Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Homeopatia
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 19. 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

C-vitamint, felest, levendulateát próbáltad? Vagy azok túl olcsóak és nem elég obskúrusak? Very Happy

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 20. 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pihike, orvossal beszéltél a gondodról? Az öngyógyításnak csak ismert, és orvos által diagnosztizált esetben vagyok híve. Az embernek nincsenek megfelelő ismeretei, és nagyon mellétalálhat az internetes olvasgatással. Ahogyan az ember a TV-jét nem maga piszkálja, ha nincsenek ismeretei hozzá, a szervezete is megérdemel szakértő vizsgálatot.

A feles, vagy egy pohár sör viszont tényleg zsongítólag hathat és az ember átaludhatja az éjszakát tőlük.
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 25. 02:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Pihike, orvossal beszéltél a gondodról? Az öngyógyításnak csak ismert, és orvos által diagnosztizált esetben vagyok híve. Az embernek nincsenek megfelelő ismeretei, és nagyon mellétalálhat az internetes olvasgatással. Ahogyan az ember a TV-jét nem maga piszkálja, ha nincsenek ismeretei hozzá, a szervezete is megérdemel szakértő vizsgálatot.

A feles, vagy egy pohár sör viszont tényleg zsongítólag hathat és az ember átaludhatja az éjszakát tőlük.

Kedves Hangya!

Jártam orvosoknál (többnél is ...) Seduxen, Rivotril , ezeket kaptam. Bevallom, hogy a Rivotrilt ki sem váltottam. A Seduxent bevettem már, mert az volt itthon a családban. Attól tudok aludni, mint, akit fejbe kólintottak, de ahhoz hozzá lehet szokni és nem szeretnék vele élni.
Jártam már alváscentrumban is Budapesten. Igazából az orvosok is csak próbálgatják a gyógyszereket, ezt tapasztaltam, ezért döntöttem úgy, hogy akkor inkább homeopátia. A szer, amit említettem nagyon jó, de csak ritkán lehet bevenni. Tegnap nem vettem be, és most is ébren vagyok már. Kb tízkor aludtamel este.
A feles ... a barátnőim is esküsznek erre, de belőlem kijön minden alkohol ...

Még kutatom a végleges megoldást!

Szép napot neked! pihike
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 25. 02:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
C-vitamint, felest, levendulateát próbáltad? Vagy azok túl olcsóak és nem elég obskúrusak? Very Happy

Kedves Skar!

C vitamint rendszeresen szedek, főleg az őszi-téli időszakban. A C vitamin viszont éberséget okoz, ha valaki késő délután szedi be. Legalábbis én így tudom. Levendulateát nem ittam, viszont levendula illóolajat már csepegtettem a párnámra, sajna nem használt...

Szép napot neked! pihike
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 25. 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fura, hogy ezt tapasztaltad, nagyobb adag C-vitamintól lefekvés előtt igen jól lehet aludni, kipróbáltuk többen is. Persze nem vagyunk egyformák.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 29. 01:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
hangya írta:

Kedves Hangya!

Jártam orvosoknál (többnél is ...) Seduxen, Rivotril , ezeket kaptam. Bevallom, hogy a Rivotrilt ki sem váltottam. A Seduxent bevettem már, mert az volt itthon a családban. Attól tudok aludni, mint, akit fejbe kólintottak, de ahhoz hozzá lehet szokni és nem szeretnék vele élni.
Jártam már alváscentrumban is Budapesten. Igazából az orvosok is csak próbálgatják a gyógyszereket, ezt tapasztaltam, ezért döntöttem úgy, hogy akkor inkább homeopátia. A szer, amit említettem nagyon jó, de csak ritkán lehet bevenni. Tegnap nem vettem be, és most is ébren vagyok már. Kb tízkor aludtamel este.
A feles ... a barátnőim is esküsznek erre, de belőlem kijön minden alkohol ...

Még kutatom a végleges megoldást!

Szép napot neked! pihike

Bocsánat, ezt most vettem észre!
Tudod, én olyasmire gondoltam, hogy a homeopátia az orvostudomány egyik ága. Szakma. Tanulják hosszú éveken át. A hozzáértő homeopata orvos a beteg vizsgálata után rendel homeopátiás szert . Ha a betegnek az orvos legalább kétszer rendelte ugyanazt, akkor már elfogadom, hogy a beteg kihagyja az orvost és önállóan megveszi a szert. De az, hogy a hozzánemértő beteg maga keressen szert a bajára, szerintem elég hozzánemértő dolog.
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 29. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, ezt most vettem észre!
Tudod, én olyasmire gondoltam, hogy a homeopátia az orvostudomány egyik ága. Szakma. Tanulják hosszú éveken át. A hozzáértő homeopata orvos a beteg vizsgálata után rendel homeopátiás szert . Ha a betegnek az orvos legalább kétszer rendelte ugyanazt, akkor már elfogadom, hogy a beteg kihagyja az orvost és önállóan megveszi a szert. De az, hogy a hozzánemértő beteg maga keressen szert a bajára, szerintem elég hozzánemértő dolog.[/quote]

Hangya ebben teljesen igazad van! Konzultálni szoktam a homeopata orvossal.
Köszönöm, hogy figyelsz rám! ölellek!
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 29. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Fura, hogy ezt tapasztaltad, nagyobb adag C-vitamintól lefekvés előtt igen jól lehet aludni, kipróbáltuk többen is. Persze nem vagyunk egyformák.

