Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Eddig nemis tudtam azt,hogy már 12 évesen is kijártál a Dagályba...Abban voltam eddig, hogy csak később került erre sor...

Pedig biztosan mondtam (valahol) hogy már kijártam gyerekként is.
Csak akkor még nem egyedül meg barátnővel.

Tudom, mert emlékszem, hogy megkérdezted, hogy mikor voltam ott először, s akkor meséltem, hogy kisgyerekként, s hogy reggelente mindig lestem ki az ablakon, mikor felkeltem, mert csak akkor indultunk el, ha szép idő volt...ezt biztosan meséltem.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/c--e-zoYyww A Tisza tó hat évszaka...Nagyon hangulatos ez a természetfilm szerintem...És az külön öröm a számomra, hogy a jelek szerint akkor nemcsak rombolni tudnak az emberek ebben az országban...A jelek szerint néha tudnak azért építeni is...Gyerekkoromban még se híre-se hamva nem volt még ennek a mesterséges tónak, a földrajzi atlaszok sem jelölték,max.csak a feltételezett, később megvalósítandó formáját rajzolták csak be a térképrajzolók a térképekre..."Kiskörei víztározó" néven...Ma meg már ugye egy szép tórendszer alakult ki a nevezett helyen,gazdag élővilággal...Végre egy olyan változás a világban,ami előrevivő,pozitív dolog...Az ember szinte alig akarja elhinni,hogy ilyen is létezik,létezhet ebben a mai világban...Pedig létezik...Hála az égnek!

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2020. 03. 08. 15:40-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 08. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval azt hiszem,a Tisza tó példája is mutatja azt,hogy LEHET harmóniában élni a természettel,amennyiben erre szándék és ÉRTELMI SZÍNVONAL van...A Tisza tó ugyanis EGYARÁNT SZOLGÁLJA UGYE AZ EMBERI IGÉNYEKET,ILLETVE A TERMÉSZET IGÉNYEIT...Mindkét fél számára pozitív hozadékkal...Bárcsak terjedne mindenfelé az ilyesmi mentalitás...Bárcsak terjedne...Néha vannak pillanatok,amikor még énis tudok bizakodni a jövőben...Ha nemis túl gyakran...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/EsMFVBm3gmU 1992 12. 27 M2 Az Örs vezér tere és a Népstadion között...Na...Hogy micsoda videókat talál az ember időnként a neten! Az Örs vezér tere és környéke, 1992 12. 27.-én! Teljesen elfogott a nosztalgiaérzés, miközben néztem ezt a rövid kis videót...Főleg amiatt,hogy ugye PONT EZEKBEN A NAPOKBAN utaztam UTOLJÁRA a pesti metrókon a Peströl való költözésemkor......És bizony az "utolsó utam" az az Örs vezér teréröl indult,és a Keletiig tartott...Egész pontosan 1992 dec.29-én, ha jól emlékszem...Szóval valami ilyesminek láthattam akkoriban az Örs vezér terének környékét,az utolsó pesti napomon is...Gondolom két nap alatt olyan sokat csak nem változott az a tájék...Hihetetlen már manapság mindebbe belegondolni...És valahogy olyan írtózatosan távolinak tűnik már az az idő és hely...Pedig hajdanán vagy egy éven keresztül jártam naponta többször is a videóban bemutatott útvonalszakaszon, amíg az Örs vezér terének a közelében laktam...Napi rutinnal...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/EsMFVBm3gmU 1992 12. 27 M2 Az Örs vezér tere és a Népstadion között...Na...Hogy micsoda videókat talál az ember időnként a neten! Az Örs vezér tere és környéke, 1992 12. 27.-én! Teljesen elfogott a nosztalgiaérzés, miközben néztem ezt a rövid kis videót...Főleg amiatt,hogy ugye PONT EZEKBEN A NAPOKBAN utaztam UTOLJÁRA a pesti metrókon a Peströl való költözésemkor......És bizony az "utolsó utam" az az Örs vezér teréröl indult,és a Keletiig tartott...Egész pontosan 1992 dec.29-én, ha jól emlékszem...Szóval valami ilyesminek láthattam akkoriban az Örs vezér terének környékét,az utolsó pesti napomon is...Gondolom két nap alatt olyan sokat csak nem változott az a tájék...Hihetetlen már manapság mindebbe belegondolni...És valahogy olyan írtózatosan távolinak tűnik már az az idő és hely...Pedig hajdanán vagy egy éven keresztül jártam naponta többször is a videóban bemutatott útvonalszakaszon, amíg az Örs vezér terének a közelében laktam...Napi rutinnal...

