Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Ha azt mondod,hogy a "felújításnak" hála ELTÜNTEK a Keleti környékéröl a rosszarcu négerek,,trógerek,hajléktalanok,arab feketevalutázók, meg a hasonló alakok, akkor talán volt is némi értelme ennek a nagy "felújításnak"... Csak kár,hogy mindeközben meg eltüntették a tér hajdani kedves és pozitív hangulatát,látványvilágát is...Nade ez van akkor...Úgy látszik akkor továbbra is,hogy minden rosszban van akkor valami jó,és minden jóban van valami rossz...Tökéletes dolog ebben a rohadt anyagi,és emberi világban továbbra sem létezhet...Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Szia.
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 14. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/rtLlSSygILo Nézd már meg Szami ezt a videót a Deák téri metróállomásrol...(Hungary Budapest, Metro ride from Astoria to Deák Ferenc tér...) Az elmúlt 30 évben volt ott átépítés? Kb. a 9. percnél balra azok a mozgólépcsők hova vezetnek? A kék metróba?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 15. 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/rtLlSSygILo Nézd már meg Szami ezt a videót a Deák téri metróállomásrol...(Hungary Budapest, Metro ride from Astoria to Deák Ferenc tér...) Az elmúlt 30 évben volt ott átépítés? Kb. a 9. percnél balra azok a mozgólépcsők hova vezetnek? A kék metróba?

Igen.
A kék 3-s metróhoz.
Konkrét átépítés nem volt, mármint hogy áttelepítették volna a mozgólépcsőket, régen is így voltak helyileg ott "középen" a mozgólépcsők, csak fel lett itt is újítva minden (mint mindenhol végig az egész összes metróvonalon)

Ezen a videón jobban látható

5 percnél érdemes egyáltalán elkezdeni nézni a videót - kb.6:17-nél mutatja meg és kb' 6:50-nél kanyarodik el balra és lép fel konkrétan arra mozgólépcsőre.
(Mindkét videón - ezen is, meg amit te linkeltél is - látható, hogy a Pri...ess pékséggel szemben van az a lejárat amit kérdeztél...igen, régen is megvolt ez a lejárat is, csak kicsit máshogy nézett ki.)

Hmmm...mennyit mászkáltam én anno középiskolásként errefelé...

