Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Halál - halálközeli élmények
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 14:19    Hozzászólás témája: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég régen került hozzám Moody könyve: apám kapta egy katolikus pap(!) ismerősétől. Elolvastam ezt is, az azt követő könyvét is – és sorban az összes további kutató könyvét. A lényeg megegyezett mindenhol: az ember meghal, fényes alagút, találkozik egy fénylénnyel aki visszaküldi, esetleg lepereg előtte az élete, látják magukat kívülről. Ezek az élmények meglepően hasonlítanak egymáshoz.
De ezek valóban bizonyítják, hogy van élet a halál után? Emberek ezrei éltek át a halálközeli élményeket – mégis, nem lehet, hogy ezek pusztán hallucinációk? Az agy elektromos ingerlése hozhat létre testen kívüli érzéseket. Svájcban a Genfi és Lousanne-i Egytemen a kutatók elektródákat helyeztek el egy epilepsziában szenvedő nő agyában. Jobboldali anguláris agytekervényének ingerlésekor olyan érzésről számolt be, hogy kb. 180 centiméterrel teste felett lebeg. Vagy az agy oxigénhiányos állapota is képes produkálni abnormális lelkiállapotot.
Az emberi agynak a különös, korábban nem tapasztalt stresszhelyzetre adott válaszáról lehet szó” – magyarázta a Pravdának Robert Baker, a University of Kentucky pszichológusa. „Ilyenkor a szervezet neurokémiai úton próbál védekezni, s ez hozza létre a hallucinációkat, amelyek könnyen beilleszthetőek a vallásos elképzelésekbe, folklórba, de akár az egyszerű emberi félelmekbe, vagy reményekbe is.”
A jelenséget akár egészséges embereken is elő lehet idézni, 50-100 milliliter ketamin beinjekciózásával. Az orvosok ezt tartják az egyik legdöntőbb bizonyítéknak a teóriát illetően.
„Ebből kiindulva nem tekinthetjük a halál utáni élet bizonyítékának a „túloldalról” visszatértek beszámolóit” – magyarázta Dr. Vaszilijev. „A ketamin-elmélet magyarázatot szolgáltathat ezekre az esetekre, sőt, még azokra is, amikor a betegek úgy érezték, hogy kilépnek a testükből.”

Ti mit gondoltok? Valóban "egyéni" testen kívüli élményről van szó, vagy valóban az agy hallucinogén állapota miatt vannak ezek a megtapasztalások?
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:13    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Elég régen került hozzám Moody könyve: apám kapta egy katolikus pap(!) ismerősétől. Elolvastam ezt is, az azt követő könyvét is – és sorban az összes további kutató könyvét. A lényeg megegyezett mindenhol: az ember meghal, fényes alagút, találkozik egy fénylénnyel aki visszaküldi, esetleg lepereg előtte az élete, látják magukat kívülről. Ezek az élmények meglepően hasonlítanak egymáshoz.
De ezek valóban bizonyítják, hogy van élet a halál után? Emberek ezrei éltek át a halálközeli élményeket – mégis, nem lehet, hogy ezek pusztán hallucinációk? Az agy elektromos ingerlése hozhat létre testen kívüli érzéseket. Svájcban a Genfi és Lousanne-i Egytemen a kutatók elektródákat helyeztek el egy epilepsziában szenvedő nő agyában. Jobboldali anguláris agytekervényének ingerlésekor olyan érzésről számolt be, hogy kb. 180 centiméterrel teste felett lebeg. Vagy az agy oxigénhiányos állapota is képes produkálni abnormális lelkiállapotot.
Az emberi agynak a különös, korábban nem tapasztalt stresszhelyzetre adott válaszáról lehet szó” – magyarázta a Pravdának Robert Baker, a University of Kentucky pszichológusa. „Ilyenkor a szervezet neurokémiai úton próbál védekezni, s ez hozza létre a hallucinációkat, amelyek könnyen beilleszthetőek a vallásos elképzelésekbe, folklórba, de akár az egyszerű emberi félelmekbe, vagy reményekbe is.”
A jelenséget akár egészséges embereken is elő lehet idézni, 50-100 milliliter ketamin beinjekciózásával. Az orvosok ezt tartják az egyik legdöntőbb bizonyítéknak a teóriát illetően.
„Ebből kiindulva nem tekinthetjük a halál utáni élet bizonyítékának a „túloldalról” visszatértek beszámolóit” – magyarázta Dr. Vaszilijev. „A ketamin-elmélet magyarázatot szolgáltathat ezekre az esetekre, sőt, még azokra is, amikor a betegek úgy érezték, hogy kilépnek a testükből.”

