Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudod, Titusz elgondolkoztam azon, amit a múltkor mondtál...hogy bármit megtehetnek, és a hülye fővárosiak hagyják...
Itt van pl. ez a Budai Vár "felújítása"...vagy a Városliget mostani felújítása. Biztosan van benne olyan, ami miatt azt fogom érezni, hogy valami megváltozott, nem a régi, nem marad a régi...mondd, mit lehetne csinálni mégis a hülye pestieknek ez ellen? Tegnap hallottam, hogy a Normafánál 220 fát vágnak ki az új parkoló miatt.

https://www.google.com/amp/s/24.hu/belfold/2019/11/08/normafa-parkolo/amp/

Végigolvastad a cikket?
Én is. Volt a dolog a tv-ben is, hallottam, láttam a tiltakozó embereket is...és? Érdekel valakit? A cikkben is olvashatod, hogy nem messzire ott van egy ezer éve nem használt szálló, annak a helyén parkosítanak, miért nem oda építenek inkább parkolót? Mit lehetne tenni ez ellen? Látod a tiltakozást, látod, hogy mi folyik...
Annyira tudod szidni a hülyéket, hogy nem teszünk semmit, de áruld el mit lehetne tenni?
Többször felhoztad, hogy az agyatlan pestiek azt is hagyták, hogy a metróba angol nyelven is bemondják az utastájékoztatót...
Szerinted tájékoztatták pl. erről az "átlag pesti embert"? Szerinted megkérdeztek valakit, kiírták népszavazást, hogy:"Te figyelj, mit szólnál ahhoz, ha mostanában angol nyelven is bemondanánk a metrómegállókat?"
Hmmm?

Mondd csak, mit tehetnék, hogy ne vágják ki a fákat a Normafánál? Mit tehettem volna, amivel a Dagály ősfáit meg tudtam volna menteni?
Nem nem haragszom, meg nem vagyok felháborodva azért, mert hülyének titulálsz minket, hogy karba tett kézzel hagyjuk, hogy azt csináljanak, amit akarnak, s nem veszem magamra az egészet, csak azt akarom, hogy lásd be, mindez nem rajtunk, kisembereken múlik, tehát kár örökké "minket" hibáztatnod az ilyenekért.
Ha te Pesten laknál, vagy - egyszerűsítsünk - a te lakhelyed közelében csinálnának ilyeneket, te mit tennél?

