Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Akkor én szerencsés voltam itt vidéken élve,mert mondom,én ilyesmi dolgokkal régen nem találkoztam...De lehet,hogy csak azért,mert egyszerű strandokra jártam,és azokra is még a "mocskos,elnyomó" szoci időkben...Amióta megvolt ez a rendszerváltásnak nevezett szabadrablás időszak, azóta nem járok strandokra,de nemis akarok akkor ezek után...Jól elvagyok én akkor strandok,proxiórák,meg egyébb anyám hátsója nélkül is...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Aha...Már értem akkor ennek a "proxiórának" a lényegét...(Vagy legalább is úgy gondolom...) Hát...Még szerencse,hogy nem vagyok "forradalmi,felbőszült tömeg"... Mert ha az lennék, hát...Azt hiszem,hogy ennek az elmebajnak a kitalálói,meg működtetői hamar a lámpavason lógva találnák magukat...Azért ekkora állatságot...Jól sejtem a dolgot,hogy ez az egész már megint csak arrol szól,hogy MIVEL LEHET MÁR MEGINT LEHÚZNI A JÓNÉPET? Mi újabb fizetnivalóval? Amikor én még jártam strandokra a régi időkben,még semmi ilyesmi állatságrol nem lehetett hallani...A strand bejáratánál ült egy pénztáros, ott befizette az ember a belépődíjat,aztán ennyi...Onnantol oda ment,azt használt a strand területén belül, amit csak akart...Szóval akkor az ilyesmi már a múlté? Minden strandon belüli szolgáltatásért ÚJRA is fizetni kell? A belépődíjon felül?

Nem teljesen.
Régen sem volt minden automatikusan benne egy belépő árában. Régen is volt a Dagályba is olcsóbb pár órás belépő, és volt egész napos is. A gyógymasszázs pl. nem volt benne az alapvető belépő árban sosem, ahogy ma sincs, azért mindig kellett fizetni. A Dagályba mindig benne volt a szauna a jegyárban, más fürdőkben nem feltétlenül. Ha öltözőben öltöztél az "ingyenes" volt régen is, vagyis benne van a belépő áraban (ma is) de a kabinért vagy az értékmegőrzőért régen is, most is legtöbb helyen külön kell(ett) fizetni. Ez biztos.
Régen mindenhol ott ült 1-3 emberke, aki ellenőrizte a jegyedet.
Most kell egy aki beenged, a végén pedig ki.
Ha túllépték az időkereted,az óra jelez.
Régen az időketetes jegyet szintén egy ember ellenőrizte, ha túlhaladtad figyelnie kellett.
A Dagályba pl a Duna felől be tudott lógni az élelmesebbje, de manapság mer nem tud, mert csak az óra használatával jut be a belülre a medencetérbe, vagy a szaunába,anélkül meg mi értelme van belógni,ha nem tudja azokat használni.

Ahová én most járok uszodába ott is van háromféle belépő.
Az egyik egy másfél órás, a másik 3 órás, mindkettővel csak úszni lehet, előző olcsóbb, ill van valamivel többért egy harmadik, amivel a szaunát és a jaccuzzit is igénybe lehet venni.
Ennek megfelelő órát kapsz, és ha csak sima úszóbelépőd van akkor nem mehetsz be a szaunába,mert nem enged be a rendszer.

Most nem kell az öltözőbe külön 2-3 alkalmazott, aki a kuncsaft kénye-kedve szerint (volt aki idegesítő módon tényleg negyedóránként jött-ment) egész nap ugrál és nyitja -zárja a szekrényeket, hanem te magad nyitod-zárod ahányszor csak akarod az óráddal, és nem kell a dolgozók unott képét figyelned,és nem várnak tőled borravalót.

Egyébként az uszodában ahová most járok, van egy olyan lehetőséged is, hogy ha elfelejtetted, hogy melyik szekrénybe pakoltál be, akkor megnézheted egy leolvasón. (Ha ez lenne a Dagályban is,akkor nem lett volna a cikkben lévő probléma. Különben is régen is meg kellett jegyezned azt is, hogy melyik volt a szekrényed...)
Persze, ha elhagyod az órádat ki tudják nyitni a szekrényedet, de hát a kezedben van, mint egy karóra, csak nem hagyod el...ahhoz már nagyon hülyének kell lenni)
Különben én meg az értékeimet mindig berakom az értékmegőrzőbe, amiért itt nem kell külön fizetni...

