Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 17:07    Hozzászólás témája: Ki írja a pszichoprogramot nekünk? - (cikk) Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki vagy te?

Szoftver, vagy hardver? A program vagy, a programozó? Esetleg csak felhasználó? Mikor melyik? Egyik sem? Mi hajt téged?

Olvass kicsit, aztán beszélgessünk ..
http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=253&alrovat=256&cikkid=13421
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, már néhány esetben kiderült, hogy tisztelem az elkötelezett embereket, még akkor is, ha túlzásokba esnek. A cikk szemlélete számomra túlzó. Ennyire vegytisztán nem fogadom el, hogy a világon mindent az én nyakamba varrjanak.

Mi a helyzet azokkal az ismeretekkel, amit előző életeimből hoztam? Mi a helyzet azzal az életfeladattal, amihez az adottságaimat hoztam? Valahogyan ezek is befolyásolnák a hozzáállásomat a körülettem zajló eseményekhez. A kisgyerekkori nevelésemről már nem is kérdezem meg, hogy ugyan mitől lennék én felelős a következméyeiért...

Az én megítélésem szerint az is erős, hogy az oltások generálják a járványt. Vannak betegségek, amiket oltásokkal eltűntettek a kultúr területekről. És a gyermekbetegségek jelentős részét is felszámolták a rendszeres oltásokkal. Ezek külön bizonyításra nem szoruló tények.

Vallom, hogy gondolat teremtette meg az alacsonyabb rezgésszámú anyagi világot. De a cikkbeli felvetések közvetlen kapcsolatot tételeznek fel olyan dolgok között, amelyek szerintem több áttételen keresztül kapcsolódnak.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Azt hiszem, már néhány esetben kiderült, hogy tisztelem az elkötelezett embereket, még akkor is, ha túlzásokba esnek. A cikk szemlélete számomra túlzó. Ennyire vegytisztán nem fogadom el, hogy a világon mindent az én nyakamba varrjanak.

Mi a helyzet azokkal az ismeretekkel, amit előző életeimből hoztam? Mi a helyzet azzal az életfeladattal, amihez az adottságaimat hoztam? Valahogyan ezek is befolyásolnák a hozzáállásomat a körülettem zajló eseményekhez. A kisgyerekkori nevelésemről már nem is kérdezem meg, hogy ugyan mitől lennék én felelős a következméyeiért...

Az én megítélésem szerint az is erős, hogy az oltások generálják a járványt. Vannak betegségek, amiket oltásokkal eltűntettek a kultúr területekről. És a gyermekbetegségek jelentős részét is felszámolták a rendszeres oltásokkal. Ezek külön bizonyításra nem szoruló tények.

Vallom, hogy gondolat teremtette meg az alacsonyabb rezgésszámú anyagi világot. De a cikkbeli felvetések közvetlen kapcsolatot tételeznek fel olyan dolgok között, amelyek szerintem több áttételen keresztül kapcsolódnak.

Két dolog van ami miatt kissé föllélegeztem.
Az egyik, hogy végre kezd néhol be-beindulni értelmes vita, építő beszélgetés is ami mostanában ölég ritka lett, mindha félnénk valahogy attól, hogy a mélyre menjünk, és építő beszélgetést - akár egymással nem azonos véleményeket is ütköztetve - folytassunk, másfelől pedig azért, mert szerintem is vannak a cikkben bizonyos "csúsztatások" fölfelé, úgy hat kicsit, mintha minden gyógyítható lenne kizárólag az elme által.

Egyfelől igen, gyógyítható, másfelől pedig csak bizonyos tudatossági szinten az .. és ritka az amikor az aki megbetegszik azonnal képes a megfelelő tudatossági szinten rezegni és ott kezelni a bajt, ergo mégsem lesz gyógyítható ami gyógyítható volna, vagy aki azon a szinten ozog az meg nem betegszik meg..