És mégegyszer mondom: tényleg nem veszem magamra, meg nem hisztizem , csak érdeklődöm, hogy valóban azt, gondolod, hogy minden a mi hibánk, mert mindent hagyunk, hogy megtegyenek, s (miért) nem tiltakozunk?"
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végigolvastam a cikket...De most is csak azt tudom mondani,mint amit mondtam eddigis...Hogy:ÖSSZEFOGÁS...ÖSSZEFOGÁS...ÖSSZEFOGÁS...Más mód NINCS a mocsok gané,korrupt politikusok,meg a mögöttük álló mégmocskosabb társaságok disznóságainak a megakadályozására...Ezer meg egy példa mutatta már azt,hogy ha a kedves város és országlakók HAJLANDÓAK KIÁLLNI egymásért,meg egymás mellett,akkor a mocsok politikusok szűkölve húzódnak vissza MINDIG a bűzös,rohadó vackukra...Soroljak megint példákat,erre? Sorolok akkor:Zengő hegyi lokátorállomás ügye, internetadó, a Coca-cola homoszexuális propagandája, a temetők futópályává alakításának terve...Szóval ha van TÁRSADALMI AKARAT,ÉS VANNAK SZERVEZŐK,akkor mindent rá lehet kényszeríteni a korrupt,mocskos politikusokra...De ÉN nem tudok szervezni ilyesféle "társadalmi megmozdulást, elégedetlenség kinyilvánítást", mivel én nem vagyok " gyakorlati" ember...Én IDEOLÓGUSNAK elsőrendű vagyok mindig és TÖKÉLETES, de aztán ennyi...A dolgok GYAKORLATI kivitelezésében már teljesen tehetetlen vagyok mindig...Ahhoz ILYEN, gyakorlati tehetséggel megáldott emberek kellenek...Vagy kellenének...Akik a neten meg az utcákon is meg tudják mozgatni az embereket...De amíg ILYEN EMBER/EMBEREK nincsenek, meg nem hallatják a hangjukat, addig nincs mit tenni...Üljön akkor 1,5 millió ember ott Pesten továbbra is a hátsóján,és bámúlja akkor azt továbbra is bamba,bárgyú pofával,hogy a városvezető politikusok a szájukba vizelnek...Ennyi...A többin meg ne bosszantsd magadat...(Amúgy ismered a bölcs mondást ugye:"Katonák nélkül nem lehet háborúzni"...Ha nincs nagy létszámu "hadsereg" valaki mögött,akkor még a legtehetségesebb tábornok se tehet soha semmit...És megintcsak ennyi...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Végigolvastam a cikket...De most is csak azt tudom mondani,mint amit mondtam eddigis...Hogy:ÖSSZEFOGÁS...ÖSSZEFOGÁS...ÖSSZEFOGÁS...Más mód NINCS a mocsok gané,korrupt politikusok,meg a mögöttük álló mégmocskosabb társaságok disznóságainak a megakadályozására...Ezer meg egy példa mutatta már azt,hogy ha a kedves város és országlakók HAJLANDÓAK KIÁLLNI egymásért,meg egymás mellett,akkor a mocsok politikusok szűkölve húzódnak vissza MINDIG a bűzös,rohadó vackukra...Soroljak megint példákat,erre? Sorolok akkor:Zengő hegyi lokátorállomás ügye, internetadó, a Coca-cola homoszexuális propagandája, a temetők futópályává alakításának terve...Szóval ha van TÁRSADALMI AKARAT,ÉS VANNAK SZERVEZŐK,akkor mindent rá lehet kényszeríteni a korrupt,mocskos politikusokra...De ÉN nem tudok szervezni ilyesféle "társadalmi megmozdulást, elégedetlenség kinyilvánítást", mivel én nem vagyok " gyakorlati" ember...Én IDEOLÓGUSNAK elsőrendű vagyok mindig és TÖKÉLETES, de aztán ennyi...A dolgok GYAKORLATI kivitelezésében már teljesen tehetetlen vagyok mindig...Ahhoz ILYEN, gyakorlati tehetséggel megáldott emberek kellenek...Vagy kellenének...Akik a neten meg az utcákon is meg tudják mozgatni az embereket...De amíg ILYEN EMBER/EMBEREK nincsenek, meg nem hallatják a hangjukat, addig nincs mit tenni...Üljön akkor 1,5 millió ember ott Pesten továbbra is a hátsóján,és bámúlja akkor azt továbbra is bamba,bárgyú pofával,hogy a városvezető politikusok a szájukba vizelnek...Ennyi...A többin meg ne bosszantsd magadat...(Amúgy ismered a bölcs mondást ugye:"Katonák nélkül nem lehet háborúzni"...Ha nincs nagy létszámu "hadsereg" valaki mögött,akkor még a legtehetségesebb tábornok se tehet soha semmit...És megintcsak ennyi...)

A cikkben is meg vagyon írva, hogy időhúzás van, mire valami átfut, addigra már régen késő. Az olyanok, mint én kevesek vagyunk ehhez. Én sem vagyok forradalmár típus...
Amiről meg nem is tudunk, azzal mi van?
Hogy fogjon össze bárki is bárkivel, ha nem tudnak róla a népek?