A Dagályban egyébként úgy volt régen, hogy kaptál egy kis fém bilétát, amibe bele volt nyomva egy 2 v. 3 jegyű szám. A kabinon belül volt egy kis táblacska és a kabinos azt a számot beírta belülre, majd odaadta neked a bilétát.
Mikor jöttél a cuccodért tudnod kellett, hogy melyik kabin (v öltöző szekrény) a tiéd.
Ha elhagytad a bilétád, más nem tudta kinyittatni, mert azt nem tudta, hogy melyik kabinhoz tartozik.
A kabinos, ha kinyitotta a kabint, ellenőriznie kellett, hogy azt a bilétát adtad-e, amit ő felírt belülre...

Miért a Palatinus-on hogy volt? Én ott nem voltam, nem tudom...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Palatinuson én 1990 után már nem voltam...Csak előtte...De akkoriban szerintem csak a bejáratnál befizettem a belépőt, aztán többet nem fizettem semmit sem...Vagy ha kellett is fizetni valamit,azt akkor a velem lévők tették...Tudod jól,hogy én mindig-minden fizetnivalót másokkal szoktam intéztetni...Még egy fagyivásárlást is...De én ettöl függetlenül sem emlékszem sehonnan sem strandon belül külön fizetnivalókra...Ilyesmire csak a Vidámparkbol emlékszem,de oda egy-két alkalom után nemis mentem többet...A kabinok ügyét amúgy meg lehetne oldani úgyis,mint ahogy a nagyobb pályaudvarokon a csomagmegőrzést megoldják...Vagy mint ahogy a bevásárlóközpontokban megoldják a bevásárlókocsik ügyét...A kabinok ajtajában ott lenne egy kulcs,aztán ennyi...Vagy ha meg külön pénzt akarnának beszedni a kabinokért, akkor meg lenne egy egyszerű mechanikus bilétarendszer, és csak a biléta bedobása után nyílna a kabin...A bilétákat meg a pénztárnál kellene megvenni a bejáratnál...Annyit,amennyire szüksége lenne az illetőnek...Mint ahogy a kasszinókban is csinálják ugye a zsetonokkal...Szóval még a kapzsiságot is ki lehetne elégíteni mindenféle drága és bonyolult számítógépes rendszer nélkül is,nem? De ez nem cél ugye...A cél az maga a SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER...Akár szükség van rá,akár nincs... Ma ez a fő jelszó mindenütt...A "számítógépes rendszer" megléte...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 01. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A Palatinuson én 1990 után már nem voltam...Csak előtte...De akkoriban szerintem csak a bejáratnál befizettem a belépőt, aztán többet nem fizettem semmit sem...Vagy ha kellett is fizetni valamit,azt akkor a velem lévők tették...Tudod jól,hogy én mindig-minden fizetnivalót másokkal szoktam intéztetni...Még egy fagyivásárlást is...De én ettöl függetlenül sem emlékszem sehonnan sem strandon belül külön fizetnivalókra...Ilyesmire csak a Vidámparkbol emlékszem,de oda egy-két alkalom után nemis mentem többet...A kabinok ügyét amúgy meg lehetne oldani úgyis,mint ahogy a nagyobb pályaudvarokon a csomagmegőrzést megoldják...Vagy mint ahogy a bevásárlóközpontokban megoldják a bevásárlókocsik ügyét...A kabinok ajtajában ott lenne egy kulcs,aztán ennyi...Vagy ha meg külön pénzt akarnának beszedni a kabinokért, akkor meg lenne egy egyszerű mechanikus bilétarendszer, és csak a biléta bedobása után nyílna a kabin...A bilétákat meg a pénztárnál kellene megvenni a bejáratnál...Annyit,amennyire szüksége lenne az illetőnek...Mint ahogy a kasszinókban is csinálják ugye a zsetonokkal...Szóval még a kapzsiságot is ki lehetne elégíteni mindenféle drága és bonyolult számítógépes rendszer nélkül is,nem? De ez nem cél ugye...A cél az maga a SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER...Akár szükség van rá,akár nincs... Ma ez a fő jelszó mindenütt...A "számítógépes rendszer" megléte...

MONDOM, hogy RÉGEN SEM bent kellett külön fizetni a kabinért, hanem amikor megvetted/vettétek a jegyet, akkor fizetted/fizettétek egyből. Ha öltözőben öltöztettek nem kellett külön semmit fizetni, ha meg többen öltöztették egy kabinban, elég volt, ha egyvalaki megvette, többen is atöltözhettetek bent. Csak emlékszel, hogy öltözőbe mentetek átöltözni, vagy kabinba?