Hm...hát sok víz lefolyt azóta a Dunán. Sokminden változott.
És azóta nem is jártál Pesten?
Meg tudod mondani mi hiányzik legjobban a városból? Feltéve, ha van ilyen.
(Persze, csak ha publikus.)
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Budapest a koronavírus járvány idején...

Itt egy videó Budapestről.
Nem is az a fontos, hogy hogy néz ki most a város, (hagyjuk is most, hogy az erről a véleményem, hogy persze, hogy jóval kisebb a forgalom a városban, de azért nem teljesen annyira"szellem város", mint sok helyen olvasni, túlozni mindig lehet...én is tudok olyan fotót is készíteni, ahol most nem 50-100 ember van egy rakáson, mint régen, hanem csak 10-15, de ugyanitt lehetne olyan is, hogy egy sincs...szóval nem kell mindig mindent készpénznek venni, amit látunk) hanem az, hogy 360 fokban forgatható ha minden igaz.
Ajánlom Titusz figyelmedbe 1:43-tól a Nyugati pályaudvart, a múltkori virtuális randink helyszínét. Ott is történt azért '92 óta némi változás.
Remélem nálad is működik a "forgatás".
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy mi hiányzik a legjobban a városbol? A kötetlen szabadság érzése...Csak gondolj bele...Ott nem ismert senki,nem kellett senki szembejövőnek köszöngetni, leállni udvariasságbol locsorászni semmiségekröl,úgyhogy totálisan a magam ura lehettem...Cukorkák a zsebben meg a számban, aztán gondtalan, vég nélküli séták az utcák labirintusában,vagy ha a természet közelségére vágytam,akkor a Margitszigeten...Ha meg mondjuk történelmi emlékeket szerettem volna megnézni, akkor meg a vár volt az uticélom,vagy Óbuda, Aquincum...Útközben betértem még egy-két könyvesboltba is nézelődni, ha meg mindeközben némi élvezetekre is kedvet kaptam egyszer-egyszer , akkor ugye kissé nyájasabban néztem az utánam forduló,meg engem vizslató hölgyekre abban a reményben,hogy hátha lesz bátorságuk megszólítani...Úgyhogy ha pont olyan szerencsém volt aznap, hogy valami bátor, merész hölggyel akadtam össze valahol, aki azért kedvemrevaló is volt egyben, akkor vártak nyáron a Margitsziget árnyas bokrai, télen meg valami panzió ruganyos fekhelye az adott hölggyel...(Esetleg a hölgy lakása...)Akit aztán az esetek nagytöbbségében többet nemis láttam...Szóval sose volt olyan gondtalan, víg életem máshol, mint annak idején Pesten...Hát ezért gondolok nosztalgiával azokra az időkre...Amúgy egyszer-kétszer az elköltözésem után is voltam még arra,de csak függőben maradt ügyeket intézni...És akkoris gyalog mentem mindenhova...A metrókba már nem mentem le...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Budapest a koronavírus járvány idején...

Itt egy videó Budapestről.
Nem is az a fontos, hogy hogy néz ki most a város, (hagyjuk is most, hogy az erről a véleményem, hogy persze, hogy jóval kisebb a forgalom a városban, de azért nem teljesen annyira"szellem város", mint sok helyen olvasni, túlozni mindig lehet...én is tudok olyan fotót is készíteni, ahol most nem 50-100 ember van egy rakáson, mint régen, hanem csak 10-15, de ugyanitt lehetne olyan is, hogy egy sincs...szóval nem kell mindig mindent készpénznek venni, amit látunk) hanem az, hogy 360 fokban forgatható ha minden igaz.
Ajánlom Titusz figyelmedbe 1:43-tól a Nyugati pályaudvart, a múltkori virtuális randink helyszínét. Ott is történt azért '92 óta némi változás.
Remélem nálad is működik a "forgatás".
Hogy működik ez a " forgatás"? Nekem nem forog semmi...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagynehezen sikerült rájönnöm a forgatás mikéntjére...De azért jobb lett volna,ha megírod egyböl...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hogy mi hiányzik a legjobban a városbol? A kötetlen szabadság érzése...Csak gondolj bele...Ott nem ismert senki,nem kellett senki szembejövőnek köszöngetni, leállni udvariasságbol locsorászni semmiségekröl,úgyhogy totálisan a magam ura lehettem...Cukorkák a zsebben meg a számban, aztán gondtalan, vég nélküli séták az utcák labirintusában,vagy ha a természet közelségére vágytam,akkor a Margitszigeten...Ha meg mondjuk történelmi emlékeket szerettem volna megnézni, akkor meg a vár volt az uticélom,vagy Óbuda, Aquincum...Útközben betértem még egy-két könyvesboltba is nézelődni, ha meg mindeközben némi élvezetekre is kedvet kaptam egyszer-egyszer , akkor ugye kissé nyájasabban néztem az utánam forduló,meg engem vizslató hölgyekre abban a reményben,hogy hátha lesz bátorságuk megszólítani...Úgyhogy ha pont olyan szerencsém volt aznap, hogy valami bátor, merész hölggyel akadtam össze valahol, aki azért kedvemrevaló is volt egyben, akkor vártak nyáron a Margitsziget árnyas bokrai, télen meg valami panzió ruganyos fekhelye az adott hölggyel...(Esetleg a hölgy lakása...)Akit aztán az esetek nagytöbbségében többet nemis láttam...Szóval sose volt olyan gondtalan, víg életem máshol, mint annak idején Pesten...Hát ezért gondolok nosztalgiával azokra az időkre...Amúgy egyszer-kétszer az elköltözésem után is voltam még arra,de csak függőben maradt ügyeket intézni...És akkoris gyalog mentem mindenhova...A metrókba már nem mentem le...

