Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Homeopatia
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 06. 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://divany.hu/eletmod/2011/02/05/vago_istvan_eletben_maradt/ Rolling Eyes
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 06. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én aztán tényleg nem vagyok barátja a homeopátiának, és Vágó kivételesen jó gondolatokat szajkóz, de úgy amúgy nehogy már egy celeb véleménye számítson komoly kérdésekben...

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vannak jó tapasztalataim a homeopátiával kapcsolatban ...
de nem esküszöm rá, mint a minden bajok megoldójára!

Rolling Eyes a "szkeptikusoknak" semmi nem segít igazából, a "hívőknek" pedig bármi, amit elfogadnak ...
a szkeptikusok sem igazi kétkedők, mert ők a "tudományban" hisznek

szerintem a legfontosabb, hogy fel/megismerje mindenki a saját "működését", mi kell neki ahhoz, hogy megfelelően működjön a teste (az extrém körülményekről, "vágyakról" most nem beszélek), és a gyógyítónak ne alanya-tárgya, hanem partnere legyen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
isztambul
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 13. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számomra nagyon visszatetsző volt ez a kampány. Egyrészt nem bizonyították, hogy a homeopátia hatástalan, csak azt, hogy nincs mellékhatása. Emellett furcsa volt, hogy Vágóék kb mindenkit hülyének bélyegeztek, aki hisz a homeopátiában. Én szeretném, ha tiszteletbe tartanánk a szabad döntést, azt, hogy mindenki eldöntheti, hogy hogyan szeretné gyógyítani magát. Nekem mindig bevált a homeopátia, és őszintén szólva kicsit sem zavar, hogy nincs pontosan leírt hatásmechanizmusa. Használ és kész. Végül még az érdekelne, hogy vajon a szkeptikusoknak ki fizeti a műsoridőt? Csak nem a gyógyszeripar?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 13. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
http://divany.hu/eletmod/2011/02/05/vago_istvan_eletben_maradt/ Rolling Eyes

hfbm irritál már a feje is. egyébként ennek mi a fene értelme van? megint egy alapvetően jó cél a lehető legrosszabb megoldással
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 13. 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://hu.wikipedia.org/wiki/Homeop%C3%A1tia

Azt mondja a Wikipédia, hogy a XVIII. sz.-ban írták le a homeopátia elvét. Azóta több, mint 200 év telt el. A homeopátia ma is az orvostudomány egyik ága. A Wikipédia angol adatokat sorol, hogy a receptek hány százaléka szól homeopátiás szerre, hogy Angliában 5 homeopátiás kórház működik.

Személyes népi tapasztalatom, hogy azok a csodaszerek, amik valóban csak a placebó hatáson alapulnak, 10-20 évnél tovább nem élnek meg a piacon. Egyszerűen statisztika, hogy sokkal több embernek nem használ, mint ahánynak használ, a végén a hírverés elül és a szer, vagy a módszer csendben kimúlik.
Ki hallott közületek a Vajda cseppekről? Valaha a rák ellenszerének vélték és hosszú sorokban álltak az emberek az üzletek előtt, ahol kapni lehetett. (Gyors kereséssel megpróbáltam rájönni, hogy lehet-e még kapni. A lista 1. oldalán sorozatban negatív példaként szolgált, még a természetgyógyász oldalon is, a 2. oldalon ugyanez folytatódott. Nem kerestem tovább.)

Ha a homeopátia több, mint 200 éve létezik és az emberek használják, akkor nem hiszem, hogy a placebó hatáson alapul, bár kevés személyes tapasztalatom van vele.

A jópofa megélhetési szkeptikusokról pedig tudhatjuk, hogy ők pénzért teszik a kamera előtt, amit tesznek. Valahová a megélhetési ezoterikusok mellé rakom a tudatomban őket és a tevékenységüket.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 13. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Vajda-csepp feltalálója kevésbé volt rafinált, elkövette a hibát, hogy ellenőrizhető dolgot dobott piacra. Szar ügy.