Ugye, ez a 1,5 millió bamba bárgyú pofa velem együtt... örülj neki, hogy nem a fővárosban élsz, mert akkor magadat is közénk kellene sorolnod...és annak biztosan nem örülnél. Smile
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát azt nehogy mond már, hogy ott Pesten 1,5 millió ember NEM HALLJA NAP MINT NAP AZT, hogy pl. a metró hangosbeszélője ANGOLUL is kuruttyol teljes "természetességgel"... Magyarország(!!!) fővárosának a kellős közepén...És NINCS SENKI(!!!)aki emiatt panaszt tegyen az önkormányzatnál,a BKV-nál,meg más hivatalos csatornákon! Akár még BÜNTETŐJOGI FELJELENTÉS formájában is...Mivel ugye ha minden igaz,MAGYARORSZÁGON a MAGYAR(!!) még egyelőre a hivatalos nyelv,ha jól tudom...Szóval már azt sem értettem eddig se, hogy HOGYAN IS TUDTÁK BEVEZETNI az arra illetékesek ezt a jellegzetesen" nyugathátsólefetyelő" működtetési "szolgáltatást"?Szóval EZ Magyarország,meg EZ a MAGYAR(??)főváros...De mondom...ÉN ennyit tudok tenni az ügy érdekében,hogy IDE LEÍROM azt,amit úgy érzem,hogy LE KELL ÍRNOM...Ahogy mondani szokás, MÁS IS AKKOR CSAK ENNYIT TEGYEN!Nem kívánok én senkitöl sem többet...Csak annyit,hogy MÁSFÉL MILLIÓ(!!) EMBER írja le ugyanezt az álltala látogatott,és kedvelt közösségi oldalakon...És az most mindegy,hogy a Dagály,vagy az angol kuruttyolás,vagy a Normafa, vagy bármi más ügyében...VALAMILYEN HASZNOS ÜGY érdekében ENNYIT azért mindenki megtehet,nem? És hidd el azt nekem,hogyha másfél millió ember kiállna csak itt a neten EGY CÉL ÉRDEKÉBEN,mégcsak nemis az utcán, azt hangoztatva,hogy " Na mostmár elég az elmebajbol", akkor annak azért már volna súlya...Csak gondolj abba bele,ha mondjuk másfél millió(!!)ilyen jellegü panasz öntené el egyik naprol a másikra mondjuk a f@szbukot,vagy az önkormányzati netablakokat,portálokat...Dehát ha még ENNYIRE sem képesek az emberek,hát akkor ott egye meg a fene meg a mocsok egész Pestet, ahol csak van...Mást továbbra sem tudok mondani...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Hát azt nehogy mond már, hogy ott Pesten 1,5 millió ember NEM HALLJA NAP MINT NAP AZT, hogy pl. a metró hangosbeszélője ANGOLUL is kuruttyol teljes "természetességgel"... Magyarország(!!!) fővárosának a kellős közepén...És NINCS SENKI(!!!)aki emiatt panaszt tegyen az önkormányzatnál,a BKV-nál,meg más hivatalos csatornákon! Akár még BÜNTETŐJOGI FELJELENTÉS formájában is...Mivel ugye ha minden igaz,MAGYARORSZÁGON a MAGYAR(!!) még egyelőre a hivatalos nyelv,ha jól tudom...Szóval már azt sem értettem eddig se, hogy HOGYAN IS TUDTÁK BEVEZETNI az arra illetékesek ezt a jellegzetesen" nyugathátsólefetyelő" működtetési "szolgáltatást"?Szóval EZ Magyarország,meg EZ a MAGYAR(??)főváros...De mondom...ÉN ennyit tudok tenni az ügy érdekében,hogy IDE LEÍROM azt,amit úgy érzem,hogy LE KELL ÍRNOM...Ahogy mondani szokás, MÁS IS AKKOR CSAK ENNYIT TEGYEN!Nem kívánok én senkitöl sem többet...Csak annyit,hogy MÁSFÉL MILLIÓ(!!) EMBER írja le ugyanezt az álltala látogatott,és kedvelt közösségi oldalakon...És az most mindegy,hogy a Dagály,vagy az angol kuruttyolás,vagy a Normafa, vagy bármi más ügyében...VALAMILYEN HASZNOS ÜGY érdekében ENNYIT azért mindenki megtehet,nem? És hidd el azt nekem,hogyha másfél millió ember kiállna csak itt a neten EGY CÉL ÉRDEKÉBEN,mégcsak nemis az utcán, azt hangoztatva,hogy " Na mostmár elég az elmebajbol", akkor annak azért már volna súlya...Csak gondolj abba bele,ha mondjuk másfél millió(!!)ilyen jellegü panasz öntené el egyik naprol a másikra mondjuk a f@szbukot,vagy az önkormányzati netablakokat,portálokat...Dehát ha még ENNYIRE sem képesek az emberek,hát akkor ott egye meg a fene meg a mocsok egész Pestet, ahol csak van...Mást továbbra sem tudok mondani...

