Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Meditáció
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 06. 17. 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hiaklo!!! Smile Smile
conscious.man
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 05. 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én a befogadásra szavazok. átállítom magam arra, hogy csak befogadjak, ízeket, szellőt, szagot, hangokat, mindent. így nem marad hely a gondolatoknak, és könnyebb ellazulni.
legfőbb célom a tudatosodás. ezért készítettem egy Meditation Timer App -ot iPhone -ra és Android -ra, ami szinkronizálja a világ minden tájáról feliratkozottakat, akik ugyanabban az időpillanatban kezdik és fejezik be meditációjukat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 05. 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ott van a testem is, bár csak jelenlevő és nem szereplője a meditációnak. Engem nem akadályoz, hamarabb kikapcsolom a testem érzékelését, mint a tudatom működését. Persze ez nem vonatkozik betegség, fájdalmas állapot esetére. De olyankor nem meditálok.

Ez a belső csend, ami az igazi meditáció. Én mindig úgy élem meg, mintha elsüllyednék egy narancsszínű közegben és onnan már csak a csend van.
Sajnos mostanában elhanyagoltam, mert mire sor került volna rá, már hulla fáradt voltam. Úgy meg nem megy. No meg az egészségem is azt kívánta, hogy csak lazítsak, de azt naponta megtettem. Orosz Katalinnál tanultam meg a teljes ellazulást.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oxI1AFE9xt8#!

A hozzászólás legutóbb Antal Orsolya által 2013. 05. 03. 10:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 05. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

conscious.man írta:
én a befogadásra szavazok. átállítom magam arra, hogy csak befogadjak, ízeket, szellőt, szagot, hangokat, mindent. így nem marad hely a gondolatoknak, és könnyebb ellazulni.

Szia! Smile Jó, hogy idetaláltál! Örülnék, ha köztünk maradnál.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 05. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
hangya írta:
Ott van a testem is, bár csak jelenlevő és nem szereplője a meditációnak. Engem nem akadályoz, hamarabb kikapcsolom a testem érzékelését, mint a tudatom működését. Persze ez nem vonatkozik betegség, fájdalmas állapot esetére. De olyankor nem meditálok.

Ez a belső csend, ami az igazi meditáció. Én mindig úgy élem meg, mintha elsüllyednék egy narancsszínű közegben és onnan már csak a csend van.
Sajnos mostanában elhanyagoltam, mert mire sor került volna rá, már hulla fáradt voltam. Úgy meg nem megy. No meg az egészségem is azt kívánta, hogy csak lazítsak, de azt naponta megtettem. Orosz Katalinnál tanultam meg a teljes ellazulást.

Magad érzed, hogy mi a jó neked, mire van igazán szükséged. Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 05. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így van ha valaki oda figyel, a szervezetére, tudja, hogy mi az amire szüksége van
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 16. 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A meditációra készen kell állnunk.
Életünk megfelelő időszakában kell vele találkoznunk,
akkor, amikor oda tudunk figyelni a belső hangunkra, a szívünkre, a lélegzetünkre
— amikor egyszerűen jelen vagyunk ezek számára,
mégpedig anélkül, hogy bárhová is el kellene mennünk,
és bármit is jobban vagy másképp kellene csinálnunk.
És ez kemény munka."
Jon Kabat-Zinn
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 18. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=CALsB2icIT4
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 03. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbálok nem hosszúakat idézni SZÖGJAL RINPOCSE könyvéből, de sajnos az idézést nem bírom kihagyni. Smile A könyv nagyon erősen szól hozzám, hátha még valakinek kedvet csinálok hozzá.

Idézet:
A buddhista meditációs mesterek tudják, hogy a tudat mennyire rugalmas és hajlítható. Ha irányítjuk, bármire képes. Tudatunkat a lét körforgása már meghatározott irányba terelte, alkalmassá tette a körforgásban való létezésre: a féltékenység, a kapzsiság, az idegesség, a szomorúság, az elkeseredettség és az önzés felé terelt, arra ösztönzött, hogy dühödten reagáljunk minden ingerre. Olyannyira irányítottak vagyunk, hogy ezek a negatív érzelmek spontán módon felébrednek bennünk, hívnunk sem kell őket. Minden a gyakorláson és a szokások erején múlik. Ha őszinték vagyunk magunkhoz, jól tudjuk, hogy ha a tudatot a zavarosságnak áldozzuk, a zavarosság sötét urunkká válik, szenvedélyeihez igazít, kifinomult módszerekkel szolgaságba hajt. Ha a meditációnak szenteljük tudatunkat, annak a feladatnak, hogy megszabaduljunk illúzióinktól, látjuk majd, idővel a türelemmel és fegyelemmel végzett helyes gyakorlat tudatunkat elkezdi kibogozni, és igaz áldást és világosságot találunk.
A tudat képzése semmiféleképpen nem jelenti a tudat erőszakos legyőzését vagy agymosást. Arra irányul, hogy pontosan lássuk, miként működik a tudat, ezzel egyéni tapasztalatok és meditációs gyakorlatok során a szellem tanításából fakadó tudásra tegyünk szert. Azután ezt az ismeretet felhasználhatjuk arra, hogy megszelídítsük a tudatot, s ügyesen dolgozzunk vele, hogy minél rugalmasabbá tegyük, s ekképp saját tudatunk mesterévé válhassunk, s a legteljesebb és legjótékonyabb cél elérésére használhassuk.
Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.origo.hu/itthon/20130410-kotelezo-lesz-a-meditacio-az-iskolaban.html

Hát erre kíváncsi leszek! Mit találnak még ki?
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 11. 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Speciel a meditáció biztosan nem fog ártani a gyerekeknek.
Teljesen ideológiamentes eszköz arra, hogy kicsit le tudja nyugtatni magát. Űzik istenhívők, ateisták, vallásosak és vallástalanok.

Neked mi a gondod vele?
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 14. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Teljesen ideológiamentes eszköz arra, hogy kicsit le tudja nyugtatni magát. Űzik istenhívők, ateisták, vallásosak és vallástalanok.

Neked mi a gondod vele?

Nekem nincs bajom vele de tuti hogy ebből is politikát fognak csinálni!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 14. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Neked mi a gondod vele?

Koromnál fogva hozzá vagyok szokva, hogy mindenből politikát csinálnak. Életem hajnalán a hatalom csinált mindenből politikát, öregségemre a hatalom is és az ellenzék is. Ha divatból, a zenéből és más művészetekből politikát csinálnak, az iskolai tantárgyakból ugyan miért ne csinálnának?! Shocked
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Tidena írta:
hangya írta:
Antal Orsolya írta:

Neked mi a gondod vele?

Koromnál fogva hozzá vagyok szokva, hogy mindenből politikát csinálnak. Életem hajnalán a hatalom csinált mindenből politikát, öregségemre a hatalom is és az ellenzék is. Ha divatból, a zenéből és más művészetekből politikát csinálnak, az iskolai tantárgyakból ugyan miért ne csinálnának?! Shocked

Meditatív állapotban, ha rossz kezekben van a gyerek, sok mindent el lehet ültetni a fejében Sad
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 03. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oxI1AFE9xt8#!

Érdemes meghallgatni

http://www.youtube.com/watch?v=2zW7c0ruYZo

Dr. Daubner Béla önismeret
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő
15 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.