Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Homeopatia
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 00:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile Egyéb homeopátiás jó cikkek: Smile

Idea Homeopátiás szerek növények-állatok-emberek stresszének gyógyítására
Arrow
http://www.fuggetlen.hu/article.php?sid=645

Idea Fejfájás kezelése homeopátiával
Arrow
http://www.natursziget.com/page.php?show/articles/view/topic/homeopatia/artid/20070110fejfajas

Smile
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Shocked ÁLLATOK HOMEOPÁTIÁS KEZELÉSE (1.) Shocked

Most induló állatorvosi homeopátiás sorozatunkban először tisztázzuk az alapfogalmakat, majd a leggyakrabban előforduló állatbetegségek leírásával és azok homeopátiás kezelési lehetősé­geinek javaslataival ismertetjük meg Önöket.
Első témánk az allergia és kezelése.
Arrow
http://www.natursziget.com/page.php?show/articles/view/topic/allatok/artid/20061206allathomeopatia

www.allathomeopatia.hu a háziorvosunk ... Laughing Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amanita annyira lelkesen szórja a Natúrsziget áldásait, hogy az már kínos néha ...

Twisted Evil
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsanna
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Amanita annyira lelkesen szórja a Natúrsziget áldásait, hogy az már kínos néha ...

Twisted Evil

Néne, figyelgetlek.. . és kezdelek megkedvelni ám... Smile
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 18. 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
amanita írta:
Shocked ÁLLATOK HOMEOPÁTIÁS KEZELÉSE (1.) Shocked

Most induló állatorvosi homeopátiás sorozatunkban először tisztázzuk az alapfogalmakat, majd a leggyakrabban előforduló állatbetegségek leírásával és azok homeopátiás kezelési lehetősé­geinek javaslataival ismertetjük meg Önöket.
Első témánk az allergia és kezelése.
Arrow
http://www.natursziget.com/page.php?show/articles/view/topic/allatok/artid/20061206allathomeopatia

www.allathomeopatia.hu a háziorvosunk ... Laughing Laughing

Néne, szerinted a homeo bejön túlnőtt fogaknál is? Rolling Eyes Jó lenne, ha nem kellene a nyúl-komával havonta járni fogat-vágatni!
ZsakbaMacska
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 23. 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tetszik a téma.
azért írok ilyen rövidkén ide, mert azt szeretném, hogy felkerüljön ez a téma is az "üzeneteim megtekintése"-be Smile
Rozali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 13. 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A homeopátiával kapcsolatosan szólnék hozzá, és természetesen szó lesz a H1N1 vírusról is.
Kisfiammal nem vettük fel a védőoltást. Ugy voltam vele, ha el kell kapnunk, akkor elkapjuk. Fiam pont 1 hete lett beteg. Izom- és ízületifájdalmak, láz, fejfájás és minden ami ezzel jár. Ő most 11 éves és 2 éves kora óta csak homeopátiával gyógyul. (Szerencsére családunk egyik tagja homeopata orvos.) Rögtön elkezdtem adni a golyócskát. Mire hétfőn a hivatalos gyermek orvoshoz vittem, már semmilyen fizikális tünete nem volt, a végtelen fáradtságon és gyengeségen kívül. Már iskolába engedték volna, de én úgy láttam, nem gyógyult meg. Torokváladékot vetettem tőle, és láss csodát, a rettegett H1N1 vírusa van. Nos, ezt csak azért írtam le, hogy megnyugtassak másokat, nem olyan félelmetes ez a vírus, csak kőkeményen ki kell feküdni, hogy ne legyenek szövődmények (de melyik vírusra nem igaz ez?). Neki a homeopátia ismét segített, minden nehézség nélkül átvészelte. Viszont ami felháborít, torokváladékot nem vesznek le akárkitől, mivel nagyon drága. Tudomásom szerint csak 3 esetben végzik el ingyenesen, és ezek közül az egyik, ha a beteg meghal!!! Gyögyörű!! Vagy csak éngem háborít fel ez a hozzáállás? A házi orvos, hiába gyanítja, hogy ez a baja a betegnek, nem küldhet be váladékot. Bezzeg, ha valakinek hasmenése van, rögtön székletmintát küldenek. Olyan sokba került az oltó anyag, hogy erre már nem maradt pénz? Vagy nem is olyan fontos a kiszűrés?!
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 14. 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zuboly - Homeopátia