Én sem hallottam hosszú évekig, mert nem jártam metróval több, mint 15 évig. De a 4-6 villamoson is ez van. Azon sem tudom mióta, hisz arra sem sűrűn jártam 15 évig.
Bár a fővárosban élek, nem érintem mindig minden részét. Pl már egy éve újították fel a Városliget, mire hallottam róla. Vagy nemrég hallottam azt, hogy valami fal van az Aquincumnál, s arról sincs fogalmam, hogy mi az?
Arról nem beszélve, hogy én alapból le vagyok maradva az egész világtól, lévén, hogy nem vagyok fenn a facen, fogalmam sincs, hogy ott milyen csoportok szerveződnek.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én emlékszem még arra, hogy a 90-es évek elején "mindenhol" elindult az, hogy el kezdtek mindenhol angol (amerikai?) szövet használni...Titusz Te nem emlékszel erre, az téged nem zavart, akkor nem vetted észre?
Mostanra csak ez hatalmasodott el teljesen.
Végignéztem az utcán, és az üzleteknek, szolgáltatóknak a továbbiakban már nem (csak) magyar neve volt, mint addig.

Nekem úgy rémlik, hogy Grétsy László Álljunk meg egy szóra c. műsora is foglalkozott ezzel.

Sőt, az is rémlik, hogy egy időben próbáltak valamiféle egyezséget kötni, hogy legalább magyarul IS ki legyenek téve a feliratok. Az egészből nem lett semmi.