(Jó éjszakát, megyek aludni, a többi hsz-edre holnap válaszolok...)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 16. 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát ha az elmúlt 3 évtizedben nem alakították át a Deák teret, akkor azt hiszem, hogy megtaláltam azt a helyet, ahol minden jel szerint 89 december eleje-közepe körül hallottam meg láttam az "All She Wants Is" videóklippjét a tévében...Ott volt a tévé felállítva egy magas állványon a pékség előtt,majdnem szemben a kék metróba levezető mozgólépcsőkkel...Ma is úgy emlékszem arra a napra, mintha csak tegnap lett volna...A Batthyányi tér felöl jöttem a piros metróval olyan este 5 óra körül,és szokásomhoz híven a Skála Metróba tartottam az esti élelmiszer bevásárlásra...Úgyhogy amikor feljöttem a piros metróbol, ott mentem el a pékség előtt,(Az mondjuk nem biztos,hogy akkoris pékség volt ott,de valami üzlet már akkoris működött azon a helyen...) és éppen ráfordulni készültem a kék metró lefelé vezető mozgólépcsőjére,amikoris a fejem felől meghallottam a Duran Duran nevezett klippjét...A mozgólépcsők előtti területen csakúgy hömpölygött a tömeg, és írtó hideg is volt, de én ezekkel a dolgokkal mit sem törődve megálltam a magas állvány tetején lévő tévé előtt, és áhítattal hallgattam és néztem a klippet...Nagyon megfogott ez a szám,de miután vége lett,kissé szomorúan álltam rá a mozgólépcsőre azzal a gondolattal,hogy:"Na, valszeg sose fogom hallani ezt a dalt többé...Mivel még a címét se tudom"...Aztán látod, megtörtént az,amit sose gondoltam volna...Valszeg napra pontosan 30 év múlva egyszercsak megtaláltam a neten ezt a számot...Éshát ugye rögtön megismertem...Nem máskor,mint pont 2019 decemberének első napjaiban...Érdekes véletlenek vannak a világon,nem? És rá vagy egy hónapra meg nézem az álltalam fellinkelt Deák téri videót, és a 9. perc körül hirtelen nagyon ismerősnek tünt valahogy az a folyosó a mozgólépcsőkkel...Meg az a pékség...És itt akkor egyböl beugrott az,hogy hol is láttam pontosan a klippet...Hát ott...A mozgólépcsők meg a pékség előtt...Szóval fény derült akkor végre a 30 éves rejtély minden részletére...Ez is valami akkor...Hm...Nem lenne rossz egy időgépen visszamenni arra a bizonyos napra és helyre, percre pontosan...És megnézni saját magamat, amint ott állok a tévé előtt meg alatt,és a fogvacogtató hidegre meg a kavargó tömegre tökéletesen fittyet hányva hallgatom a zenét nagy áhítattal...Amúgy az is egy érdekes dolog szokás szerint,hogy már megint csak egyedül én lógtam ki a tömegböl azzal,hogy megállva hallgattam a zenét,ugyanis a többi nép oda se bagózott a zenére,meg a klippre...Mint a süketek meg a vakok rohantak keresztbe-kasba, mint a mérgezett egerek...Egytöl-egyig...Szóval rettenetesek tudnak ám lenni ezek a népek...Aztán meg ezek tartják ugye magukat "embereknek"...Inkább valami robotok ezek,meg biodroidok szerintem,nem pedig EMBEREK...Bizony, ezelőtt 30 évvel sem voltak ezek sokkal jobbak,mint manapság...Mint ahogy azt az említett példa is mutatta...