Akkor is többféle belépő volt, de gondolom aki veled volt előre kiszámolta neked mit kell fizetned, anélkül, hogy neked tudnod kellett volna, hogy az miből áll. Úgyhogy ennyi !!!

Egyébként volt átmenetileg valami ilyen kulcsos kabinos rendszer amilyer mondasz a proxyórás előtt.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 02. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel csak nagyon-nagyon ritkán öltöztem hajdanában kabinban a strandokon, már nemnagyon emlékszem arra,hogy hogyan is mentek akkoriban a dolgok...De az biztos,hogy ilyesmi "proxiórákkal" nem találkoztam hajdanán sehol sem...De mondom mégegyszer: AZT A DOLGOT,amit bonyolult,drága, meghibásodásra hajlamos, SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZERŰ "proxiórákkal" kiviteleznek a strandokon, azt könnyedén meg lehetne valósítani mindig pl. a kasszinókra jellemző ZSETONRENDSZERREL...A pénztárnál mindenki megvehetné azokat a zsetonokat olyan címletekben amilyenre szüksége van a strandon belül, aztán ezeket dobálná be oda, ahova szükséges...Pl. ha egy kabinra két órán keresztül lesz szüksége, akkor két bilétát dob be a zárszerkezetbe, ha hat órát szeretne,akkor mondjuk hatot...És így tovább MINDENÜTT...ILYEN módszerrel kivitelezve a dolgot, szerintem nem volna szükség sem PLUSZ ALKALMAZOTTRA, sem pedig DRÁGA,BONYOLULT,MEGHIBÁSODÁSRA HAJLAMOS SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZERRE...Az egész rendszer EGYSZERŰ,OLCSÓ, KÖRNYEZETBARÁT,BIZTONSÁGOS lenne...Vagy nincs igazam szerinted? De persze tudom jól,hogy egy ILYEN MAI,F.T.-RA,KORRUPCIÓRA,LEHÚZÁSOKRA ÉPÍTETT VILÁGBAN az amit most írtam, az igencsak ördögtöl való dolog...EGYSZERŰSÉG?OLCSÓSÁG?MEGBÍZHATÓ MŰKÖDÉS?FELESLEGES ELEKTRONIKA SZÁNDÉKOS KIKERÜLÉSE? Na nem...Ilyet még ki is találni...Hát hogy fognak akkor áramlani ide-oda a nagy pénzek? Meg mire hivatkozva lesznek akkor csillagászati árakon a strandbelépők? Szóval ilyen ez a mai világ...Csodákat nemis érdemes várni...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 03. 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Pl. ha egy kabinra két órán keresztül lesz szüksége, akkor két bilétát dob be a zárszerkezetbe, ha hat órát szeretne,akkor mondjuk hatot..."

Mi van,ha nem figyel és véletlenül túllépi az időkeretet?
Nem kapja meg a ruháit, mert nem tudja kinyitni a kabinját?

Proxiórával nem is találkozhattál régen, hisz talán kb. ha 5- 10 éve van. De nem csak a fővárosban, valamennyi népszerű fürdőhelyen így működik már a dolog.

Tudod, ez is olyan, hogy ez van. Ha be akarsz jutni, el kell fogadnod, meg kell szoknod. (Tudom, tudom, te nem akarsz bejutni.)
Ámbár ha így folytatódik a dolog, lassan sehova sem tud menni az ember, ami nem szgépek által irányított.