És nézz körül ma mi a helyzet...
Itt Magyarországon, ahol magyar az anyanyelvünk. Végigmész az utcán, s mit látsz? Mindenhol idegen nyelvű feliratokat...
De manapság ez rajtam kívül szerintem már senkit nem zavar...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 12. 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na látod...Erröl beszélek mindig,de sehogyse tudod megérteni...Ha másfél millió pesti közzül CSAK TÉGED zavar a sok angol nyelvű moslék mindenfelé,hát akkor ez ne zavarjon tégedet se...Vagy ha zavar is,akkor csak legyintsél az egészre...Mondom sokadjára is:Katonák tömegei nélkül nem lehet háborúzni...Se az egyéni katonának, se a tábornoknak...A másik...Annak idején énis,naív fejjel csak annyit láttam abbol a magyar történelem eddigi legnagyobb katasztrófájábol,amit ugye "rendszerváltásnak" neveznek,hogy "végetért ugye a szovjet elnyomás,és megszállás"...És mostmár a " nyugat" majd testvériesen a keblére ölel minket,éshát hű de jó lesz majd...Hát...Azóta már ugye kicsit másképpen látom a dolgot...És 30 év "európaiság", és "demokrácia" után már úgy látom a dolgot, hogy a szovjet megszállás,és "elnyomás" az bizony KUYAPÉNISZ volt EHHEZ a szinte felfoghatatlanul mocskos és aljas, MOSTANI állapotokhoz képest...És EHHEZ a mostani GYARMATLÉTHEZ képest...A szovjetekkel amúgy jól kilehetett annó jönni...Még a katonáikkal is...Emlékszem én jól arra,hogy pl.a szovjet katonai bázisok környékén micsoda "üzletelések" voltak...Meg állami szinten is...És akkoriban szinte MINDIG jól jártunk,ha a szovjetekkel üzleteltünk...Hiába ők voltak a "megszállóink"és nem fordítva... Ma viszont?A derék nyugati " barátaink",meg "testvéreink" még a földet is kihúzzák lassan a talpunk alól...Meg sunyin még a nadrágunkat is lehúzzák rólunk...Kedvesen,nyájasan,testvériesen mosolyogva...Hát csoda az,ha ezek után egyszerűen hányingert kapok már ettöl a nagy "nyugatbarátságunktol", meg ÖNFELADÁSUNKTOL? ENGEM pl.a metró angol nyelvű kuruttyolása MINDIG a saját GYARMATI LÉTÜNKRE EMLÉKEZTET...A k.rva életbe...MEGSZÁLLT,elfoglalt területeken szoktak mindig KÉTNYELVŰ feliratok lenni...Ez nem tűnik fel sose a sok hülyének??? Meg nem gondolkoztak még el ilyesmin a pesti ökrök? Elég csak nyájasan mosolyogni,meg " toleranciárol" szövegelni nekünk,aztán fel sem tűnik a sok marhának,hogy MÁR RÉGEN A NYAKUNKON A KÉS? MA MÉG kétnyelvűek a metró utastájékoztatói,meg a feliratok mindenfelé...Aztán majd egyszer eljön az az idő is, amikor majd tovább lépnek majd a gyarmatosítóink...És kedvesen,nyájasan mosolyogva bejelentik majd azt is,hogy "Mátol elég lesz majd az egynyelvű felirat, kuruttyolás is...Az angol"... Na...Majd akkor meg már kapálózhatunk majd! Ha egyáltalán fel fog tünni majd valakinek is ez az " apró" kis változás...Ami természetesen majd "A mi érdekünket fogja szolgálni...Hogy nekünk jobb,ês egyszerűbb legyen majd az életünk"...Ébredjünk már fel,amíg nem lesz késő!!! Mert lassan megfőz minket ez a "baráti,testvéri nyugat" mint a békát, a fokozatosan melegített vízben...A sok hülye meg mindeközben csak bárgyún pislog...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyugati pályaudvar felüljáró.
Erről beszéltél Titusz?

Még most is megvan.

Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 16. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