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 16. 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Hát ha az elmúlt 3 évtizedben nem alakították át a Deák teret, akkor azt hiszem, hogy megtaláltam azt a helyet, ahol minden jel szerint 89 december eleje-közepe körül hallottam meg láttam az "All She Wants Is" videóklippjét a tévében...Ott volt a tévé felállítva egy magas állványon a pékség előtt,majdnem szemben a kék metróba levezető mozgólépcsőkkel...Ma is úgy emlékszem arra a napra, mintha csak tegnap lett volna...A Batthyányi tér felöl jöttem a piros metróval olyan este 5 óra körül,és szokásomhoz híven a Skála Metróba tartottam az esti élelmiszer bevásárlásra...Úgyhogy amikor feljöttem a piros metróbol, ott mentem el a pékség előtt,(Az mondjuk nem biztos,hogy akkoris pékség volt ott,de valami üzlet már akkoris működött azon a helyen...) és éppen ráfordulni készültem a kék metró lefelé vezető mozgólépcsőjére,amikoris a fejem felől meghallottam a Duran Duran nevezett klippjét...A mozgólépcsők előtti területen csakúgy hömpölygött a tömeg, és írtó hideg is volt, de én ezekkel a dolgokkal mit sem törődve megálltam a magas állvány tetején lévő tévé előtt, és áhítattal hallgattam és néztem a klippet...Nagyon megfogott ez a szám,de miután vége lett,kissé szomorúan álltam rá a mozgólépcsőre azzal a gondolattal,hogy:"Na, valszeg sose fogom hallani ezt a dalt többé...Mivel még a címét se tudom"...Aztán látod, megtörtént az,amit sose gondoltam volna...Valszeg napra pontosan 30 év múlva egyszercsak megtaláltam a neten ezt a számot...Éshát ugye rögtön megismertem...Nem máskor,mint pont 2019 decemberének első napjaiban...Érdekes véletlenek vannak a világon,nem? És rá vagy egy hónapra meg nézem az álltalam fellinkelt Deák téri videót, és a 9. perc körül hirtelen nagyon ismerősnek tünt valahogy az a folyosó a mozgólépcsőkkel...Meg az a pékség...És itt akkor egyböl beugrott az,hogy hol is láttam pontosan a klippet...Hát ott...A mozgólépcsők meg a pékség előtt...Szóval fény derült akkor végre a 30 éves rejtély minden részletére...Ez is valami akkor...Hm...Nem lenne rossz egy időgépen visszamenni arra a bizonyos napra és helyre, percre pontosan...És megnézni saját magamat, amint ott állok a tévé előtt meg alatt,és a fogvacogtató hidegre meg a kavargó tömegre tökéletesen fittyet hányva hallgatom a zenét nagy áhítattal...Amúgy az is egy érdekes dolog szokás szerint,hogy már megint csak egyedül én lógtam ki a tömegböl azzal,hogy megállva hallgattam a zenét,ugyanis a többi nép oda se bagózott a zenére,meg a klippre...Mint a süketek meg a vakok rohantak keresztbe-kasba, mint a mérgezett egerek...Egytöl-egyig...Szóval rettenetesek tudnak ám lenni ezek a népek...Aztán meg ezek tartják ugye magukat "embereknek"...Inkább valami robotok ezek,meg biodroidok szerintem,nem pedig EMBEREK...Bizony, ezelőtt 30 évvel sem voltak ezek sokkal jobbak,mint manapság...Mint ahogy azt az említett példa is mutatta...