huhh érthető voltam?? ha nem, akkor szólj ... (fáradtan nehezen írok bonyolult dolgokat)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is fáradt vagyok és nehéz köntörfalaznom: szerintem az a járványügyi levezetés hogyismondjam abszurd és izzadtságszagú Rolling Eyes
Amikor ilyeneket olvasok, mindig beugrik 1 kép: 1 afrikai mezítlábas kisgyerek hogy a fenében tudna már mutagenizálni 1 vírust?
Fogalma sincs róla, mi az a vírus meg az a járvány: mégis elkaphat bármilyen fertőző betegséget... Confused
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

huhh érthető voltam?? ha nem, akkor szólj ... (fáradtan nehezen írok bonyolult dolgokat)

Még nem vagy igazán fáradt, mert tökéletesen érthető vagy! Laughing

Igen. Aki pusztán gondolati szintről elindulva el tudja érni, hogy beletalál a kosárba, az nem kosarazik. Aki kosarazik, azért edz, hogy a gondolatait ne az izmainak a mozgatása kösse le, hanem a kosárba eső labda képe. Valahogy így látom.

A hozzászólás legutóbb hangya által 2007. 02. 15. 20:44-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Én is fáradt vagyok és nehéz köntörfalaznom: szerintem az a járványügyi levezetés hogyismondjam abszurd és izzadtságszagú Rolling Eyes
Amikor ilyeneket olvasok, mindig beugrik 1 kép: 1 afrikai mezítlábas kisgyerek hogy a fenében tudna már mutagenizálni 1 vírust?
Fogalma sincs róla, mi az a vírus meg az a járvány: mégis elkaphat bármilyen fertőző betegséget... Confused

Az az afrikai gyermek amúgy - ha a régi, nem globalizált- rendszerben élhetne, akkor a törzsi gyógyító a kis sámándobjával valószínűleg sikeresen tudná gyógyítani, mert az ismert betegségek egyikét kapná meg. ha az gyógyítható, akkor meggyógyulna, ha nem, akkor segítenék átmenni a szellemét a kapun.

A szomorú, hogy a globalizálódás miatt mű járványok kaptak lábra, főleg arrafelé, és tényleg ártatlan gyermekek az áldozatok Sad

De attól még azok a gyógymódok, amik ott honosak, nagyon is hasznosak voltak, a mindenhatóság rögeszmés képzete nélkül.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 15. 23:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nemá, hogy ennyi vót ... feljebb hozom kissé ..
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 16. 05:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nénemami Smile
A kanyaró elleni oltások miatt többen meghaltak, mint magától a betegségtől.
Részemről én 1 indirekt hatalmi eszköznek tartom a védőoltásokat; akárcsak a génmódosított növényeket.
A népességszabályozó aspektusáról nem is beszélve Razz
És gondoljunk az emelkedett civilizációk eltűnésére, amit többen járványokra vezetnek vissza.
Vagyis mindenképpen képzavarra utal belekeverni a vakcinát a hiperkommunikációba Laughing Idea
Ez a cikk különben már annyira szélsőséges és kevés háttérrel rendelkező témát taglal, hogy valóban hamar rövidre záródhat a párbeszéd róla.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 17. 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Nénemami Smile
A kanyaró elleni oltások miatt többen meghaltak, mint magától a betegségtől.
Részemről én 1 indirekt hatalmi eszköznek tartom a védőoltásokat; akárcsak a génmódosított növényeket.
A népességszabályozó aspektusáról nem is beszélve Razz
És gondoljunk az emelkedett civilizációk eltűnésére, amit többen járványokra vezetnek vissza.
Vagyis mindenképpen képzavarra utal belekeverni a vakcinát a hiperkommunikációba Laughing Idea
Ez a cikk különben már annyira szélsőséges és kevés háttérrel rendelkező témát taglal, hogy valóban hamar rövidre záródhat a párbeszéd róla.

A cikken túl azért van egy címe a topiknak, ami a "ki vagyok én" kérdést feszegeti, vagyis hgy ha se szoftver, se hardver, se program se programozó, se felhasználó, és mindez együtt mégis, akkor ki is valójában?
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 17. 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az én szoftveremet én magam irom.. többnyire.. bár néha megpróbálják mások is.. de nem nagyon hagyom Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 17. 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Néne és Imelda Smile
Kettőtöknek egyszerre válaszolok.
Ha válságba kerülök valami miatt, akkor itt a harmon először Józsit faggatom - Jóska Jósda:
http://www.harmonet.hu/horoszkop.php?page=josdak&josda_id=1
- hogy röhögjek 1 jót.
Utána szoktam a Színjósdát kérdezni:
http://www.harmonet.hu/horoszkop.php?page=josdak&josda_id=2
- azért, hogy legyen min elgondolkodni Surprised

