Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Derék csoport -a beszélgetés is enyhíti a fájdalmat
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 21:58    Hozzászólás témája: Derék csoport -a beszélgetés is enyhíti a fájdalmat Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy "sorstársakat" találjak, és tudjunk beszélgetni mindenféle derékfájdalomról, (lumbágó, isiasz, stb). Nekem lelkileg mindig segített valamit, amikor a kínzó napjaimon tudtam hasonló gondokkal szenvedőkkel beszélgetni. Az ember nagyon magára tud ám maradni a kínzó fájdalommal.

A hozzászólás legutóbb Winterpsy által 2007. 01. 13. 13:19-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én kálváriám 17 éves koromban kezdődött. Nem megfelelő konditerem használat, túlerőltetett mozgás, költözködés, verekedés.
Hamarosan jöttek az azóta oly ismert tünetek, zsibbadás, derékfájdalom stb. Kettős porckorongsérv.
Most 23 vagyok. Szinte minden évben belefutok a problémába. Van, hogy csak 2-3 nap, van, hogy 3-4 hónap. A legrosszabb, hogy most tavaly augusztus óta nem épültem fel rendesen, (a hátamra estem). Az életemre nagyon rossz hatással van. Befordulok, beszűkülnek az emberi kapcsolatok (tekintve, hogy nem nagyon tudom néha elhagyni a lakást).
Legjobban mégis attól félek, hogy egyszer azt mondja a doki, itt az idő a műtétre.
Ezerféle dolgot kipróbáltam már fájdalomcsillapításra.
Nagyon rossz, hogy amikor tünetmentes vagyok, mindig rettegek, mikor újul megint ki. Bátortalanul utazok külföldre, csak nehogy ott érjen a baj.
Tudom, hogy nagyon sokan vagyunk ezzel a problémával. Fiatal korban az ember meg nem is "dicsekszik" vele. Valahogy olyan kínos.
Nektek mi a történetetek. Ki hogyan küzd meg vele?
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Winterpsy írta:
Az én kálváriám 17 éves koromban kezdődött. Nem megfelelő konditerem használat, túlerőltetett mozgás, költözködés, verekedés.
Hamarosan jöttek az azóta oly ismert tünetek, zsibbadás, derékfájdalom stb. Kettős porckorongsérv.
Most 23 vagyok. Szinte minden évben belefutok a problémába. Van, hogy csak 2-3 nap, van, hogy 3-4 hónap. A legrosszabb, hogy most tavaly augusztus óta nem épültem fel rendesen, (a hátamra estem). Az életemre nagyon rossz hatással van. Befordulok, beszűkülnek az emberi kapcsolatok (tekintve, hogy nem nagyon tudom néha elhagyni a lakást).
Legjobban mégis attól félek, hogy egyszer azt mondja a doki, itt az idő a műtétre.
Ezerféle dolgot kipróbáltam már fájdalomcsillapításra.
Nagyon rossz, hogy amikor tünetmentes vagyok, mindig rettegek, mikor újul megint ki. Bátortalanul utazok külföldre, csak nehogy ott érjen a baj.
Tudom, hogy nagyon sokan vagyunk ezzel a problémával. Fiatal korban az ember meg nem is "dicsekszik" vele. Valahogy olyan kínos.
Nektek mi a történetetek. Ki hogyan küzd meg vele?

miért félsz annyira a műtéttől, ez manapság már rutinműtét. Több embr is van a környezetemben, aki átesett már ezen, és néhány hónap felépülés után, olyan, mint újkorában... Wink

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Witerpsy!

Te olyan szépen megfogalmaztad,hogy mi a 6 éve rendszeresen visszatérő problémád elsődleges lelki oka.A rettegés.Csak nem látod a választ.A szervezet olyan,hogy szót fogad.Ha állandóan észben tartod a derekfájdalom lehetőségét,akkor ő azt mondja,hogy tessék,itt van.És minden visszatérő betegségnek ez az oka.Miért kell betegségtudattal élni?Jó az neked?Miért építesz gátakat magad köré?Jó az neked?Direkt olyan betegséget produkálsz,amivel elbújhatsz az emberek elől.Jó ez így neked?
Persze,hogy jó,ezért csinálod.Csak akkor az a kérdés,hogy miért panaszkodsz?
Remélem megértetted a lényeget. Egyelőre ennyi.Van saját nagyon pozitív gyógyulástörténetem.Hónapokig tartó injekciózás után 15 éve tartó teljesen gyógyult állapot betegségtudat nélkül.Keresd mindennek az okát!

sunny fx
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Winterpsi! Nagyon sajnálom, hogy 23 éves korodra tudod már, hogy milyen fájdalom egy porckorongsérv. Remélem, hogy a gondjaid meg fognak oldódni. Ha segít, beszéld ki itt magadból a fájdalmadat.

Kérlek, az avatarodat cseréld le, mert ez Bocsitáé.
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 23:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Szia Witerpsy!