Hm...vicces...onnan néhány X méterre találkoztunk mi rendszeresen barátnőmmel, ha terveztünk menni közösen valamerre. Kicsi a világ...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 24. 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szentendre
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 22. 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/9DiMkXBeBLE Itt van egy videó a Keleti pályaudvar környékéröl...Már annak is örülni kell ugye manapság, hogy legalább a főépület megmaradt olyannak, mint amilyen régen is volt...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 26. 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://homar.blog.hu/2020/02/26/dagaly_furdo_oltozoszekreny_proxiora Hát igen...Ez se lehetett egy semmi kaland...Dehát ide vezet előbb-utóbb ugye ez a megveszekedett,és TELJESEN FELESLEGES "agyonelektronizáltság"... Amikor már egy strand öltözőszekrényét is SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER(!!) nyitja-zárja...Nekem az ilyen hírek olvastán mindig eszembe jut a kedvenc mondásom: "Hülye világban, hülye emberek"...Csak arra volnék kíváncsi ilyen esetekben, hogy HAJDANÁN, a " számítógépes rendszer" előtti időkben HOGYAN MŰKÖDÖTT vajon az öltözőszekrények ügye? (Szami...Te esetleg tudol valamit mondani a téma kapcsán?) Vagy inkább HOGYAN TUDOTT MŰKÖDNI??? "Számítógépes rendszer" nélkül!!!??? Pedig gondolom valahogy akkoris működött...És igen! "Számítógépes rendszer" nélkül! Hihetetlen dolog ilyesmibe még belegondolni is,ugye? Hát bizony...Hihetetlen dolog...(Abba már bele se akarok mélyedni,hogy ugye az ilyesmi malőr előbb-utóbb várható volt...De sok barom állat egyszerűen nem képes felfogni azt az egyszerű tényt,hogy a DOLGOK FELESLEGES AGYONBONYOLÍTÁSA CSAK A PROBLÉMÁK/ÜZEMZAVAROK/HIBÁK SZÁMÁT NÖVELI MINDIG...Nem véletlenül vallom én örökösen azt,hogy AZ IGAZI FEJLŐDÉS,ÉS HALADÁS A VILÁGBAN AZ AZT JELENTI,VAGY KÉNE HOGY JELENTSE,HOGY FOLYAMATOSAN EGYSZERŰSÖDIK/ÉSSZERŰSÖDIK MINDEN...Erre meg mit lát az ember örökösen maga körül a világban? Hát azt,hogy minden csak egyre jobban és egyre jobban bonyolódik...És ugye a sok hülyének meg még be is van adva az,hogy mindez a jelenség "FEJLŐDÉS"(!!)...És a degenerált,elmebeteg barmok meg mindezt ugye be is veszik gond nélkül mindig...Hát igen..." Emberek"...Jó szokás szerint...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 27. 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Ebben a cikkben látható egy hajdani TU 154-es repülőgép pilótafülkéjének a képe... http://hampage.hu/repules/tu1542.html Itt van,ha minden igaz, és sikerült a linkelés...Hát...Lehet megvetni érte, de én mindig áhítattal nézem az ilyen pilótafülkék fényképeit...Sehol semmi "elektronika", digitális kijelző,számítógépkonzol, meg miegymás...Ha van is a fülkében számítógéprendszer, akkor az a jelek szerint csak a MINIMÁLIS szükségletek erejéig van,és az is csak egyszerű, visszafogott kivitelben...Jól látható ugyanis az,hogy a mindenkori pilóta előtt jóformán csak NÉHÁNY egyszerű, mutatós műszer van...És MÉGIS TUDOTT REPÜLNI A GÉP!! Annak rendje-módja szerint felszállt,repült, leszállt évtizedeken keresztül...Mindenféle " elektronikus lóizék" tömkelege nélkül...Érdekes ebbe belegondolni, ugye? Egy ILYEN mai világbol nézve a dolgot...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 02. 27. 