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 14. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magad mondod, hogy nem vészes ez a vírus (és orvosok egyetértenek veled, semmi extra a szezonális influenzához képest), csak ki kell heverni - akkor viszont mi bizonyítja, hogy a homeopátia segített? Én sem szedtem soha gyógyszert hét éves korom óta, leszámítva egyszer valami szemcseppet szemgyulladásra, meg néha gyógynövényeket, mégis megvagyok.

Nem csak téged háborít fel, nézd meg az oltás körüli visszásságokról Keszthelyi Gyula dr. blogját:
http://giulio.freeblog.hu

Kár, hogy a tévéelőtt bambulókat nem lehet rávenni, hogy olvassanak, tájékozódjanak más forrásból is, mert akkor aztá 1% alatt lenne az oltatni hajlandók aránya.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Rozali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 14. 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy mi bizonyítja? Az én meggyőződésem, ami saját számomra igaz csak. Veled ellentétben én sajnos többször estem már át műtéten, és ezekből gyorsan felépültem. A homeopátiához a szervezetem öngyógyító képességére van szükség, ami még nem hever romokban, sőt ezzel a módszerrel egyre aktívabb. Persze mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más segít, de így kerek a világ.
Felüdülés volt olyan emberről hallani, aki egészségesnek vallja magát. Munkám során csak beteg idős emberekkel találkozom, akik sokszor a szúnyogcsípésnek is egészségkárosító hatását érzik magukon. Teljes szívemből kívánok neked további egészséges életet.
És köszi a blogot.
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rozali írta:
Hogy mi bizonyítja? Az én meggyőződésem, ami saját számomra igaz csak. Veled ellentétben én sajnos többször estem már át műtéten, és ezekből gyorsan felépültem. A homeopátiához a szervezetem öngyógyító képességére van szükség, ami még nem hever romokban, sőt ezzel a módszerrel egyre aktívabb. Persze mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más segít, de így kerek a világ.
Felüdülés volt olyan emberről hallani, aki egészségesnek vallja magát. Munkám során csak beteg idős emberekkel találkozom, akik sokszor a szúnyogcsípésnek is egészségkárosító hatását érzik magukon. Teljes szívemből kívánok neked további egészséges életet.
És köszi a blogot.

No, azért ez a kérdés nem olyan egyszerű. Olyan NINCS, hogy "öngyógyító képesség"... Exclamation Exclamation Exclamation
Illetve van, de ez nagyon sokrétű...van amikor hasznos-van amikor káros. Immunrendszer, nyirokrendszer, vérkeringés, mentális hozzáállás...stb. ezeket nevezhetjük öngyógyító képességnek. A homeopátiás szerek az immunrendszert turbózzák fel, de vannak olyan betegségek amikor ez kifejezetten káros mert magát a betegséget is turbózzák. Bocsánat a konyhanyelvért, de megpróbálom egyszerűen megfogalmazni. A homeopátiás szerek a MEGELŐZÉSRE viszont kiválóan alkalmasak Exclamation Egy vírust ezek a szerek csak erősítenek ezért nem javallott betegség alatt szedni őket, de az tény, hogy ha valaki élt ezekkel a cuccokkal akkor hamarabb kifexi a bajt. Az egyik fő méregtelenítő és blokkoló szerv a nyirokrendszer. A gond az vele, hogy nincs "pumpája" azaz nem függ a vérkeringéstől. A nyirokrendszert az izmok mozgatják, akkor működik jól ha használod az izomrendszert. Ezért hiszek én pl. a mozgásban mint fő méregtelenítő és tisztító rendszerben Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
Rozali írta:
És köszi a blogot.