Szinte sejtettem, hogy nem lesz teljesen ínyemre való a válasz...na de mindegy...kell is nekem kíváncsiskodni.
Amúgy sincs túl jó napom, most már csak ez hiányzott hozzá.
Bár most már talán sejtem, hogy mi miatt nem szólítottalak meg.
Tudod, nem csak egyes fiúk nem szeretik azt, ha egy lányt már több fiú is "felpróbált."
Egyes lányok nem szeretnek olyan fiúkkal összebújni, akik ki tudja, hány, akármilyen tyúkot magukra húztak már. Csak egy-egy menetre...aztán többet nem is találkoztak. Talán ezt láttam, s nem akartam én is az ő sorsukra jutni...
Minden elismerésem akkor ezekért a kalandokért.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nagynehezen sikerült rájönnöm a forgatás mikéntjére...De azért jobb lett volna,ha megírod egyböl...

Nem tudtam, hogy nem tudod...

Guggli térképet nem szoktál nézni?
Én ott is nagyon szeretem, hogy meg lehet nézni így az utcaképet.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem szoktam gugli térképeket nézegetni soha...Én maradok mindig a hagyományos, nyomtatott térképeknél...Amúgy kicsit igazságtalan vagy most velem...És már MEGINT a vadbarmok viselkedését akarod rámhúzni...Úgy látom,ettöl sose fogok szabadulni...De azért megpróbálom akkor sokadszorra is: Ha akár a holnapi napon elkezdenél mondjuk csakúgy barangolni a pesti utcákon, HÁNY olyan lány jönne veled szerinted szembe,akit adott esetben szívesen feleségül is vennél,ha fiúnak születtél volna? Ebbe a kérdésbe majd azért gondolj bele...És próbáld meg ilyen szemmel nézni a dolgot...(És akkor még ugye nemis beszéltünk a rengeteg szexre vágyó férjes,gyerekes hölgyröl...)Úgyhogy amióta világ a világ,a férfiak pont úgy osztályozzák a hölgyeket mindig,mint ahogy a nők a férfiakat...Hogy KI MIRE ALKALMAS,ÉS MIRE JÓ...Voltak hölgyek akkoriban akik pont jók voltak egyetlen alkalomra,míg mások szóbajöhettek volna akár egy életre is...Nos...Az egy dolog,hogy én ELSŐSORBAN mindigis az utóbbi kategóriát kerestem mindig-mindenhol...Kitartóan,sok-sok éven át...De ADDIGIS amíg nem találom meg az IGAZIT,addigis szerinted mit kellett volna csinálnom? Elszaladni a bátor,szexre kiéhezett,rámenős hölgyek elöl,mint valami herélt ökör?Vagy mint valami kappan?? Vagy mint valami homoszexuális? Azért kiváncsi lettem volna arra, hogy AKKOR mit szóltál volna,ha mondjuk megszólítottál volna valahol, aztánmeg idővel bátortalanul kifejtettem volna egy bárgyú mosoly kiséretében,hogy: "Én még sose voltam nővel eddig...Te leszel az első...Most mit is kell csinálnom,és hogyan?Segíts már légyszi"...Gondolom,akkormeg ezen háborodtál volna fel...Nade mindegy...Akár így-akár úgy, de az tény,hogy sok alkalmat kihagytál azon ügy kapcsán,hogy megszólíts annó...Ez az egy dolog a biztos csak...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy miért nem volt ma jó napod? Csak nem rádköhögtek valahol a metrón?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, nincs kedvem vitázni.
Én meg attól nem szabadulhatok soha hogy csak engem hibáztatsz mindenért ami nem történt meg.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy miért nem volt ma jó napod? Csak nem rádköhögtek valahol a metrón?

Már alapjáraton rossz kedvűen keltem.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2020. 04. 11. 16:00-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
18 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.