https://www.google.com/amp/s/index.hu/belfold/2019/11/16/a_fakivagasok_ellen_tuntetnek_a_normafanal/amp
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 11. 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/LCH4ADKPHqE Hungary, Budapest Metro ride from Keleti pályaudvar to Széll Kálmán tér...Na...Hogy micsoda videókat talál az ember a neten...Elis fogott most egy kicsit a nosztalgiaérzés...(Na jó...Nem kicsit, hanem nagyon...)Hű...Hogy mennyit jártam én annó a videóban bemutatott metrószakaszon! Éveken keresztül,napi rendszerességgel...Most meg már alig ismerek a helyszínre...Szami...A Keleti metrólejárójának a mozgólépcsője az régen is két szakaszbol állt? Én eddig mintha csak egyre emlékeztem volna...Ahogy elnézem a metróalagút pilléreit a pályaudvar megállójában, jól tönkrevágták szegény megállót az állatok...Hogy az anyjába szakadt volna a feje annak a degeneráltnak,amelyik kitalálta,hogy az eredeti,szögletes tartóoszlopokat alakítsák át olyan ívesformára...Most arra mi szükség volt vajon? Mitöl lett így jobb bármi is? Max.csak rondább lett az egész,nem? De gondolom nem az volt eredetileg a lényeg,hogy rondábbra kell csinálni az állomást,(Bár még az is megeshet,amennyi elmebeteg állat ül örökösen a városvezetésben...)ez csak a dolgok "sajnálatos" hozadéka volt, az igazi lényeg alighanem az lehetett,hogy EZEN A CÍMEN IS el lehetett számolni valakinek némi kis KÖZPÉNZT...Miszerint "x tíz,vagy százmillió ft kiutalásra került Y,Z,(És még ki tudja hogy hány további...) kivitelezőnek, a tartópillérek felújítása okán"...Aztánmeg hogy AZ EGÉSZNEK SEMMI ÉRTELME NEM VOLT,MEG CSAK TÖNKRETETTE AZ ÁLLOMÁS SOK ÉVTIZEDE MEGSZOKOTT LÁTVÁNYKÉPÉT,HANGULATÁT, az ugye a kutyát se érdekelte...Valaki jól járt a dologgal igencsak anyagilag, a hülye népnek bedumálták azt,hogy örvendezzen neki,hogy milyen szépen "felújították" (Szóval akkor nem MEGVÁLTOZTATTÁK FELESLEGESEN!!!)a Keleti metróállomását is, aztán minden rendben van...A hülye nép örül,a "valaki/valakik" röhög/röhögnek a markába/markukba, a jámbor metrózó bámulhatja ezentúl azokat az ocsmány és ízléstelen íves tartópilléreket és gyönyörködhet bennük,az adófizetők meg ugye állhatják akkor mindennek a jó vaskos számláját...Szóval ahogy mondani szokás:Jól járt akkor mindenki...Olyan jó magyar szokás szerint...Csak gondolom egy-két ilyesmi hülye akad széles-e hazában,mint amilyen mondjuk énis vagyok,aki értetlenkedve mondogatja ilyen esetben is,hogy: "És tessék mondani...Én mint ÉRTELMES,INTELLIGENS,BECSÜLETES,ÉPESZÜ,MEGVEZETHETETLEN,GONDOLKODNI MÉG KÉPES ÁLLAMPOLGÁR,HOVA ÁLLJAK"? De gondolom megvan az ilyenre is mindig a válasz:" Húzd le magad a vécén"...O.k. rendben...Gond akkor egy szál se...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 11. 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hűha...nem lesz könnyű válaszolnom!

Ugyanis az a helyzet, hogy teljesen átalakították a Baross teret a merólejáró miatt, teljesen máshol is van, összekötötték a 4-es és a 2-es metró lejáratát, teljesen máshol, ill - ha jól tudom - azért a régi is megmaradt, ami a "másik oldalról" jut el a 2. metróhoz.

Talán ez is segít:
http://hampage.hu/kozlekedes/barosster/index2.html

Gondolom arra emlékszel, hogy régen, amikor kijöttél a Keleti pu-on a metróból, ott voltak azok a kőülőkék...

Ha elindultál egyenesen előre, akkor szemben volt a pályaudvar épülete, vagyis, ha egyenesen mentél tovább és fel a lépcsőn, eljutottál a vonatokig. Eddig stimmel, ugye? Nos az aluljáróban lehetett még menni úgymond ehhez képest mindenfelé természetesen. Ha hátra-jobbra mentél, akkor jutottál fel a gombához, "előre-jobbra" a Park szálló, ill. 24-es villamos felé vitt fel az út.
Itt van képen is, ugye ez abból van, amit fellinkeltem. A kép alján látható a régi metrókijárattól kijövő rész, a felső részén épül a "paraván mögött" az új lejáró.

Nos, akkor még egyszer: ha eddig érted, és be tudod tájolni, akkor nyert ügyem van, mert az új metrólejáró, ha a régi metrólejáróhoz képest nézzük, ahogy a képen is jól látható, (rákattintva ki tudod nagyítani) akkor az "előre-jobbra" lett kialakítva, tehát a pályaudvarhoz vezető nagy lépcsőtől kissé jobbra, ahogy a Park Szálló (Festetics utca) felé sétálnánk. Régen ott fal volt, nem volt semmi. Látszik a képen, az van elkerítve...