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://m.origo.hu/tudomany/20160729-repules-boeing-737-pilotafulke-navigacio-repulesi-terv-turbulencia-utazomagassag.html És itt van akkor egy másik cikk, napjaink repülőgépeinek pilótafülkéjéröl...Mondjuk csak egy kis részlet látszik a képen a műszerekröl, de ennyi is elég annak megállapítására,hogy a fülke agyon van elektronizálva...Pedig mondom,NEMIS LÁTSZIK A TELJES FÜLKE...De ami látszik belőle,nekem annyi is bőven elég...Elektronika,digitalizáció,vitruális kijelzők tömkelege...És ugye ilyenkor felmerül bennem a kérdés:MI OLYAT TUD PL.EZ A MAI REPÜLŐGÉP, AMIT A RÉGI,HAGYOMÁNYOS TU GÉP NEM TUDOTT???? EZ IS, csak felszáll,repül,leszáll,nem? Pont úgy, mint ahogy azt tette hajdanán a TU is...Akkormeg? Mi a fenének kellett akkor KIFEJLESZTENI, LEGYÁRTATNI rengeteg munkaóra,energia,pénz,anyagfelhasználás,környezetszennyezés árán ezeket a digitális műszereket? Amik ugye PLUSSZ ENERGIÁT IS HASZNÁLNAK, és bonyolultak,könnyen meghibásodóak...Aztánmeg gyakorlatilag UGYANAZT A FELADATOT LÁTJÁK EL, amit pl.a TU hagyományos műszerei is elláttak...(Sőt...Azoknál sokkal több légibalesetet okozva...Régebben több olyan repülőgépkatasztrófárol is olvastam a hírkeresőn, ami ugye "szoftverhiba" okán következett be...) Hát gondolkodjunk már a jó ég álldja már meg!!! EZ(!!) lenne a "fejlődés"? Meg a " haladás"? Ez???? Ez csak a DOLGOK FELESLEGES BONYOLÍTÁSA...Amiböl viszont néhány rohadt dög jól megél...(Fejlesztőmérnökök,gyártók,karbantartók,engedélyezők, meg stb,stb...) De akkormeg mit hülyítik örökösen a sok marhát ezzel a "fejlődés" dumával??? Egy szemfényvesztés ez az egész mai világ...Ébredjünk már fel valamikor...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://homar.blog.hu/2020/02/26/dagaly_furdo_oltozoszekreny_proxiora Hát igen...Ez se lehetett egy semmi kaland...Dehát ide vezet előbb-utóbb ugye ez a megveszekedett,és TELJESEN FELESLEGES "agyonelektronizáltság"... Amikor már egy strand öltözőszekrényét is SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER(!!) nyitja-zárja...Nekem az ilyen hírek olvastán mindig eszembe jut a kedvenc mondásom: "Hülye világban, hülye emberek"...Csak arra volnék kíváncsi ilyen esetekben, hogy HAJDANÁN, a " számítógépes rendszer" előtti időkben HOGYAN MŰKÖDÖTT vajon az öltözőszekrények ügye? (Szami...Te esetleg tudol valamit mondani a téma kapcsán?) Vagy inkább HOGYAN TUDOTT MŰKÖDNI??? "Számítógépes rendszer" nélkül!!!??? Pedig gondolom valahogy akkoris működött...És igen! "Számítógépes rendszer" nélkül! Hihetetlen dolog ilyesmibe még belegondolni is,ugye? Hát bizony...Hihetetlen dolog...(Abba már bele se akarok mélyedni,hogy ugye az ilyesmi malőr előbb-utóbb várható volt...De sok barom állat egyszerűen nem képes felfogni azt az egyszerű tényt,hogy a DOLGOK FELESLEGES AGYONBONYOLÍTÁSA CSAK A PROBLÉMÁK/ÜZEMZAVAROK/HIBÁK SZÁMÁT NÖVELI MINDIG...Nem véletlenül vallom én örökösen azt,hogy AZ IGAZI FEJLŐDÉS,ÉS HALADÁS A VILÁGBAN AZ AZT JELENTI,VAGY KÉNE HOGY JELENTSE,HOGY FOLYAMATOSAN EGYSZERŰSÖDIK/ÉSSZERŰSÖDIK MINDEN...Erre meg mit lát az ember örökösen maga körül a világban? Hát azt,hogy minden csak egyre jobban és egyre jobban bonyolódik...És ugye a sok hülyének meg még be is van adva az,hogy mindez a jelenség "FEJLŐDÉS"(!!)...És a degenerált,elmebeteg barmok meg mindezt ugye be is veszik gond nélkül mindig...Hát igen..." Emberek"...Jó szokás szerint...)