Ismét felteszem a kérdést: nemrég még örültél, meg azt szorgalmaztad, hogy a robotok vegyék át a munkánkat...ez is az...azt mégis hogy gondoltad akkor azt, "gépek" nélkül? Lényegtelen most, hogy "emberi kinézetű" -e az a "rendszer".
Olvastad te is a "Hosszú Szafari"-t.
Mi is volt ott a strandon? Vagy uszoda vagy mi volt az...hm???
Van még kérdésed? Smile
Laci bácsi is jól megjósolta a jövőt 80akarhányban...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 03. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért? A "proxiórának" nem az a lényege,hogy ha túllépi a delikvens az időhatárt,akkor nem kapja meg a ruháját? Vagy most akkor tulajdonképpen MI CÉLT SZOLGÁLNAK A PROXIÓRÁK? Írd már meg egyszerű szavakkal megfogalmazva, mert már teljesen belegabalyodtam ebbe az egészbe...Amúgy én nem vagyok sem az elektronika,sem pedig a robotizálás ellensége...Ha eddig ezt gondoltad rólam,akkor félreérthető voltam a jelek szerint...Én a FELESLEGES(!!) elektronizálás ellensége vagyok mindig...Amikor olyan dolgokat is "digitalizálnak" meg elektronizálnak, ami amúgy hagyományos módon is jól működik,meg jól működne...Rengeteg ilyen dolog van a világban...És lassan már minden így működik...Láttad a fentebb írt eszmefuttatásomat a repülőgépek pilótafülkéiröl? Na...Ott is leírtam a lényeget...Nem volt igazam szerinted? Vagy nézd meg mondjuk a mikrohullámu sütőket...Hajdanában lehetett kapni hagyományos, egyszerű,mechanikus óraszerkezettel ellátott mikrókat is, amikkel SEMMI PROBLÉMA NEM VOLT IDEHAZA...(Leszámítva persze azt,hogy 5-6 év alatt tönkrementek...) Aztán kezdtek megjelenni a digitalizált/elektronizált változatok...Amik UGYANAZT TUDTÁK(!!) pontosan mint amit a hagyományos változatok,csak ugye kiglancolt,csilivili formátumban, látványosan villogó számsorokkal, "programozásra" szolgáló gombok tömegeivel...No meg persze kétszer annyiba kerülve,meg több áramot fogyasztva,meg méghamarabb meghibásodva...Érted ennek az egész sunyi ÁTVERÉSNEK/LEHÚZÁSNAK a lényegét? Én nem vagyok valami tasmániai benszülött,akit be lehet palizni néhány színes üveggolyóval...Merthogy milyen szépen csillog az üveggolyó...Úgyhogy az egész törzs csodájára jár, és cserébe eladják ugye az egész életüket,meg minden vagyonukat, javukat... Elég szomorú dolognak tartom azt,hogy ez a mai magyar lakosság pont olyan szellemi színvonalon van örökösen,mint egy tasmániai benszülött...Vagy mint egy amerikai indián,akitöl egy tenyérnyi tükörért meg egy hordó "tüzes vízért" megvették ugye az egész hazáját meg még a talpa alól is a földet...Ugyanez megy manapság is ezzel a sokszor FELESLEGESEN agyonelektronizált világgal...Jó dolog az elektronika,enélkül ugye pl. internet,számítástechnika,tőzsde,banki átutalás,stb,stb manapság már nem létezhetne,vagy legalábbis ilyen formában nem létezne, de azért valahol mégiscsak szabjunk már határt...Digitális fogkefére egy normális világban nem volna semmi szükség...Vagy elektronikus bevásárlószatyorra...Vagy számítógépes rendszerrel működtetett kanálra...Azért az elmebajnak próbáljunk már meg valahogy mindig gátat szabni...Én csak ezt mondom mindig...És semmi mást...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Miért? A "proxiórának" nem az a lényege,hogy ha túllépi a delikvens az időhatárt,akkor nem kapja meg a ruháját? Vagy most akkor tulajdonképpen MI CÉLT SZOLGÁLNAK A PROXIÓRÁK? Írd már meg egyszerű szavakkal megfogalmazva, mert már teljesen belegabalyodtam ebbe az egészbe...Amúgy én nem vagyok sem az elektronika,sem pedig a robotizálás ellensége...Ha eddig ezt gondoltad rólam,akkor félreérthető voltam a jelek szerint...Én a FELESLEGES(!!) elektronizálás ellensége vagyok mindig..Ugyanez megy manapság is ezzel a sokszor FELESLEGESEN agyonelektronizált világgal...Jó dolog az elektronika,enélkül ugye pl. internet,számítástechnika,tőzsde,banki átutalás,stb,stb manapság már nem létezhetne,vagy legalábbis ilyen formában nem létezne, de azért valahol mégiscsak szabjunk már határt...Digitális fogkefére egy normális világban nem volna semmi szükség...Vagy elektronikus bevásárlószatyorra...Vagy számítógépes rendszerrel működtetett kanálra...Azért az elmebajnak próbáljunk már meg valahogy mindig gátat szabni...Én csak ezt mondom mindig...És semmi mást...

