Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

FOGYÓKÚRÁK
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Véletlenül" találtam most ezt a cikket, érdemes elolvasni.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Jaj de érdekes és tanulságos Surprised Wink Laughing
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Sieglinde írta:

Jaj de érdekes és tanulságos Surprised Wink Laughing

Jó a cikk. Ez a fogyasztói társadalom már nem a zsírraktározásra van felkészülve, hanem az egyél minnél többet szlogenre.

Velem ritkán fordul elő, hogy "teleeszem" magam - de azt nem tudtam, hogy ennyi felesleges kalóriával jár. Mondjuk, az is függ, hogy mivel eszed degeszre magad. Ésha belegondolunk, hogy egy kilótól kb. 7000 kalória leadásával lehet megszabadulni....... Rolling Eyes
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hátha valakit érdekel

http://www.femina.hu/narancsprogram
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

A cikk szerint jóllakott gyomorba a teljes telítettség érzéséig 3- 4000 kalória értékü ételt vagyunk képesek megenni.

Na számoljunk csak.

Menü:
Marhahús leves
Rántott karaj
Sült krumpli
Csokoládé
Szőlő

15 dkg marhahús……………………………..375 kal
10 dkg vegyeszöldség………………………....30 kal
5 dkg száraztészta házi……………………….200 kal

2 szelet karaj (20 dkg)……………………… 326 kal
zsemlemorzsa 5 dkg………………………….200 kal
1 tojás……………………………………….…50 kal * ezt becsültem, mert nem találtam
zsiradék, amit felszív 2 dkg…………………..200 kal

sült krumpli- gorombán becslem, hogy a súlyának 1/5-ének megfelelő zsírt szív fel.
25 dkg krumpli………………………………240 kal
5 dkg zsír……………………………………..500 kal

20dkg cékla ………………...............................60 kal

10 dkg csokoládé……………………………...540 kal

20 dkg szőlő………………………………….160 kal

Az ételek zsírfelszívását jelentősen fölébecsültem. Így 2881 kal jött ki a teljes menüsorra.. A cikk szerint ez lenne az a kisebb mennyiség, amit a jóllakott és a teljesen telített érzésű gyomor közt meg bírnánk enni. Mert a felső határ 4000 kal lenne. Esetleg fél liternyi tejszínből haboskávé, 5 dekácska cukorral édesítve?

Mondjuk én a felét nem bírnám megenni korgástól hányásig.
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 13. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mai napon rászántam magam / valamint a pénzt / és vettem egy doboz Béres Fitt-Duó tablettát, két részből áll, 3 szem tablettát étkezés előtt kell bevenni bő folyadékkal, 1 szem tablettát étkezés után...
Amúgy is diétázom az epém miatt, ez igazából arra lesz jó, hogy kevesebbet bírjak enni és ne legyek újra éhes...
1 havi adag, majd beszámolok róla, hogy milyen...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rolling Eyes Most hogy letettem a cigit, szükségét éreztem, hogy utánna nézzek mivel kerülhetném el, az esetleges-biztos hízás rémét. Rájöttem! SEMMIVEL! Nem mert a 800 kaloriás diétát a cigi előtt egy héttel adtam fel, hisz vastagon koplaltam naphosszat és mégsem fogytam egy dekát sem. Vagyis hatékonysága annyiban merűlt ki hogy a már meglévő túlsúlyom nem nőt tovább viszonylag- nagyon- mozgásszegény életmódom következtében sem. Igazából nem akarok senkit sem letörni, de az tény, én legalábbis azt tapasztaltam magamon, hogy fogyni csak és kizárólag mozgással lehet. Persze kell hozzá diéta is, de ha mondjuk kiszámolod, hogy 10 hosszt kell úszni két szelet rántottkarajért, akkor asszem, hogy már önmagában a gondolattól is elmegy a karajahetnéked, míg egy grillen sült csirkemell után még akár szunyálni is mehetsz, ha éppenséggel ahhoz van kedved.
És még valami! A mozgást tényleg csak elkezdeni nehéz. én pl izomláz függő vok. (De azé nem veném rossznéven ha valaki kigyúrná a combjaimból.) WinkLaughing Rolling Eyes