A homeopaták kevésbé megélhetésiek, mint a szkeptikusok és ezoterikusok? Nem hinném... nem ezt hallom...

Szóval kétszázötven éve van homeopátia, aztabetyár, de ősi! Azért időben közelebb van a Getles feloszlásához, mint az Árpád-ház kihalásához, nemdebár, ha már az idővel érvelünk. No meg azzal, hogy tízmilliárd légy nem tévedhet, úgyhogy tyúkszart a homeopaták pirítósára!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 14. 01:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
A Vajda-csepp feltalálója kevésbé volt rafinált, elkövette a hibát, hogy ellenőrizhető dolgot dobott piacra. Szar ügy.

A Béres cseppet is lehetett elemezni. Nem ez volt a különbség.
Idézet:

A homeopaták kevésbé megélhetésiek, mint a szkeptikusok és ezoterikusok? Nem hinném... nem ezt hallom...

Ezt mondtam? Szerintem nem.
Szívesen teszek különbséget a homeopátia, mint orvoslás és a homeopátiát űző orvosok és nemorvosok között. Ahogyan kételkedést és józan észt sem vonom egy kalap alá azokkal, akik kikiáltják önmagukat képviselőinek.

Idézet:
Szóval kétszázötven éve van homeopátia, aztabetyár, de ősi! Azért időben közelebb van a Getles feloszlásához, mint az Árpád-ház kihalásához, nemdebár, ha már az idővel érvelünk. No meg azzal, hogy tízmilliárd légy nem tévedhet, úgyhogy tyúkszart a homeopaták pirítósára!

Nem légyről beszéltem, hanem emberekről. Hidd el nekem, az embereknek több eszük van, mint amit te gondolni látszol róluk.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 14. 04:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Béres cseppet is lehetett elemezni. Nem ez volt a különbség.

Nem a Vajda-csepp és a Béres-csepp, hanem a Vajda-csepp és a homeopátiás szerek közti különbségről beszéltem. Nem mindegy.
A Béres-csepp hat, ha nem is mindenre jó csodaszer, mint a nyolcvanas években hitték sokan, és tudható is, hogy hogyan hat és mire és mennyire.
A Vajda-cseppről is kiderült, mennyit ér, és hol van vele a bibi, mert arról is tudható, hogyan hat. A homeopátia esetében viszont el kell fogadnod, igazából el kell hinned, a feltaláló elméletét. Ha valaki szedi és meggyógyul, az ellentábor placebót kiált, ha nem gyógyul meg, az ellentábor ujjong, a védelmezők meg azt mondják, bocs, más módszerrel sem gyógyul meg mindenki. Ezzel így nem sokat lehet kezdeni. Szíved joga hinni benne, nekem meg szívem joga röhögni vagy épp sírni rajta.

Igen, hangya, az ember okos, és ha sok ember hosszú ideig helyesnek tart valamit, az jó. Tényleg. Igazad van. Kínában századokon át szokás volt, méghozzá jó sok ember szokása abban a nagy országban, hogy az újszülött lányok lábát elkezdték szépen elnyomorítani. Sémi és afrikai népeknél még hosszabb ideig volt szokás, hogy megcsonkítják a lányok nemi szervét. Máig milliók helyeslik és alkalmazzák ezt a módszert, ahogy Kínában a lábnyomorítást úgy kellett betiltani, mert ciki volt az idegenek előtt, maguktól sosem szoktak volna le róla. De persze ezek primitívek a mai nyugati emberhez képest, akkor nézzünk szét a magunk háza táján: naponta órákon át néz tévét egy átlagember, mindenféle adalékkal telenyomott ételt vesz magához, meg kőolajszármazékokat ken magára, könyvből tanulja a kommunikációt és a társas viselkedést, sorra jönnek ezeknek a sikerkalauzoknak az új kiadásai, szemetel, áskálódik a munkahelyén meg ahol épp tud, és nem veszi észre, hogy ezekkel a dolgokkal magát mérgezi lelkileg és testileg - majd akkor pont a homeopátiás szerekről tudja megállapítani egy-két eset alapján, hogy az neki használ, árt vagy nem tesz semmit. Na ne röhögtess. Engem pont annyira győznek meg a homeopátiás gyógyulások, mint a Hit gyülis gyógyulások.

Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 14. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Szíved joga hinni benne, nekem meg szívem joga röhögni vagy épp sírni rajta.
headbang headbang IGEEEEN!!!

Idézet:
Igen, hangya, az ember okos, és ha sok ember hosszú ideig helyesnek tart valamit, az jó. Tényleg. Igazad van. Kínában századokon át szokás volt, méghozzá jó sok ember szokása abban a nagy országban, hogy az újszülött lányok lábát elkezdték szépen elnyomorítani. Sémi és afrikai népeknél még hosszabb ideig volt szokás, hogy megcsonkítják a lányok nemi szervét. Máig milliók helyeslik és alkalmazzák ezt a módszert, ahogy Kínában a lábnyomorítást úgy kellett betiltani, mert ciki volt az idegenek előtt, maguktól sosem szoktak volna le róla. De persze ezek primitívek a mai nyugati emberhez képest, akkor nézzünk szét a magunk háza táján: naponta órákon át néz tévét egy átlagember, mindenféle adalékkal telenyomott ételt vesz magához, meg kőolajszármazékokat ken magára, könyvből tanulja a kommunikációt és a társas viselkedést, sorra jönnek ezeknek a sikerkalauzoknak az új kiadásai, szemetel, áskálódik a munkahelyén meg ahol épp tud, és nem veszi észre, hogy ezekkel a dolgokkal magát mérgezi lelkileg és testileg - majd akkor pont a homeopátiás szerekről tudja megállapítani egy-két eset alapján, hogy az neki használ, árt vagy nem tesz semmit. Na ne röhögtess. Engem pont annyira győznek meg a homeopátiás gyógyulások, mint a Hit gyülis gyógyulások.

Ebben az okfejtésben egy picit félrementünk. Nem a szokásokról beszéltünk, amik rögződnek egy közösségben.
Arról beszéltem, hogy egy új gyógyítási eljárás, vagy új gyógyító szer milyen jövő elé néz akkor, ha tényleg hatékony és akkor, ha csak a placebó hatás gyógyít. Azt állítottam, hogy a placebó hatáson alapulók viszonylag rövid idő alatt kiesnek a rostán. Ebből vontam le azt a következtetést, hogy ami hosszabb időn keresztül "megél a piacon", abban kell lenni gyógyító hatásnak is. Ebben a vonatkozásban nem évezredekben mérem az időt, hanem 1-200 év már elég hosszúnak tűnik ahhoz, hogy ne üljek le röhögni (vagy sírni) azokon, akik használják.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 14. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyban szokás kérdése az is, mégpedig nem egyéni szokásé légüres térben, hanem hat a közösség a kialakulására, hogy valaki megy-e orvoshoz, és ha igen, milyenhez és mennyire kell betegnek lennie hozzá.
A placebo örök. A homeopátia szerencséje, hogy nem egy bizonyos szert, hanem egy elven alapuló többfle szert kínál, így ha az egyik nem hat, kipróbálják a következőt - közben a természet szép lassan elvégzi a maga öngyógyító munkáját. Ha meg nem, akkor még mindig szét lehet tárni a kart, hogy semmi sem száz százalékos.
A gyógynövények hatása valódi, mégis nagyon visszaszorult a használatuk, nyilván a tömegek és szakemberek biztos ítélőképességét dicséri ez is.

Még egy dolog, amit tegnap kifelejtettem, hogy a homeopátiát rendszerint jól eleresztett városi népek használják, akik minden csip-csup bajjal futnak orvoshoz (persze, kinek mi a csip.csup, ezen is lehet vitatkozni), amit pedig megold a természet is. Na most, ha ezekre a nyavalyákra a homeopátiás szer nem hat, az tök jó, mert semmi sem zavarja a természetet, hogy rendbe hozza a rendetlenséget, míg a hivatalos orvoslás szerei hatnak, csak épp vagy így, vagy úgy, és hát az enervált, depressziós, alkoholista orvosok rá a biztosítékok, hogy nem feltétlenül a megfelelő szert kapja a megfelelő ember a megfellő nyavalyára.

Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 14. 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Élvezem ezt az eszmecserét nagyon.

Ez nem homeo, de something like that, úgy hogy érdekességképpen beteszem nektek, kicsit hosszú, de annál érdekesebb:

http://onellatas.info/egeszseg/eletmod/a-halott-orvosok-nem-hazudnak/comment-page-1/
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 15. 00:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ebből a króm- és vanádiumhiány az érdekes Very Happy

Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 15. 00:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Nekem ebből a króm- és vanádiumhiány az érdekes Very Happy

az édességkívánás miatt, mi?

egyébként kipróbáltam és igazat beszél a bácsi...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 15. 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Nagyban szokás kérdése az is, mégpedig nem egyéni szokásé légüres térben, hanem hat a közösség a kialakulására, hogy valaki megy-e orvoshoz, és ha igen, milyenhez és mennyire kell betegnek lennie hozzá.

Lehet, hogy elvben igazad van, de az én közvetlen tapasztalataim ennek ellene mondanak. Ugyanabból a kultúrkörből nagyon szélsőséges orvoshoz fordulási szokások léteznek. Ugyanígy szélsőségesen különbözőnek látom a gyógyszerszedési hajlandóságot is.

Idézet:
A placebo örök. A homeopátia szerencséje, hogy nem egy bizonyos szert, hanem egy elven alapuló többfle szert kínál, így ha az egyik nem hat, kipróbálják a következőt - közben a természet szép lassan elvégzi a maga öngyógyító munkáját. Ha meg nem, akkor még mindig szét lehet tárni a kart, hogy semmi sem száz százalékos.

Ez bármiféle szerről elmondható, amit az ilyen, vagy olyan medicina kínál.

Idézet:
A gyógynövények hatása valódi, mégis nagyon visszaszorult a használatuk, nyilván a tömegek és szakemberek biztos ítélőképességét dicséri ez is.

A gyógynövények visszaszorulásában elsőrendű szerepet játszik a környezetszennyezés. Nálunk is böhöm áruház épült azon a területen, ahol hajdan gyógynövényeket termesztettek. A 11-es út minden mocska rárakódott az ott termesztett kamillára, még komposztnak sem volt alkalmas, nemhogy gyógyításra.
Ahol még lehet gyógynövényt termeszteni, vagy gyűjteni, ott pedig a költségeket jelentősen megemeli a szennyezések szükségessé vált ellenőrzése.
Idézet:

Még egy dolog, amit tegnap kifelejtettem, hogy a homeopátiát rendszerint jól eleresztett városi népek használják, akik minden csip-csup bajjal futnak orvoshoz (persze, kinek mi a csip.csup, ezen is lehet vitatkozni), amit pedig megold a természet is. Na most, ha ezekre a nyavalyákra a homeopátiás szer nem hat, az tök jó, mert semmi sem zavarja a természetet, hogy rendbe hozza a rendetlenséget, míg a hivatalos orvoslás szerei hatnak, csak épp vagy így, vagy úgy, és hát az enervált, depressziós, alkoholista orvosok rá a biztosítékok, hogy nem feltétlenül a megfelelő szert kapja a megfelelő ember a megfellő nyavalyára.

Nézd, én nem vagyok otthon homeopátiában. Egyszer, egy ukrán csontkovács írt nekem mintegy 40 000 Ft értékben homeopátiás szereket egy komplex kezelés részeként. Nem tudom, a kezelés melyik része hatott akkor, de jelentős javulást érzékeltem.

A homeopátiától teljesen függetlenül állítottam/tom, hogy valódi hatás nélküli gyógyító eljárások elenyésznek az idő haladtával. Megfordítva: Az a gyógyító eljárás, vagy szer, ami huzamosabb időn keresztül fennmarad feltételezhetően hatásos.

A hozzászólás legutóbb hangya által 2011. 02. 15. 09:28-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
7 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.