Nos,a videó elején is a régi Park Szálló felőli lépcsőn mennek le, és ott szinte egyből jobbra fordulnak a metrólejárathoz. Látod?

(A régihez pedig, ehhez képest még akkor így előbbre és balra kellene menni, maga a pályaudvar pedig akkor előbbre jobbra és felfelé van.)

Remélem érthető, ha nem, akkor majd hozok még képeket...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor a dolgok lényege ezek szerint az, hogy az addig oldalra vezető aluljárókba is építettek még plusszban 1-2 lejáratot, de azért a régi is megmaradt...(Szerencsére...) Jól értelmeztem akkor a dolgot? Nemtudom,hogy te hogy vagy a dologgal,de nekem egész hangulatosak voltak régen azok az oldalra vezető aluljárók...Sokszor csak azért járkáltam bennük, mert tetszett az ezekben tapasztalható csendes magány...Főleg éjszaka...De akkor ezek szerint ez is akkor már a múlté...(A cikket amúgy nem volt könnyű dolog végigolvasnom,mivel minden sorábol áradt ugye az a jellegzetes, szinte már egyenesen hungarikumnak számító s...gnyalási igyekezet...Gondolom a szerző tőle telhetően igyekezett a jelek szerint becsületesen megdolgozni a kis pénzecskéért, amit aztán odalöktek neki a buzgalma,meg a tehetsége jutalmául...Nade mindegy...A lényeg az,hogy volt a cikkben egy kép a mára már eltüntetett gombárol is...Legalább akkor a képen újraláthattam ezt a jellegzetes építményt...A semmitöl ez is több volt akkor...És már csak ezért érdemes volt elolvasni a cikket...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Akkor a dolgok lényege ezek szerint az, hogy az addig oldalra vezető aluljárókba is építettek még plusszban 1-2 lejáratot, de azért a régi is megmaradt...(Szerencsére...) Jól értelmeztem akkor a dolgot? Nemtudom,hogy te hogy vagy a dologgal,de nekem egész hangulatosak voltak régen azok az oldalra vezető aluljárók...Sokszor csak azért járkáltam bennük, mert tetszett az ezekben tapasztalható csendes magány...Főleg éjszaka...De akkor ezek szerint ez is akkor már a múlté...(A cikket amúgy nem volt könnyű dolog végigolvasnom,mivel minden sorábol áradt ugye az a jellegzetes, szinte már egyenesen hungarikumnak számító s...gnyalási igyekezet...Gondolom a szerző tőle telhetően igyekezett a jelek szerint becsületesen megdolgozni a kis pénzecskéért, amit aztán odalöktek neki a buzgalma,meg a tehetsége jutalmául...Nade mindegy...A lényeg az,hogy volt a cikkben egy kép a mára már eltüntetett gombárol is...Legalább akkor a képen újraláthattam ezt a jellegzetes építményt...A semmitöl ez is több volt akkor...És már csak ezért érdemes volt elolvasni a cikket...)

Igen, így van.
(Nagyon régen jártam arra, de egyszer majd a közeljövőben ha lesz kis időm elmegyek arra konkrétan, s megnézem, mert volt szó arról is, hogyha meglesz az új, lezárják a régit. Azért mondom, hogy konkrétan, mert a föld alatt átmegyek ott sűrűn átutazóban, de a Keletiben konkrétan a felszínen nem szokott dolgom lenni.) Viszont a régit is évekkel ezelőtt modernizálták már, nem volt már meg az a régi boltívrs része jó ideje. Mintha azt írtam is volna itt régebben, képekkel.)
Mondjuk régen is minden betonszürke volt ott, de én pl. szerettem azokat a kőülőkéket...most minden (szerintem túlságosan) szögletes és világosszürke.