A hozzászólás legutóbb serena által 2007. 06. 15. 20:25-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából a test - főként a női test - genetikailag úgy van programozva, hogy a koplalásra az első napokban,/hetekben? / zsírraktározással reagál, csak eztán kezdi felhasználni a tartalékokat. A diétám miatt én is fogytam, nah de ebből észrevenni valamit 3 hónap után lehetett...De nem is szabad eszeveszetten mérekezni és centivel méregetni hol-mi hány centi, mert biztos elveszi az ember kedvét, hogy nem látja azonnal az eredményt.
Ráadásul valamiért ha centiben karcsúsodsz, az még nem biztos, hogy a mérleg is sok-sok kiló mínuszt fog mutatni. Ezért én a " de jó, hogy ez a gatyám már újra jó rám" módszert alkalmazom... Smile
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 14. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Igazából a test - főként a női test - genetikailag úgy van programozva, hogy a koplalásra az első napokban,/hetekben? / zsírraktározással reagál, csak eztán kezdi felhasználni a tartalékokat. A diétám miatt én is fogytam, nah de ebből észrevenni valamit 3 hónap után lehetett...De nem is szabad eszeveszetten mérekezni és centivel méregetni hol-mi hány centi, mert biztos elveszi az ember kedvét, hogy nem látja azonnal az eredményt.
Ráadásul valamiért ha centiben karcsúsodsz, az még nem biztos, hogy a mérleg is sok-sok kiló mínuszt fog mutatni. Ezért én a " de jó, hogy ez a gatyám már újra jó rám" módszert alkalmazom... Smile

És emellett még mit?

bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hiaklo kedves pár hsz.-szel feljebb a válasz... Smile
Vissza az elejére
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 15. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah a fogyókúráról is annyit...gyönyörű szép zsírpárna nőtt a derekam,és a csípőm köré mióta abbahagytam a fogamzásgátlót,amit szerintem az életben nem fogok tudni eltüntetni onnan... Laughing
Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát szóval.. fogyókúra ide vagy oda.. nálam eddig egyetlen módszer vált be: a nem evés! ha meg igen, akkoris szigorúan csak zöldség! se zsiradék, se tejtermék se semmi... Confused Sad
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drágáim, tettem egy elhatározást, és a véleményeteket szeretném kérni.

Igazából a méregtelenítés csak ürügy, pár lusz kilótól is szívesen megszabadulnák - sőt, főleg az utóbbit. 6 napos léböjt kúrában gondolkozom bio zöldségelevekkel és sok-sok vízzel, kikapcsolódással, pihenéssel. (Egy hétig otthon leszek, így ez ideális alkalom lenne erre.) Számomra gyanús a candida-jelenség is, legalábbis annyi olyan cuccot eszek, ami nekik is klassz táplálék, hogy ideje kiéheztetni őket kissé.

Vélemény, ötlet mindháromra úgy, hogy úgy érezzem magam, mintha wellnesselnék otthon egy héten keresztül, és teljesen megújulnék a végére? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 18. 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Drágáim, tettem egy elhatározást, és a véleményeteket szeretném kérni.

Igazából a méregtelenítés csak ürügy, pár lusz kilótól is szívesen megszabadulnák - sőt, főleg az utóbbit. 6 napos léböjt kúrában gondolkozom bio zöldségelevekkel és sok-sok vízzel, kikapcsolódással, pihenéssel. (Egy hétig otthon leszek, így ez ideális alkalom lenne erre.) Számomra gyanús a candida-jelenség is, legalábbis annyi olyan cuccot eszek, ami nekik is klassz táplálék, hogy ideje kiéheztetni őket kissé.

Vélemény, ötlet mindháromra úgy, hogy úgy érezzem magam, mintha wellnesselnék otthon egy héten keresztül, és teljesen megújulnék a végére? Smile

húha, na most ezért lehet, h 1 páran megköveznek majd, de 1 kicsit orvosi szemmel:
A Candida általában csak akkor okoz problémát, gyulladást, stb, ha a szervezet immunrendszere nem jól működik, vagyis immunhiányos állapotban! Hüvlyben pedig ha a baciflóra nem megfelelő, nincs egyensúly!
Tehát attól, h olyasmit eszel-iszol nem lenne szabad előjönnie ilyesmi fertőzésnek, hacsak nincs vmi komoly bajod, ez p4edig az eddigiek alapján nem valószínű! Embarassed Rolling Eyes
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 19. 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bimbi írta:
Nah a fogyókúráról is annyit...gyönyörű szép zsírpárna nőtt a derekam,és a csípőm köré mióta abbahagytam a fogamzásgátlót,amit szerintem az életben nem fogok tudni eltüntetni onnan... Laughing

ez jó!Már mint a különbözőség!

Én meg azóta hízom mióta szedem..... Evil or Very Mad
(Fodor Ákos)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.