávalók: 3 ek. őrölt zöldmag (Herbária), 1 dl zöldségleves, 2 ek. sovány túró, bors, majoranna, szerecsendió, 15 dkg zöldbab.
Elkészítés: A zöldmagőrleményt a zöldséglevesben a fűszerekkel 20 percig főzzük. Elkeverjük a túróval és gombócokat formálunk belőle. Sós lobogó vízben 15 percig főzzük. Párolt zöldbabbal tálaljuk.

SNACK: 1 papaya

VACSORA: Paradicsomsaláta friss sajttal.
Hozzávalók: 250 g paradicsom, 2 tk. olaj, 1 tk. gyümölcsecet, 1 tk. szójamártás, 1 kis hagyma, 3 dkg morzsolt friss sajt, 2 tk. friss bazsalikom.
Elkészítés: Az ecetből, az olajból és a fűszerekbõl egy marinádot készítünk. Elkeverjük a felszeletelt hagymával, paradicsomkarikákkal és bazsalikommal. Hozzá egy szelet kétszersült.

2. nap:

REGGELI:. Paprikás camembert-kenyér.
Hozzávalók: 1 szelet barnakenyér, 1 tk margarin, 3 dkg camembert, őrölt paprika. 1 kis alma
Elkészítés: A kenyeret megkenjük margarinnal, ráhelyezzük a sajtszeleteket, megszórjuk paprikával, almaszeletekkel díszítjük. Hozzá két csésze kávé, vagy tea.

SNACK: Narancs-müzli.
Hozzávalók: 2 ek. zabpehely,fél pohár sovány joghurt, 1 tk. méz, fél narancs
Elkészítés: A joghurtot a mézzel, a zabpehellyel és a narancsdarabokkal elkeverjük.

EBÉD:. Pisztráng gombával
Hozzávalók: 30 dkg tisztított pisztráng, só, bors, citromlé, 5 dkg szeletelt gomba, fél tk. olaj, 1 ek. vágott petrezselyem, 2 héjában főtt burgonya.
Elkészítés: A halat enyhén megsózzuk, a gombaszeleteket fűszerezzük és a pisztrángba töltjük. Egy darab alufóliát beolajozunk és a halat belecsomagoljuk. Előmelegített sütőben 200 fokon 20 percig sütjük. Tálaláskor körberakjuk a petrezselyemmel megszórt héjában főtt burgonyával.

SNACK: 1 kakigyümölcs (1 szilvával helyettesíthetjük), 1 korpás keksz.

VACSORA: Paprikasaláta sajtkockákkal.
Hozzávalók: 10 dkg zöldpaprika, 10 dkg paradicsom, 1 ek. gyümölcsecet, 2 ek. víz, tk. olaj, só, bors, bazsalikom, 4,5 dkg sajt (30 %-os zsírtartalmú).
Elkészítés: Készítünk egy salátaöntetet, majd belekeverjük a zöldségeket, a sajtkockákat, valamint a bazsalikomot. 1 szelet pirítóssal tálaljuk.

3. nap:

REGGELI: Málna-müzli.
Hozzávalók: 2 ek. zabpehely, 1 ek. búzacsíra, 10 dkg fagyasztott málna, 1 tk. méz, 1,5 dl sovány tej.
Elkészítés: A felengedett málnát elkeverjük a mézzel és a tejjel, majd megszórjuk a zabpehellyel és a búzacsírával.

SNACK: Pirítós mustáros tóróval.
Hozzávalók: 2 szelet pirítós, 2 dkg sovány túró, 1 tk. mustár, 5 dkg uborka.
Elkészítés: A kenyereket megkenjük a túróval és a mustárral, majd beborítjuk az uborkaszeletekkel.

EBÉD: Poré gratin szezámhéjjal.
Hozzávalók: 1 póré, 2 héjában főtt burgonya, 2 ek. sovány joghurt, 2 dkg parmezán, 1 ek. szezámmag.
Elkészítés: A pórét három percig pároljuk, majd a krumpliszeletekkel együtt egy tüzálló tálba rakjuk, sózzuk, borsozzuk. A joghurtba keverjük a parmezánt és ráöntjük a pórés krumplira, majd megszórjuk a szezámmaggal. 200 fokon 15 percig sütjük.

SNACK: 1 kiwi, 2 korpás keksz.

VACSORA: Mozzarellás, paradicsomos keksz.
Hozzávalók:

A 4. Naptól kezdve a diéta előről kezdődik további egy hét időtartamra. Amennyiben pontosan betartjuk az előírásokat, úgy 2 hét alatt 9 kilót adunk le.
A diétával olyan anyagcsereváltozás zajlik le bennünk, hogy 3 évig nem szedünk vissza súlyt.
Alkohol fogyasztása bármilyen formában tilos !
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Crying or Very sad Senkinek semmi tapasztalata a fent idézett fogyókúrákkal? Crying or Very sad Crying or Very sad
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 07:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Recept szerint soha nem sikerült fogyókúráznom. (reggelire 125 g papayával spékelt málnaműzli 228 g 1.87%-os, 39.56 C fokos tejjel leöntve). Az önfegyelem hiánya? Lehet.
Amikor eredményes voltam, akkor mindíg azt tartottam be, hogy azt ettem, és akkor, amit és amikor a többiek, csak a szokott, kívánt mennyiség felét, kétharmadát. Hogy ne essem kísértésbe a másodszori szedéssel amíg a többiek esznek és előttem üres a tányér, nagyon lassan ettem. (A dolog folyománya, hogy fogyókúra nélkül is annyira lassan eszem, hogy mindíg én vagyok kész legkésőbb és társaságban figyelnem kell, hogy felét vegyem a normálisnak, mert a végén mindenki rám vár. Smile )
Viszont a visszahízás sajnos mindíg bejött. Crying or Very sad
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Recept szerint soha nem sikerült fogyókúráznom. (reggelire 125 g papayával spékelt málnaműzli 228 g 1.87%-os, 39.56 C fokos tejjel leöntve). Az önfegyelem hiánya? Lehet.
Amikor eredményes voltam, akkor mindíg azt tartottam be, hogy azt ettem, és akkor, amit és amikor a többiek, csak a szokott, kívánt mennyiség felét, kétharmadát. Hogy ne essem kísértésbe a másodszori szedéssel amíg a többiek esznek és előttem üres a tányér, nagyon lassan ettem. (A dolog folyománya, hogy fogyókúra nélkül is annyira lassan eszem, hogy mindíg én vagyok kész legkésőbb és társaságban figyelnem kell, hogy felét vegyem a normálisnak, mert a végén mindenki rám vár. Smile )
Viszont a visszahízás sajnos mindíg bejött. Crying or Very sad