A Baross tér felújítása
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a régi Baross tér nem tünt sose "szürkének"... Semmilyen értelemben sem tünt annak...Inkább valami, EGYEDIEN SAJÁTOS HANGULATA/LÁTVÁNYKÉPE VOLT...A gombával, a kerek, sülyesztett terével,az ötletes kőzsámolyaival...(Hajdanában bizony de sokat üldögéltem rajtuk...Főleg nyaranta...)De ennek a hangulatnak akkor ugye vége...Lett helyette egy csilivili,jellegtelen,ocsmány betonlabirintus...Ahogy mondani szokás,válljék akkor Budapest egészségére ez az egész "megújult" tér...(Viszont a rengeteg negatívum mellett azért talán akadhat egy pozitívum is az átépítés kapcsán...Mégpedig az,hogy a mostani képeken,videókon mintha nem látnám a dologtalanul lófrászó négerek csoportjait a hajdani gomba környékén...Vagy most is tanyáznak ott négerek? A régi időkben a gomba környékén ÉJJEL-NAPPAL céltalanul tengő-lengő négereket lehetett látnia a jámbor utazóknak,ha kiléptek a pályaudvarrol...Talán mintha manapság már ezek eltüntek volna onnan...Vagy legalábbis a képekröl-videókrol úgy tűnik nekem a dolog...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nekem a régi Baross tér nem tünt sose "szürkének"... Semmilyen értelemben sem tünt annak...Inkább valami, EGYEDIEN SAJÁTOS HANGULATA/LÁTVÁNYKÉPE VOLT...A gombával, a kerek, sülyesztett terével,az ötletes kőzsámolyaival...(Hajdanában bizony de sokat üldögéltem rajtuk...Főleg nyaranta...)De ennek a hangulatnak akkor ugye vége...Lett helyette egy csilivili,jellegtelen,ocsmány betonlabirintus...Ahogy mondani szokás,válljék akkor Budapest egészségére ez az egész "megújult" tér...(Viszont a rengeteg negatívum mellett azért talán akadhat egy pozitívum is az átépítés kapcsán...Mégpedig az,hogy a mostani képeken,videókon mintha nem látnám a dologtalanul lófrászó négerek csoportjait a hajdani gomba környékén...Vagy most is tanyáznak ott négerek? A régi időkben a gomba környékén ÉJJEL-NAPPAL céltalanul tengő-lengő négereket lehetett látnia a jámbor utazóknak,ha kiléptek a pályaudvarrol...Talán mintha manapság már ezek eltüntek volna onnan...Vagy legalábbis a képekröl-videókrol úgy tűnik nekem a dolog...)

Hát ha emlékszel a régi betonülőkék szürke színére, ugyanolyan természetes szürkék voltak az aluljáró falai és a járda is.
Engem sem zavart, nekem is tetszett, mert nyitott, tágas tér volt, a a fenti részen sok zöldterület volt.
Szerintem barátságosabb volt az a hely, mint manapság, csak az a baj, hogy hagyták teljesen tönkremenni az egészet, volt idő, hogy a kevésbé forgalmas helyen beázások, feltört beton, letört faldarabok voltak, hajléktalanok és az általuk "hatrahagyott" dolgok, vizelet és ürülék szaga lengte be az egészet.

Nem, nem láttam arrafelé négerek csoportjait, hajléktalanokat sem nagyon, járkálnak ott is a közteresek. A Nyugati téri aluljáró szerintem manapság rosszabb züllött alakok tekintetében: most nem az "ártatlan" hajléktalanokra, hanem az egész nap nem dolgozó, ott tébláboló,hangoskodó, részegeskedő, kötözködő, részeg kisebbségre gondolok, mint a Keleti. Persze, lehet, azért érzem így mert arra sűrűbben járok.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
15 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.