Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 27. 08:35    Hozzászólás témája: Ilyen volt - ilyen lett Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya adta az ötletet... a fekete-fehér témában régi képeslapok kerültek elő, rákérdezett egy régi épület sorsára és melléje tettem az eredményt...

Szóval ide régi képeslapokon fellehető épületek jelenlegi állapottal való összevetését várom...

Régen:

Ma:

hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 27. 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile jajj ezt úgy szeretem.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 27. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó, hogy ma is ugyanolyan szép! Szeretem ezeket régi épületeket, annyi méltóság van bennük!
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 28. 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1916-ból

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 28. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 28. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 01. 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 01. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 01. 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 18. 01:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://hampage.hu/trams/rakoczi/keletiig.html
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 18. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya, Sieglinde, gratulálok a topichoz!Nagyszerű és érdekes minden korosztálynak!
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 13. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhoznám a témát...

Az első cikk, amit hozok:
Ilyen volt.

A Baross téri régi aluljáró rendszer. Siratja valaki?

És az átalakulás (ilyen lett):

Egy síntelen-szagtalan* városi térség alakulása:
a Baross tér I.

a Baross tér II.

Ez a hozzászólás nem jött volna létre, ha a minap nem találok rá egy olyan oldalra, amelynek nagyon megörültem, s amelyet sebtében el is mentettem magamnak. Így ismeretlenül is köszönettel tartozom ezen oldal működtetőjének, hogy ilyen szépen összeszedte a gondolatait és a képeivel egy csokorba gyűjtötte. Gyönyörű munka. Azt hiszem sokat fogok még lapozgatni azokon az oldalakon.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Felhoznám a témát...

Ilyen volt.

a Baross tér I.

a Baross tér II.

Ez a hozzászólás nem jött volna létre, ha a minap nem találok rá egy olyan oldalra, amelynek nagyon megörültem, s amelyet sebtében el is mentettem magamnak. Így ismeretlenül is köszönettel tartozom ezen oldal működtetőjének, hogy ilyen szépen összeszedte a gondolatait és a képeivel egy csokorba gyűjtötte. Gyönyörű munka. Azt hiszem sokat fogok még lapozgatni azokon az oldalakon.
Érdekes dolog volt látni a belinkelt cikk kapcsán újracsak a hajdan olyannyira sokat látott Baross teret... Ugyanis ezelőtt kb. 25 évvel láttam utoljára...Viszont sokkoló volt megtudnom azt az infót, hogy a Baross tér hajdani legfőbb jelképét, a híres "forgalomirányító gombát", (Így neveztük akkoriban a metrólejárat fölötti részen álló forgalomirányító minitornyot...) időközben lebontották, úgyhogy mára már nyoma sincs, ráadásul még a gomba körüli kis parkot is felszámolták...Éshát mindezek helyett és helyén állítottak valami szobrot...Szörnyű ebbe még csak belegondolni is...Dehát ugye tudjuk azt jól, hogy manapság MINDEN POLITIKUS, VÁROSVEZETŐ elmebeteg, agyilag hót sötét,mindenféle értelmes tevékenységre már alapbol alkalmatlan valaki, úgyhogy mást nemis lehetett várni akkor...Jól tönkrevágták akkor azt a hangulatos kis teret a Keleti előtt, ráadásul még a jellegzetes forgalomirányító gombát is örök időkre eltüntették nyom nélkül...Legalább mint "műemléket" meghagyhatták volna...Éshát ahogy olvasgattam a cikk alatti kommenteket, ezt a dolgot nem csak én látom így akkor...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Felhoznám a témát...

Ilyen volt.

a Baross tér I.

a Baross tér II.

Érdekes dolog volt látni a belinkelt cikk kapcsán újracsak a hajdan olyannyira sokat látott Baross teret... Ugyanis ezelőtt kb. 25 évvel láttam utoljára...Viszont sokkoló volt megtudnom azt az infót, hogy a Baross tér hajdani legfőbb jelképét, a híres "forgalomirányító gombát", (Így neveztük akkoriban a metrólejárat fölötti részen álló forgalomirányító minitornyot...) időközben lebontották, úgyhogy mára már nyoma sincs, ráadásul még a gomba körüli kis parkot is felszámolták...Éshát mindezek helyett és helyén állítottak valami szobrot...Szörnyű ebbe még csak belegondolni is...Dehát ugye tudjuk azt jól, hogy manapság MINDEN POLITIKUS, VÁROSVEZETŐ elmebeteg, agyilag hót sötét,mindenféle értelmes tevékenységre már alapbol alkalmatlan valaki, úgyhogy mást nemis lehetett várni akkor...Jól tönkrevágták akkor azt a hangulatos kis teret a Keleti előtt, ráadásul még a jellegzetes forgalomirányító gombát is örök időkre eltüntették nyom nélkül...Legalább mint "műemléket" meghagyhatták volna...Éshát ahogy olvasgattam a cikk alatti kommenteket, ezt a dolgot nem csak én látom így akkor...