Ti mit gondoltok? Valóban "egyéni" testen kívüli élményről van szó, vagy valóban az agy hallucinogén állapota miatt vannak ezek a megtapasztalások?

az orvosi megközelítés az hogy van a test... és más semmi.. és ami léleknek tűnik az agyi- idegi folyamatok halluciánciója, vagy engedékenyebb esetben képszerű gondolati érzelmi tevékenység..
ha belátnák hogy létezik a lélek, szellem, vagy bármi ami túlmutat a fizikai testen, akkor az alapoktól kéne újraépíteniük a tudományukat, ezért ez nem érdek, legtöbben eleve kizárják

a spirituális megközelítés meg az hogy van a lélek ami megtestesülhet, majd újra kiléphet a testből... és ha ezt egyszer meg tudja tenni akkor számtalanszor meg tudja tenni
élő ember is ki tud lépni a fizikai testéből meg vissza, mindenféle injekció nélkül is.. ha tud erre tanult vagy ösztönös technikát
van aki szerint az álom is egy testből kilépett állapot, azaz szerintük mindegyikőnk gyakorlatilag minden éjjel megteszi ezt

bizonyítani nem lehet, de ez nem baj
minél misztikusabb valami és minél elemibb lényegibb kérdés annál nehezebb bizonyítani
minél prózaibb, annál könnyebb
ha valamit nem lehet bizonyítani (tudományosan legalábbis) az sztem egy jel hogy az egy értékes, törékeny, misztikus jelenség
de persze ugyanígy lehet blőd és zavaros fantazmagória is, ez ebben a csapda

..
most ennyit mert mennem kell
Mancs, ZZoli meg ne kérdezzétek hogy hová Laughing
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:14    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
Mona írta:

az orvosi megközelítés az hogy van a test... és más semmi.. és ami léleknek tűnik az agyi- idegi folyamatok halluciánciója, vagy engedékenyebb esetben képszerű gondolati érzelmi tevékenység..
ha belátnák hogy létezik a lélek, szellem, vagy bármi ami túlmutat a fizikai testen, akkor az alapoktól kéne újraépíteniük a tudományukat, ezért ez nem érdek, legtöbben eleve kizárják

a spirituális megközelítés meg az hogy van a lélek ami megtestesülhet, majd újra kiléphet a testből... és ha ezt egyszer meg tudja tenni akkor számtalanszor meg tudja tenni
élő ember is ki tud lépni a fizikai testéből meg vissza, mindenféle injekció nélkül is.. ha tud erre tanult vagy ösztönös technikát
van aki szerint az álom is egy testből kilépett állapot, azaz szerintük mindegyikőnk gyakorlatilag minden éjjel megteszi ezt

bizonyítani nem lehet, de ez nem baj
minél misztikusabb valami és minél elemibb lényegibb kérdés annál nehezebb bizonyítani
minél prózaibb, annál könnyebb
ha valamit nem lehet bizonyítani (tudományosan legalábbis) az sztem egy jel hogy az egy értékes, törékeny, misztikus jelenség
de persze ugyanígy lehet blőd és zavaros fantazmagória is, ez ebben a csapda

..

OFF Laughing akkor én megkérdezhetem? : ON
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:16    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:

..

(már tudjuk... ...kezdet-végtelen Laughing oops ez ilyen topik: Neutral )
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:16    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:

igen,
haza.. de nem Oda Haza..
hanem szimplán csak haza Laughing
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:19    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
Mona írta:

igen,
haza.. de nem Oda Haza..

és megjött az ex férjem percre ekkor... Twisted Evil Laughing Laughing Cool Laughing Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 16:16-kor hozzám és nem haza...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 15:52    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
stabil írta:
Mona írta:

igen,
haza.. de nem Oda Haza..

és megjött az ex férjem percre ekkor... Twisted Evil Laughing Laughing Cool Laughing Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 16:16-kor hozzám és nem haza...