Te olyan szépen megfogalmaztad,hogy mi a 6 éve rendszeresen visszatérő problémád elsődleges lelki oka.A rettegés.Csak nem látod a választ.A szervezet olyan,hogy szót fogad.Ha állandóan észben tartod a derekfájdalom lehetőségét,akkor ő azt mondja,hogy tessék,itt van.És minden visszatérő betegségnek ez az oka.Miért kell betegségtudattal élni?Jó az neked?Miért építesz gátakat magad köré?Jó az neked?Direkt olyan betegséget produkálsz,amivel elbújhatsz az emberek elől.Jó ez így neked?
Persze,hogy jó,ezért csinálod.Csak akkor az a kérdés,hogy miért panaszkodsz?
Remélem megértetted a lényeget. Egyelőre ennyi.Van saját nagyon pozitív gyógyulástörténetem.Hónapokig tartó injekciózás után 15 éve tartó teljesen gyógyult állapot betegségtudat nélkül.Keresd mindennek az okát!

sunny fx

Alaptvetően teljesen jól érzem magam a bőrömben. Nagyon érdekes amit felvetettél ugyanakkor. Éppenséggel nem akarok elbújni az emberek elől. De lehet, hogy a betegségtudatnak valóban köze van mindenhez. A panaszkodás meg... inkább csak megosztottam az élményeimet. PErsze, ez panaszkodás, mert nem jó élmények. Smile
Miről is szól ez a gyógyulástörténeted? És hogyan szabadultál meg a betegségtudatodtól?
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 11. 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Leginkább az tenne jót, ha látnám, ki hogyan küzd meg a problémáival. Hátha el tudok lesni valami újabb megoldást. Smile
A porckorongsérvet meg leginkább magamnak köszönhetem. Arra mindenképp megtanít, hogy odafigyeljek jobban az egészségesebb életvitelre. LEgalábbis most vagyok a vizsgánál. Smile
Bugristigris
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://csaladinet.hu/index.php?module=news&target=article&id=504

Hátha ez is segít.
ha gyűlölöm, akkor szeressen."
Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 00:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyukámnak 27 éves korában műtötték meg. Élsportoló volt, kissé túlzásba vitették vele az edzéseket.
Az, h nagy terpeszben 50 évesen befekszik terpeszben a lábai közé csak a folyamatos mozgásnak köszönheti. (Műtét után fél évig nem tudott ülni, csak állni és feküdni. Ha nincs gyógytorna, simán úgy maradhatott volna.) Tehát első pont: speciális, szakértő által vezetett gerinctorna. MOZGÁS!!!
Továbbá, ha a baj érkezni látszik (gondolom, érzed, h na, most egy rossz mozdulat és lecsípődik), akkor huss el gyógymasszőrhöz, aki helyrepakol. Ő minden héten jár... 25 év után eljutott odáig, h ha erősen enged magának, akkor el tudja lazítani a derekát úgy, h ki tudja roppantani a jóga "krokodil"-ként emlegetett helyzetében. Kemény munka volt mindkettőjük részéről. Tehát második pont: gyógymasszőr/csontkovács/reikis. Legjobb a három egy személyben. Smile
Ha mégis becsípődne, akkor két módszer van. Ha van orvos, akkor őt kihívni (elmenni esetleg, ha nem vagytok olyan viszonyban...), injekció, utána azonnal el gyógymasszőrhöz, aki szétszed és helyrepakol. Hamarabb múlik a fájdalom.
Ha nincs orvos.. Nos, csúnya dolog, de ott a vaslódeszka. Drasztikus, de hat. Hassal rá, kezed lábad lóg, nem érinti a földet, és akárhogy is fáj: lazítani. Ehhez nyilván kell egy jó erőben lévő segítő társ, aki esetleg finoman segíthet is masszírozással... Utóbbi mindenkor hasznos! Wink

Röviden ennyi. A gyógymasszőr elérhetőségét meg tudom adni, akár házhoz is megy, családunk bizalmas jó barátja, bátran tudom ajánlani, szenzációs szakember.

Remélem, segítettem. Ja, és a pozitív gondolatok!!!! Az fontos. Anyának akkor akar mindig lecsípődni, ha bestresszel valamin.

Hajrá!!
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 00:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm... a stressz az nálam is működik. Úgy értem a vizsgaidőszakokra jellemző, hogy nem tudok talpra állni. A franc sem érti az emberi működést. Smile
Vissza az elejére
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 00:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Anyukámnak 27 éves korában műtötték meg. Élsportoló volt, kissé túlzásba vitették vele az edzéseket.
Az, h nagy terpeszben 50 évesen befekszik terpeszben a lábai közé csak a folyamatos mozgásnak köszönheti. (Műtét után fél évig nem tudott ülni, csak állni és feküdni. Ha nincs gyógytorna, simán úgy maradhatott volna.) Tehát első pont: speciális, szakértő által vezetett gerinctorna. MOZGÁS!!!
Továbbá, ha a baj érkezni látszik (gondolom, érzed, h na, most egy rossz mozdulat és lecsípődik), akkor huss el gyógymasszőrhöz, aki helyrepakol. Ő minden héten jár... 25 év után eljutott odáig, h ha erősen enged magának, akkor el tudja lazítani a derekát úgy, h ki tudja roppantani a jóga "krokodil"-ként emlegetett helyzetében. Kemény munka volt mindkettőjük részéről. Tehát második pont: gyógymasszőr/csontkovács/reikis. Legjobb a három egy személyben. Smile
Ha mégis becsípődne, akkor két módszer van. Ha van orvos, akkor őt kihívni (elmenni esetleg, ha nem vagytok olyan viszonyban...), injekció, utána azonnal el gyógymasszőrhöz, aki szétszed és helyrepakol. Hamarabb múlik a fájdalom.
Ha nincs orvos.. Nos, csúnya dolog, de ott a vaslódeszka. Drasztikus, de hat. Hassal rá, kezed lábad lóg, nem érinti a földet, és akárhogy is fáj: lazítani. Ehhez nyilván kell egy jó erőben lévő segítő társ, aki esetleg finoman segíthet is masszírozással... Utóbbi mindenkor hasznos! Wink