Titusz, azt hiszem a Baross téren a Baross-szobor a műemlék. Meg a Keleti Pályaudvar. Emlékszem, gyerekként sokszor hallottam, hogy "régen a szobor nem is ott volt, ahol most van".
25 éve is ott volt a szobor - a nálunk idősebbek szerint méltatlanul, eldugva- a pályaudvar "mögött". És így akkor nekem úgy tűnik, hogy "most" került vissza az "eredeti" helyére, ami majdnem ott van, ahol "nemrég" még a "gomba" volt.
Ezt csak azért mondom, mert mindig minden relatív. Igen számomra is ismerősebb és barátságosabb volt, a "régi" Baross-tér.

ÍME
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 04. 17. 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Titusz, azt hiszem a Baross téren a Baross-szobor a műemlék. Meg a Keleti Pályaudvar. Emlékszem, gyerekként sokszor hallottam, hogy "régen a szobor nem is ott volt, ahol most van".
25 éve is ott volt a szobor - a nálunk idősebbek szerint méltatlanul, eldugvaa- a pályaudvar "mögött". És így akkor nekem úgy tűnik, hogy "most" került vissza az "eredeti" helyére, ami majdnem ott van, ahol "nemrég" még a "gomba" volt.
Ezt csak azért mondom, mert mindig minden relatív. Igen számomra is ismerősebb és barátságosabb volt, a "régi" Baross-tér.

ÍME
Igen...Tudom hogy hajdanán a Baross szobor állt a gomba helyén, (Azaz pontosabban csak a közelében...) dehát ez egy dolog...A lényeg szerintem nem ebben van, vagy kéne hogy legyen, hanem abban, hogy MELYIK OBJEKTUM VOLT A LÁTVÁNYOSABB, és a SZIMBOLIKUSABB...Melyik objektum volt az, ami RÖGTÖN MEGRAGADTA egy-egy, a pályaudvar csarnokábol kilépő illető figyelmét...Én még emlékszem jól a gombára...Ahogy kiértem a metrólejáró előtti kis sülyesztett térre a csarnokbol jövet, legelőszöris a pillantásom MINDIG arra a jellegzetes gombára esett...És ezzel szerintem nem csak én voltam így...Szóval a "Keleti" szórol mi ugrott be régen az embereknek a legtöbbször? Hát a hatalmas CSARNOK, illetve a GOMBA...A Keletinek EZ A KÉT OBJEKTUM VOLT a legfőbb szimbóluma...Mondjuk jó-jó...Erre lehetne mondani azt, hogy "dehát akkor ezentúl a csarnok, és a szobor lesz majd a Keleti két fő szimbóluma", de ez szerintem így nem lesz igaz...Mivel a szobor már a képekröl megítélhetően is egy JELENTÉKTELEN LÁTVÁNYVILÁGU, ÉS TERJEDELMÜ valami, ellentétben a hajdani gombával, ami viszonylag MAGAS ÉS SZÉLES, érdekes és jellegzetes látványvilágot adó objektum volt...Főleg éjszaka volt elragadó és érdekes látvány, a kivilágított ablakaival...EHHEZ A LÁTVÁNYVILÁGHOZ KÉPEST a mostani szobor egy jelentéktelen, szürke kis valami...Hajdanán pesti illetők TALÁLKOZÁSI PONTKÉNT is használták a gombát, annyira jellegzetes és látványos objektum volt...Ma el tudnád azt képzelni, hogy mondjuk ismerősök TALÁLKÁKAT BESZÉLNÉNEK MEG a "Baross Gábor szobra" mellé? Számomra erősen komikus lenne egy ilyen lehetőség...Mondjuk nem mondom azt, hogy a tér névadójának ne legyen szobra a Baross téren, csak az háborít fel, hogy a szobrot PONT A GOMBA HELYÉRE, illetve annak elbontása árán állították fel a degeneráltak...Ilyen erővel felállíthatták volna sok egyébb helyre is a Baross téren...Úgy, hogy közben a gombát nem tüntetik el örök időre a járókelők szeme elől...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.