Köszönöm skar! Erről még nem hallottam, de majd lehet, hogy kipróbálom ezt is.
rufika
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 21. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is természetes párti vagyok, hiszen manapság már minden megoldható szintetikus bogyók nélkül.

...

Ezen a fórumon viszont rendkívül rosszul viseljük, ha egy-két hozzászólásos hiteltelen senkik más oldalakat reklámoznak.

Mielőtt értetlenséggel vádolna bárki, kedvesemnek homeopátiás szerek hoztak gyógyulást, tehát nem a gyógymódot ellenzem, hanem a reklámot.

Sieglinde
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
isztambul
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 27. 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

ti hallottatok már arról, hogy állatoknál is alkalmaznak homeopátiás kezelést? Ma olvastam erről egy cikket a kedvenc homeopátiás blogomon, ebben egy francia állattenyésztő biofarm példáját említik meg. Itt homeopátiás szerekkel kezelik a teheneket és kecskéket, ha szükséges, este pedig citrom és levendula illóolajokat párologtatnak, hogy nyugodtan tudjanak aludni Smile Itt találjátok meg a cikket, ha esetleg érdekel titeket, vagy ha ti is alkalmaznátok hasonló megoldást a házi kedvenceteknél: [url]http:/xxxxxxxxxxxxxxxx[/url]

Idegen oldalak reklámját törölni szoktuk. hangya
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 06. 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a nemalvás ismeretlen módon terjed. Az egyik ismerősömnél is diagnosztizálták, h azért nem alszik mert szorong, depressziós. Kezelési mód: xanax. (persze ezzel sem bir aludni)

Hát nemtom, ennél azért van néhány jobb módszer, pl a homeopátia is.

Én is kipróbáltam és van olyan szer, amelyik hatásos.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 06. 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az ember úgy dönt, hogy orvos a neki megfelelő megoldás, akkor sajnos számolni kell azzal, hogy ott csak Xanax & Co. jön számításba, mint "megoldás"
Ettől függetlenül vannak tényleg olyan esetek, amikor a homeopátia nem nyújt segítséget.
De én mindenkinek azt tanácsolnám, hogy mielőtt bármibe belekezd, gondolkozzon el egy kicsit az egész problémán, és azon is, hogy milyen lehetőséget szeretne/tudna felvállalni és végigcsinálni?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Ha az ember úgy dönt, hogy orvos a neki megfelelő megoldás, akkor sajnos számolni kell azzal, hogy ott csak Xanax & Co. jön számításba, mint "megoldás"
Ettől függetlenül vannak tényleg olyan esetek, amikor a homeopátia nem nyújt segítséget.
De én mindenkinek azt tanácsolnám, hogy mielőtt bármibe belekezd, gondolkozzon el egy kicsit az egész problémán, és azon is, hogy milyen lehetőséget szeretne/tudna felvállalni és végigcsinálni?

Ismerek olyan orvosokat, akik természetgyógyászok is egyben. A beteg gondjainak megfelelően ajánlanak megoldást. Ha eredményt ígér, akkor gyógyteákkal, blokkok oldásával, homeopátiával és hasonló szelíd eljárásokkal gyógyítanak. Ha viszont nincs más lehetőség, akkor keményen a tablettákat ajánlják.

Annak lennék híve, hogy értő ember, akinek van megfelelő ismerete, az ajánlja a megoldást a betegségre. Ne olyan ajánlás alapján válasszunk magunknak homeopátiás gyógyszert, hogy az nem méreg. Mert a homeopátiás gyógyszerek egy része igenis méreg, csak... És a csak-ban van elásva dolog lényege.
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 19. 00:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, igazad van, vannak ilyen orvosok is.
Valóban az a lehető legjobb, ha valaki orvos-természetgyógyász/homeopata.
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 02. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Skar írta:

Kedves Skar!

C vitamint rendszeresen szedek, főleg az őszi-téli időszakban. A C vitamin viszont éberséget okoz, ha valaki késő délután szedi be. Legalábbis én így tudom. Levendulateát nem ittam, viszont levendula illóolajat már csepegtettem a párnámra, sajna nem használt...

Szép napot neked! pihike

Rolling Eyes mostanában nekem is vannak problémáim az alvással... éjszaka forgolódom, aztán egész nap aludnék ...

a levendula jó Smile teszem párnára, az ágy fájára, és újabban - ami nagyon bejött - pár csepp a testápolóba, azzal bemaszírozom a lábam/talpam, és így el is tudok aludni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.