Röviden ennyi. A gyógymasszőr elérhetőségét meg tudom adni, akár házhoz is megy, családunk bizalmas jó barátja, bátran tudom ajánlani, szenzációs szakember.

Remélem, segítettem. Ja, és a pozitív gondolatok!!!! Az fontos. Anyának akkor akar mindig lecsípődni, ha bestresszel valamin.

Hajrá!!

Na ez az egyik amiért szeretném elkerülni a műtétet. Fél évig fájdalom.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 01:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még szakirodalom, olvasd el a lelki jellemzőket főként, és próbáld meg hasznosítani.
http://www.posa.hu/?sid=7d9f52e50ac2db6ccf48f6412680cfc1&pid=170001&select=164&select_1=164

Hogyan lehet elviselni? Nem görcsölök, hogy mi lesz, ha a következő pillanatban kitör rajtam. Tudom, hogy a helyzetet meg tudom oldani segítség nélkül is, ha úgy adódik, hiszen eddig is mindíg megoldottam. Annyiban tekintetbe veszem az életvitelemben, hogy a mozgás során és a terhelésnél betartom, amit az orvos javasol.
Ha mégis elkap, a padlóra fekszem. Mégpedig úgy, hogy keservesen, de megkeresem azt az egy helyzetet, amiben a fájdalom nem jön vissza. Feltételezem, hogy a gerinc ilyenkor úgy mozdul el, hogy megszúnik a nyomás. A pozíciót kézzel - lábbal rögzítem és kialszom magam. Két-három nap padlón fekvés után a nagy fájdalom elmúlik.

Ja! nincs betegségtudatom. Állapotnak tekintem és nem betegségnek.
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 02:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lusta vagyok utána keresni Embarassed de úgy emlékszem nemrég írtam valamelyik topicban, hogy manapság már nem esnek neki olyan vehemensen operálni, mint régebben.Mert kiderült a sok-sok év alatt, hogy nem is kell minden gerincet megoperálni.Mára már nagyon jól felfejlődött a gyógytorna, és nagyon hatékonyan segít.
Nagyon komoly, hosszú ideig tartó "munkát" jelent, de megéri.Sokan megússzák a szikét.
Én biztosan inkább ezt az utat választanám, ha lehetne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 06:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Winterpsy Smile
Legelőször az első terhességem végén váltam majdnem mozgásképtelenné emiatt.
Mivel egyébként is mozgássérült vagyok, a magzat miatt nem kaphattam injekciót, iszonyú kínok között pl. negyed óra alatt tudtam felülni...
Azt mondtam: na ez többet nem fordulhat elő, hogy ilyen tehetetlen legyek.
A szülésig rendbetettem magam, a következő terhességnél pedig végig naponta fél órát tornásztam.
Ennek ellenére előfordult kisebb hevességű fájdalom.
MIÉRT KÉNYSZERÍT ENGEM EZ A FÁJDALOM ÁGYBA ÉS PIHENÉSRE?
MIT NEM CSINÁLOK HELYESEN, AMIT ÁT KELL GONDOLNOM?
Én így fogom fel ezt a dolgot.
Mivel általános és egyetemes a gyógyszerallergiám, ezért gyorssegélyként gyógyhatású krémeket tudok használni.
Ezekkel azt tudom elérni, hogy a fájdalom ellenére tudok mozogni.
1. FLP piros virágú krém
2. francia levendula krém (a biomedes szívódik fel legjobban)
Rajtam már akupunktúrázó orvos is segített 2 alkalommal.
Szerintem a műtét kétesélyes: nem lehet tudni, hogy kinek válik be.
Ha Te lelki alapon berendezkedtél erre, nem ismered és nem számolod fel ennek a valódi okát, akkor hiába műtenek meg: újból ezt a 'megoldást' fogod választani pszichoszomatikus szinten.
Szeretettel amanita
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 12. 06:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindig csodáltam a nőket fájdalomtűrő képességükért. Lehet, hogy én már feleennyi fájdalom után szétestem volna. Smile
Igen esélyes, hogy pszichoszomatikus alapjai vannak. Csak ebből kutyanehéz kimászni önerőből. Na hátha az autogén tréning majd segít. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.