gonso
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Crying or Very sad Senkinek semmi tapasztalata a fent idézett fogyókúrákkal? Crying or Very sad Crying or Very sad

De igen Exclamation
Abban a pillanatban amikor elkezdek fogyókúrázni és FOGLALKOZNI a kérdéssel, kalóriákat számolni, étrendet összeállítani, stb....két következménye lesz:
1. Folyamatosan éhes vagyok.
2. Elkezdek hízni.

Ha viszont nem akarok fogyózni, élem a kis pörgős életem és jól érzem magam, rögtön elkezdek fogyni Confused
Gondolom ez azért lehet mert ha elkezdek fogyózni akkor elégedettlen vagyok magammal, ha viszont elégedettlen vagyok magammal akkor többet eszek Rolling Eyes 22-es csapoda Laughing
Úgyhogy ide azt a brassóit kovi ubival és csapovani pívóval..had foggyak Twisted Evil
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonso írta:
hiaklo írta:

De igen Exclamation
Abban a pillanatban amikor elkezdek fogyókúrázni és FOGLALKOZNI a kérdéssel, kalóriákat számolni, étrendet összeállítani, stb....két következménye lesz:
2. Elkezdek hízni.

Ha viszont nem akarok fogyózni, élem a kis pörgős életem és jól érzem magam, rögtön elkezdek fogyni Confused
Gondolom ez azért lehet mert ha elkezdek fogyózni akkor elégedettlen vagyok magammal, ha viszont elégedettlen vagyok magammal akkor többet eszek Rolling Eyes 22-es csapoda Laughing
Úgyhogy ide azt a brassóit kovi ubival és csapovani pívóval..had foggyak Twisted Evil
Wink Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Edd a háromszorosát!

A normális mennyiség háromszorosát enni (Durva)
Első hallásra meglehetősen durvánat tűnik az úgynevezett "Edd a háromszorosát" kúra.
A fogyókúrás módszer lényege az, hogy úgynevezett bányászdiétára fogjuk magunkat, azaz naponta legalább 6000 kalóriát "zabálunk".
Egy idő után undor lép fel, ami hirtelen nagymértékű fogyást eredményez.
Csak erős gyomrúaknak ajánlott!

gonso
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
gonso írta:
hiaklo írta:

De igen Exclamation
2. Elkezdek hízni.

Wink Laughing

Feltételezem, az az ugráló kis izé a hasamon az APEH-et vagy a gyurcsány-csomagot akarja szimbolizálni.
Motto: ha már nem tudtuk megakadályozni, hogy egyél, a szart akkor is kipaszírozzuk belőled. Mi ugyan ezzel semmit nem nyerünk, de te érezd magad szarul Rolling Eyes Confused
Országimidzs...hihi Twisted Evil
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonso írta:
hiaklo írta:
gonso írta:
hiaklo írta:

De igen Exclamation
2. Elkezdek hízni.

Wink Laughing

Feltételezem, az az ugráló kis izé a hasamon az APEH-et vagy a gyurcsány-csomagot akarja szimbolizálni.
Motto: ha már nem tudtuk megakadályozni, hogy egyél, a szart akkor is kipaszírozzuk belőled. Mi ugyan ezzel semmit nem nyerünk, de te érezd magad szarul Rolling Eyes Confused

tévedsz, az az egérke, aki a (sör)hasadon ugrál, az én vagyok! hahahahaa Razz Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 17. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonso írta:
Laughing
Idézet:
Wink Laughing

Ó dehogy, csak besegít a mozgásszegény életmód mellékhatásainak kiküszöbölésében Wink Laughing Laughing
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 20. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hiaklo, a Max Planc Intézet fogyókúráját és Bischof László természetgyógyász kúrájaként ismerem (még ő adta nekünk anno, azóta is terítjük az ismerősi körben nagy sikerrel - anyukám testnevelő és gyógytornász), nekünk bejön. A kedvesemmel most dobtunk le jópár kilót a segítségével, csak ajánlani tudom bárkinek is... mint ahogy szoktam is ajánlgatni, ha valaki segítséget kér, vagy megkérdezi, hogy csináltam. Wink

Bischof módosított rajta pár dolgot, pl nem engedi a zöldséggel egyidőben a gyümölcs fogyasztást is, sertés rövidkarajt javasol stakenek (a szelén miatt), cikóriát kávéként, meg hasonló pici módosítások.

Summa: nekünk bevált. Ha az ember nem szokik rá utána az esti csokievésre, akkor nem ugrik vissza súly sem.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.