(még dekódolom, de már kezd túlmelegedni a processzorom... )
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 16:15    Hozzászólás témája: Re: Halál - halálközeli élmények Hozzászólás az előzmény idézésével

mancs írta:
szürke írta:
stabil írta:
Mona írta:

igen,
haza.. de nem Oda Haza..

(még dekódolom, de már kezd túlmelegedni a processzorom... )

rémálmom is volt az éjjel...a hódítón sexis bokáig érő barna báránybőr bundám kinőttem...rövid volt kezemre és lábamra is ...ezt az álmodoósba kellett volna...nnnna mindegy...már ittragadt..felért egy halálközeli élménnyel egy apácanövendék számára....azaz nekem..ennél nagyobb ilyen élményt nem kívánok átélni többé...
Vissza az elejére
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem a testen kívüli 'élmény' helyesebb kifejezés erre; mielőtt még a halálközelitől is eltávolodnánk Razz
Erről a témáról azért nehéz írni, mert aki átélte: már másképpen látja a világot.
Én nem értek egyet a tudósokkal. rosszul feltett kérdésre csakis helytelen választ lehet kapni.
Az én lelkem pl. 1 különös élőlény képében jelent meg előttem, amit azelőtt soha nem láttam.
Mivel több tízezer évvel azelőtt élt Shocked
S az sem szükségszerű, hogy alagút meg jóságos atyuska jelenjen meg előttünk.
http://www.natursziget.com/page.php?show/articles/view/topic/ezoteria/artid/20060728tangatamanu

A hozzászólás legutóbb amanita által 2006. 11. 01. 23:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megadom a lehetőséget, hogy vegyi folyamat okozza az agyban a sokak által leírt, érzékelt jelenségeket. Az viszont elgondolkodásra késztet, hogy nagyon korán meghalt anyai nagyapámról olyan részleteket tudtam meg, amiket Anyám sem ismert. A család idősebb hölgyeinél kellett utánajárni és igazolták, bizony úgy volt.
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kétszer volt ilyen élményem...miközben újraélesztettek. Mindkettő teljesen más volt...volt fény is, alagút is...de sok egyéb más is. De valahogy ez az a téma, amiről nem igazán szeretek beszélni - és nem is nagyon szoktam...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lady_Zed írta:
Kétszer volt ilyen élményem...miközben újraélesztettek. Mindkettő teljesen más volt...volt fény is, alagút is...de sok egyéb más is. De valahogy ez az a téma, amiről nem igazán szeretek beszélni - és nem is nagyon szoktam...

Igen. Nekem is évtizedek kellettek, hogy ki tudjam ejteni. Akkor bírtam kimondani először, amikor imádott nagynéném meghalni készült, és elmondta, hogy fél attól, ami várja. Ez oldotta fel a gátat bennem.
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tüsszöghetek azért, mert tollal csiklandozzák az orrom.
Vagy mert megfáztam.
Vagy éppen allergiás vagyok.
Azért, mert én allergiától tüsszögök, attól még nincs jogom tagadni, hogy más meg a megfázástól teszi Idea
Na ezért nem tetszik a tudósok kísérleti logikája!
Én ha akarom, szükség esetén el tudom hagyni a testemet a fejtetőmön keresztül anélkül, hogy bárki elektromosan vagy vegyileg birizgálná az agyamat Rolling Eyes
Pedig nem is jártam táltos oskolába Razz
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Lady_Zed írta:

Igen. Nekem is évtizedek kellettek, hogy ki tudjam ejteni. Akkor bírtam kimondani először, amikor imádott nagynéném meghalni készült, és elmondta, hogy fél attól, ami várja. Ez oldotta fel a gátat bennem.

Bevallom, néha irígylem azokat, akik ezt valami őrült pozitív élményként élik meg és könyveket tudnak írni erről...stb.
Sajnos elképzelhetetlennek tartom - talán mert nekem minden volt, csak pozitív nem. Egyetlen embernek mondtam el mindent...neki is nagyon nehezen...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 10. 17. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lady_Zed írta:
hangya írta:
Lady_Zed írta:

Bevallom, néha irígylem azokat, akik ezt valami őrült pozitív élményként élik meg és könyveket tudnak írni erről...stb.
Sajnos elképzelhetetlennek tartom - talán mert nekem minden volt, csak pozitív nem. Egyetlen embernek mondtam el mindent...neki is nagyon nehezen...

Nekem az volt keserves, hogy visszaküldtek, de az nagyon...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.