Nem,nem arra való, pedig írtam lentebb, részleteztem, s nem mondtad eddig, hogy abból nem értetted meg.
S pont mivel tudom, hogy nem vagy ellensége a robotoknak, robotizációnak, nem értem, hogy most miért vagy ez ellen? Vagy félrevezetett a Dagályról szóló, a proxyórás rendszert szidó cikk, mert ők nem tudják akadálytalanul működtetni a rendszert???!!!!

Na, akkor ugorjunk neki újra!
Nem linkelek cikkeket, csak képeket, s megpróbálom mégegyszer részletesebben, saját szavaimmal elmagyarázni, hogy megértsd. Szerintem pl azért találták ki, mert így kevesebb személyzet kell. Ismét megkérdezem: emlékszel-e a Hosszú Szafari-ban, hogy működtek a dolgok az uszodában? Most már szinte az van...
Bemegyek az uszodába, megveszem a belépőt, egy alkalmazottól, Egyeskétől. Nem egy papír alapú belépőt kapok, amit egy másik alkalmazott (Ketteske) a belépéskor eltép, hogy ne léphessek be vele mégegyszer, hanem ugyanez az alkalmazott (Egyeske) húzza el a beléptető rendszeren. Vagy épp saját magam, ekkor zöldre vált a "forgó sorompó" és bejutok. (Nem lenne lehetetlen, de meg lehetne oldani zsetonnal ezt, igaz. De minek, ha ezzel több legyet üthetünk egy csapásra?)
Ez maga a proxyóra:

És a beléptető kapu:

Nincs az öltözőben újabb 2 alkalmazott, mint régen, aki a szekrényeket nyitja-csukja nekem, mint régen, vagyis megspórolták Hármaskát és Négyeskét. Meg én is megúszom azt, hogy oda kelljen menni szólni nekik, hogy nyissák-zárják, hallgatni a sóhajtozásaikat, meg nézni a pofavágásaikat, meg azt, hogy borravalót várnak tőlem. (Voltam alkalmazott, tudom, hogy egyes kabinosok, meg öltözőbeli alkalmazottak mit össze morogtak, hogy némely vendég ugráltatja őket negyedóránként és még borravalót sem ad. Igen, elvárták a borravalót a vendégtől.)
Most keresek egy üres szekrényt, átöltözöm, beleteszem a ruháimat, és a proxiórámmal bezárom a szekrényem. Nincs biléta, nincs zseton, amit elhagyhat az ember, ez tényleg egy műanyag karóra kinézetű dolog, amit felcsatolsz a csuklódra esélyed sincs elhagyni, mint a zsetonokat, amelyeket más felhasználhatna - az elméleted szerint arra, hogy a saját uszodai belépőjét meghosszabbítsa=bedobja a SAJÁT szekrényébe, mert ugye a zsetonok szerinted nem személyre szólóan lennének, hanem egységesek, amelyek nyitnak egy zárat, ha bedobják... Másfelől nem tudom, ki hogy van vele, én az uszodatérbe csak a törülközőmet, meg a papucsomat, úszósapkámat viszem, a fürdőruhámon -valamilyen rejtélyes ok miatt - nincsen zseb. Régen is gondom volt egy darab biléta el nem hagyásával, a fürdőruhám pántjára kötöttem, mint bárki más, egyfolytában ellenőrizgettem, megvan-e még. Az óra karon való hordása biztonságosabb. Ezután megyek úszni. Ha időközben kell valami a szekrényemből, nem kell megkérnem az öltöző alkalmazottait, mint régen, hogy legyenek szívesek kicsit kinyitni a szekrényemet=nem kell kommunikálnom idegen emberekkel, s nem kell néznem az unott vagy fintorgó képüket, mert nincs kedvük a munkájukhoz...ÉN MAGAM nyitom-csukom a szekrényem az órával, amikor csak akarom.
Mivel a szauna-jacuzzi külön plusz pénz, így ha azt is igénybe akarom venni, akkor olyan belépőt kérek. Ez esetben olyan proxiórát kapok amellyel nem csak az öltözőszekrényem nyithatom-zárhatom, hanem bejuthatok vele a szaunához, melyet szintén egy "forgó sorompó" zár el. Ide csak szaunára is jogosító órával jutok be: az órát lehúzom a sorompó előtt, s az beenged. Aki csak az alap belépőt vette meg, az nem tud bejutni az "alap-proxiórájával"= nem tudja illetéktelenül, fizetés nélkül használatba venni, nem tud belógni. Régen voltak olyan helyek, (Dagály is pl.) ahol - mivel ezt nem lehetett ellenőrizni, mindenkivel megfizettették a szaunabelépőt is, így jogtalanul morgott az, aki nem is használta. Más helyeken, ahol külön belépő volt a szaunához, külön alkalmazott volt - Ötöske - aki ellenőrizte, hoyg csak az jusson be aki tényleg vett oda jegyet...és biztosan voltak, akik csak belógtak a tudtával, vagy a tudta nélkül...ez a beléptető rendszerrel nincs.
Igen persze, igazad van, ezt is meg lehetne oldani zsetonokkal...csak épp hova tegyem őket? Nem, nem szeretnék olyan műanyag nyakba való "pénztárcát", mint amilyenem gyerekként volt. Emlékszem rá, igen, retro, és megfelelt a célnak...ha strandol, pancsikál az ember. De aktív úszás - sport - közben csak zavarna a nyakamban, máshova meg ugye nem tehetem.
Tudom, sokan simán kint hagyják egy szatyorban a cuccukat, nem használnak sem öltözőt, sem kabint, sem semmit. Sokszor láttam, hogy egyesek csak letakarják a cuccukat egy törölközővel...mintha az megvédené a tolvajok ellen. Én ezt soha nem szerettem. Régen mindig gondom volt ezzel. Így max a törölközőt, meg a papucsomat lopják csak el, azt túlélném. Képzeld el, hisz munkából megyek az uszodába, minden cuccom nálam van. Nem csak otthonról elugrom az uszodába. De ha úgy lenne, akkor is minimum az irataim, lakáskulcsom, meg némi pénz van nálam...csak a hülye nem tudna ezek birtokában betörni hozzám otthonra.