No, azért ez a kérdés nem olyan egyszerű. Olyan NINCS, hogy "öngyógyító képesség"... Exclamation Exclamation Exclamation
Illetve van, de ez nagyon sokrétű...van amikor hasznos-van amikor káros. Immunrendszer, nyirokrendszer, vérkeringés, mentális hozzáállás...stb. ezeket nevezhetjük öngyógyító képességnek. A homeopátiás szerek az immunrendszert turbózzák fel, de vannak olyan betegségek amikor ez kifejezetten káros mert magát a betegséget is turbózzák. Bocsánat a konyhanyelvért, de megpróbálom egyszerűen megfogalmazni. A homeopátiás szerek a MEGELŐZÉSRE viszont kiválóan alkalmasak Exclamation Egy vírust ezek a szerek csak erősítenek ezért nem javallott betegség alatt szedni őket, de az tény, hogy ha valaki élt ezekkel a cuccokkal akkor hamarabb kifexi a bajt. Az egyik fő méregtelenítő és blokkoló szerv a nyirokrendszer. A gond az vele, hogy nincs "pumpája" azaz nem függ a vérkeringéstől. A nyirokrendszert az izmok mozgatják, akkor működik jól ha használod az izomrendszert. Ezért hiszek én pl. a mozgásban mint fő méregtelenítő és tisztító rendszerben Exclamation

Má mér ne lenne öngyógyító képessége valakinek. Ha képes tüneteket produkálni egy képzeltt beteg, akkor képes az ellenkezőjét is. !///PLACEBÓ// hatást már senki nem veti el , minden orvos ismeri Homeopátia!!! hasonlót a hasonlóval. (egy tál vízben elindítasz egy hullámot, a másik felén szintén elindítasz a két hullám kioltja egymást. Egyszerűbben nem lehet elmagyarázni a mechanizmusát. De ha valaki olvasni akar róla, talál elég sok forrásmunkát róla. Dr.Horváth Katalin-Bóna László: Homeopátiás Gyógyművészség
Vissza az elejére
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
gonsomegint írta:
Rozali írta:
És köszi a blogot.

Má mér ne lenne öngyógyító képessége valakinek. Ha képes tüneteket produkálni egy képzeltt beteg, akkor képes az ellenkezőjét is. !///PLACEBÓ// hatást már senki nem veti el , minden orvos ismeri Homeopátia!!! hasonlót a hasonlóval. (egy tál vízben elindítasz egy hullámot, a másik felén szintén elindítasz a két hullám kioltja egymást. Egyszerűbben nem lehet elmagyarázni a mechanizmusát. De ha valaki olvasni akar róla, talál elég sok forrásmunkát róla. Dr.Horváth Katalin-Bóna László: Homeopátiás Gyógyművészség

Orsolya, most nem olvastál figyelmesen Exclamation
Nem azt mondtam, hogy ilyen NINCS, hanem azt, hogy ez egy gyűjtőfogalom Exclamation Sok mindent takar eccerre Exclamation
Egy ember tud magának LELKI úton, azaz pszihoszomatikusan betegséget okozni, azaz FIZIKAI elváltozást a szervezetében. A gond az, hogy ezt nem MINDIG tudja ugyanilyen módszerrel gyógyítani Exclamation Exclamation Exclamation
Sajnos ez van. Rombolni könnyebb mint építeni Confused
A rombolás lehet öntudatlan, az öngyógyuláshoz viszont minden esetben tudatosság kell. Persze vannak akik ebben tudnak segíteni, de helyetted nem tudnak meggyógyulni. Hiszek az öngyógyító képességben, de azt is hiszem, hogy az ilyen szerek csak akkor hatnak ha van mellé HIT Exclamation Nem elég csak egyszerűen bekanalazni őket Rolling Eyes
Én pl. az 58%-os kisüstiben hiszek Wink
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 23. 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ne haragudj, de nagy betűvel írtad, hogy NINCS....
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.