Ahogy a cikkben is ott van a kommentek között, elsőre nekem is ez jutott eszembe:volt egy kabaréjelenet erről régen Körmendi János és Balázs Péter főszereplésével.
Ismered?
Itt van:

https://youtu.be/ma_9cb2JfDU

Majd aztán mesélem, hogy volt az anno. amikor én ott dolgoztam...amikor még nem volt proxióra...amikor még azt sem tudtuk, mi az a számítógép vezérlésű valami, akármi....mert még semmi ilyen nem volt.Smile)
Részben ugye a proxiórával embert spórolnak...nem kell alkalmazott arra is...ennyi...
(Csak ha gond van...)
Ez a jövő,nem? Hogy a gépek átvegyék a munkánkat...máskor Te ezt szorgalmaztad, én tiltakoztam...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem láttam még ezt a jelenetet, de most megnéztem akkor...Amúgy kezdjük a dolgokat a legelején...MI AZ A "PROXIÓRA"? Én most hallok ilyenröl először...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem láttam még ezt a jelenetet, de most megnéztem akkor...Amúgy kezdjük a dolgokat a legelején...MI AZ A "PROXIÓRA"? Én most hallok ilyenröl először...

Ohhhhhh...

http://budapestcity.org/09-furdok/PROXY-ora-hu.htm

Ennyi elég, vagy magyarázzam?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha...Már értem akkor ennek a "proxiórának" a lényegét...(Vagy legalább is úgy gondolom...) Hát...Még szerencse,hogy nem vagyok "forradalmi,felbőszült tömeg"... Mert ha az lennék, hát...Azt hiszem,hogy ennek az elmebajnak a kitalálói,meg működtetői hamar a lámpavason lógva találnák magukat...Azért ekkora állatságot...Jól sejtem a dolgot,hogy ez az egész már megint csak arrol szól,hogy MIVEL LEHET MÁR MEGINT LEHÚZNI A JÓNÉPET? Mi újabb fizetnivalóval? Amikor én még jártam strandokra a régi időkben,még semmi ilyesmi állatságrol nem lehetett hallani...A strand bejáratánál ült egy pénztáros, ott befizette az ember a belépődíjat,aztán ennyi...Onnantol oda ment,azt használt a strand területén belül, amit csak akart...Szóval akkor az ilyesmi már a múlté? Minden strandon belüli szolgáltatásért ÚJRA is fizetni kell? A belépődíjon felül?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Aha...Már értem akkor ennek a "proxiórának" a lényegét...(Vagy legalább is úgy gondolom...) Hát...Még szerencse,hogy nem vagyok "forradalmi,felbőszült tömeg"... Mert ha az lennék, hát...Azt hiszem,hogy ennek az elmebajnak a kitalálói,meg működtetői hamar a lámpavason lógva találnák magukat...Azért ekkora állatságot...Jól sejtem a dolgot,hogy ez az egész már megint csak arrol szól,hogy MIVEL LEHET MÁR MEGINT LEHÚZNI A JÓNÉPET? Mi újabb fizetnivalóval? Amikor én még jártam strandokra a régi időkben,még semmi ilyesmi állatságrol nem lehetett hallani...A strand bejáratánál ült egy pénztáros, ott befizette az ember a belépődíjat,aztán ennyi...Onnantol oda ment,azt használt a strand területén belül, amit csak akart...Szóval akkor az ilyesmi már a múlté? Minden strandon belüli szolgáltatásért ÚJRA is fizetni kell? A belépődíjon felül?

Nem teljesen.
Régen sem volt minden automatikusan benne egy belépő árában. Régen is volt a Dagályba is olcsóbb pár órás belépő, és volt egész napos is. A gyógymasszázs pl. nem volt benne az alapvető belépő árban sosem, ahogy ma sincs, azért mindig kellett fizetni. A Dagályba mindig benne volt a szauna a jegyárban, más fürdőkben nem feltétlenül. Ha öltözőben öltöztél az "ingyenes" volt régen is, vagyis benne van a belépő áraban (ma is) de a kabinért vagy az értékmegőrzőért régen is, most is legtöbb helyen külön kell(ett) fizetni. Ez biztos.
Régen mindenhol ott ült 1-3 emberke, aki ellenőrizte a jegyedet.
Most kell egy aki beenged, a végén pedig ki.
Ha túllépték az időkereted,az óra jelez.
Régen az időketetes jegyet szintén egy ember ellenőrizte, ha túlhaladtad figyelnie kellett.
A Dagályba pl a Duna felől be tudott lógni az élelmesebbje, de manapság mer nem tud, mert csak az óra használatával jut be a belülre a medencetérbe, vagy a szaunába,anélkül meg mi értelme van belógni,ha nem tudja azokat használni.

Ahová én most járok uszodába ott is van háromféle belépő.
Az egyik egy másfél órás, a másik 3 órás, mindkettővel csak úszni lehet, előző olcsóbb, ill van valamivel többért egy harmadik, amivel a szaunát és a jaccuzzit is igénybe lehet venni.
Ennek megfelelő órát kapsz, és ha csak sima úszóbelépőd van akkor nem mehetsz be a szaunába,mert nem enged be a rendszer.

Most nem kell az öltözőbe külön 2-3 alkalmazott, aki a kuncsaft kénye-kedve szerint (volt aki idegesítő módon tényleg negyedóránként jött-ment) egész nap ugrál és nyitja -zárja a szekrényeket, hanem te magad nyitod-zárod ahányszor csak akarod az óráddal, és nem kell a dolgozók unott képét figyelned,és nem várnak tőled borravalót.

Egyébként az uszodában ahová most járok, van egy olyan lehetőséged is, hogy ha elfelejtetted, hogy melyik szekrénybe pakoltál be, akkor megnézheted egy leolvasón. (Ha ez lenne a Dagályban is,akkor nem lett volna a cikkben lévő probléma. Különben is régen is meg kellett jegyezned azt is, hogy melyik volt a szekrényed...)
Persze, ha elhagyod az órádat ki tudják nyitni a szekrényedet, de hát a kezedben van, mint egy karóra, csak nem hagyod el...ahhoz már nagyon hülyének kell lenni)
Különben én meg az értékeimet mindig berakom az értékmegőrzőbe, amiért itt nem kell külön fizetni...
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
16 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.