Ja igen, a proxióra az időt is méri, hisz vannak időkorlátos belépők, (szintén azért, hogy aki csak 3 órát akar bent tölteni, vagy csak úszni egy órát, akkor nem kelljen megvennie a drágább egész napos jegyet - mint régen - hanem vehessen idősávost.) Ami nem azt jelenti, hogy nem enged be a szekrényedbe, ha az időt túllépted, hisz akkor bosszankodhatsz, és még több idő eltelik, még többet kellene perkálnod, hanem kilépéskor letilt, jelezvén Egyeskének, hogy fizetned kell még.

A Dagályban most történt eset, hogy szenvedtek, mert nem tudta a vendég, hogy melyik az ő szekrénye: szerintem ott nem tökéletes a rendszer. Mondom, ahová én most járok, ott van lehetőség arra, hogyha elfelejtem, hogy melyik szekrénybe pakoltam be, akkor megtudjam minden különösebb probléma nélkül, csak lecsipogtatom egy rendszeren az órámat.

Most olvastam, hogy "forgalomszámlálóként" is működik a proxióra. Logikus, hisz a rendszer jelzi, hogy valaki ettől-eddig bent volt vele.
Csak érdekesség:erről jut eszembe, volt olyan is, hogy az volt a dolgom amikor a Dagályban dolgoztam, hogy oda ültettek a bejárathoz, és számolnom kellett, hogy hányan jönnek be X idő alatt. Nem volt könnyű, és biztos nem volt, csak megközelítő a számolás. Most elgondolkoztam, hogy ez vajon miért kellett, hisz az eladott jegyekből tudták, hogy hányan mentek be a strandra. De rájöttem. Ez volt akkor a "forgalomszámlálás", hisz azt az eladott jegyekből nem tudták, hogy mikor, mely időszakban hány ember volt ott. S akkor azt nem tudtam megszámolni, hogy ki mennyi ideig volt bent.
Szóval én úgy gondolom, hogy ezzel a proxiórával elsősorban az ott dolgozók munkáját könnyítették meg. Elmondtam azt is, számomra mi az előnye. Álltam mindkét oldalon, tehát átlátom a rendszert. Lehet, hogy te nem így gondolod, és lehet, hogy meg lehetett volna ezt oldani másképp is, - nem mondom, hogy nem, mert nem értek hozzá.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem akkor a dolgok,és problémák lényegét...Tehát ez a proxióra igazábol SZEMÉLYZETET TAKARÍT MEG...Ez eddig rendben is van...És az is,hogy a "zsetonrendszer" kényelmetlen lenne akkor egy kissé...Nade a fő probléma szerintem még mindig megmaradt:Mi szükség van itt a számítógépes rendszerre???? Ami ugye bonyolult,drága,meghibásodásra hajlamos...Szóval minek ide SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER? Elég lenne az is,ha a proxiórák egy elektronikus kódot tartalmaznának csak, a Dagály rendszerei meg csak ezt érzékelnék mindenféle SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER NÉLKÜL...Érted ugye,hogy mit akarok mondani?Szerinted mi értelme van a Dagály működtetését központi számítógépes rendszerre kötni? Big Brothert akarnak játszani a Dagály működtetői vagy mi? Egy dolog az ALKALMAZOTTAK MEGTAKARÍTÁSA, és más dolog a TOTÁLIS ELEKTRONIKUS KONTROLL, ÉS MEGFIGYELÉS...Mindezeket én továbbra is feleslegesnek tartom...Miért kéne egy strand üzemeltetőinek MINDENT TUDNI a vendégekröl? Főleg bonyolultan,drágán,és kellemetlen meghibásodások árán...Ez a jelenség az,ami bosszantó szerintem...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2020. 03. 08. 14:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Írtad régebben,hogy a Dagályban oldalt voltak olyan helyek,ahol úgymond be lehetett szökni a Duna felől...Ez hogy volt lehetséges??? A kerítés építői hülyék voltak vagy mi? Nem vették volna észre azt,hogy maradtak olyan helyek a kerítés mentén,ahol be lehetett lógni? Hogy lehetett konkrétan belógni régen a Dagályba? Ti is csináltatok ilyet annó?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Értem akkor a dolgok,és problémák lényegét...Tehát ez a proxióra igazábol SZEMÉLYZETET TAKARÍT MEG...Ez eddig rendben is van...És az is,hogy a "zsetonrendszer" kényelmetlen lenne akkor egy kissé...Nade a fő probléma szerintem még mindig megmaradt:Mi szükség van itt a számítógépes rendszerre???? Ami ugye bonyolult,drága,meghibásodásra hajlamos...Szóval minek ide SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER? Elég lenne az is,ha a proxiórák egy elektronikus kódot tartalmaznának csak, a Dagály rendszerei meg csak ezt érzékelnék mindenféle SZÁMÍTÓGÉPES RENDSZER NÉLKÜL...Érted ugye,hogy mit akarok mondani?Szerinted mi értelme van a Dagály működtetését központi számítógépes rendszerre kötni? Big Brothert akarnak játszani a Dagály működtetői vagy mi? Egy dolog az ALKALMAZOTTAK MEGTAKARÍTÁSA, és más dolog a TOTÁLIS ELEKTRONIKUS KONTROLL, ÉS MEGFIGYELÉS...Mindezeket én továbbra is feleslegesnek tartom...Miért kéne egy strand üzemeltetőinek MINDENT TUDNI a vendégekröl? Főleg bonyolultan,drágán,és kellemetlen meghibásodások árán...Ez a jelenség az,ami bosszantó szerintem...

Ez egy chip kártya.
Fogalmam nincs, az hogy működik, mire van kötve, milyen szgépes rendszer kell hozzá.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Írtad régebben,hogy a Dagályban oldalt voltak olyan helyek,ahol úgymond be lehetett szökni a Duna felől...Ez hogy volt lehetséges??? A kerítés építői hülyék voltak vagy mi? Nem vették volna észre azt,hogy maradtak olyan helyek a kerítés mentén,ahol be lehetett lógni? Hogy lehetett konkrétan belógni régen a Dagályba? Ti is csináltatok ilyet annó?

Hátul a Duna felől simán át lehetett mászni a kerítésen. Egy kb 2,5 M magas drótkerítés volt, "alig" volt magasabb nálam. Én nem másztam át, de láttam olyanokat, akik megtették. Többnyire fiatal srácok.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Egy ilyen látvány már adja is egyböl a lehetőséget az ismerkedésre...Nem használtad ki az alkalmat ilyenkor,hogy megszólítsd a srácokat?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Egy ilyen látvány már adja is egyböl a lehetőséget az ismerkedésre...Nem használtad ki az alkalmat ilyenkor,hogy megszólítsd a srácokat?

Nem, mert még gyerek voltam, amikor ezt láttam. 10-12 éves.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eddig nemis tudtam azt,hogy már 12 évesen is kijártál a Dagályba...Abban voltam eddig, hogy csak később került erre sor...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
17 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.