Tegnapelőtt a színjósdától azt a választ kaptam, hogy - nem tudom már szó szerint idézni - nem könnyű dolog egyéniségnek lenni és ebből származhatnak néminemű nehézségeim Shocked Laughing
MIELŐTT FELADOM EGYÉNISÉGEMET, ÉLJEM MEG SZEMÉLYISÉGEMET Shocked

Huuuú ha Ti tudnátok: hányan meg akartak már nevelni...
Még eddig senkinek sem sikerült.
Jöhet túlerő, erőszak, fenyegetés, bármi.
Eredendően gyárihibás a számítógépem Laughing
Ja és a Windowsra hasonlítok: véletlenül sem azt csinálom, amit a felhasználó akar Laughing Razz
S 1 halálközeli élményem még jobban megerősítette bennem: nincs időm játszmákra, hazugságokra, ezért engem a szeretet és az igazság érdekel.
Ilyen egyszerű az algoritmusom.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 17. 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ősszel egy konferencián voltam, ahol a napi program bevezetőjeként a konferencia témájához nem feltétlenül közvetlenül kapcsolódó, rövid előadások hangzottak el. Az egyik előadó dr Falus András immunológus, bioinformatikus volt. Tekintettel arra, hogy a biológia soha nem volt az erősségem, valamint közel fél év telt el azóta, előadása lényegét sem merem összefoglalni. Helyette idelinkelem az előadását, mely a Mindentudás Egyeteme keretén belül hangzott el (töredelmesen bevallom, most nem volt türelmem végigolvasni). Ami számomra emlékezetessé tette ezt az előadást, az az élmény, hogy úgy éreztem, a tudományos gondolkodásmód és a reinkarnáció ezen a ponton valahogyan összeegyeztethető... Megmagyarázni képtelen vagyok, mondom, inkább érzés, mint tudás... Embarassed

Ha már program: számomra elfogadható az a gondokodásmód, hogy egy "beégetett" alapprogrammal születünk, és "telepítenek" programot (szüleink/környezetünk a neveléssel), kémprogramot (reklámok és egyebek) valamint saját magunk is begyűjtünk szórakoztató és egyéb "szoftvereket"... Laughing

Nem igazán éreztem a cikket valóságtól elrugaszkodottnak, vadnak. Ennek egyik oka az, hogy újabban, ha van időm odafigyelni, akkor tudom módosítani saját "programjaimat". Például úgy, hogy felteszem a kérdést, valami ilyesmi formában: Testem kémiai elemek halmaza. Miért gondolom azt, hogy egy másik kémiai elemek halmaza (étel vagy bármi más) bennem ilyen és ilyen hatást váltson ki? Időnként meglepődök a következménytől... (ezzel a módszerrel el tudok kerülni pl. kellemetlen mellékhatásokat). A gond csak az, hogy a régóta megszokott és "default" beállítás a lecserélés után időnként "visszaállítódik"...
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 18. 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El fogom olvasni. éppen Szepes Mária "A lélek anatómiája" c könyvét olvasom, érdekes, bár régen már elolvastam egyszer, akkorról nem sok minden konkrétumra emlékeztem. Ő is ilyesmiket állat benne.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lekéstem a "topiknyitást", csak most olvasgattam el amit ide írtatok!
Embarassed
Újra csak visszatükröződik a harmó színvonalának mivolta.
Egy ilyen érdekes és létfontosságú, lélekemelő téma... és csak alig valaki szól hozzá... ez azért elgondolkodtató a többiek rezgésszintjéről ad információt? Embarassed

Nagyon érdekes cikk és azt hiszem. hogy az eddig összegyűjtött tapasztalati és tudásanyagom szinte megegyezik a benne leírtakkal.

Azt hiszem én egy programíró programmal lettem erre a valóságra bocsátva. Wink Embarassed (hogy a feltett kérdésre is válaszoljak Wink )

Olyan programíró program, amely egy bizonyos ideig csak információ gyüjtésre (magzati-, csecsemő- és kisgyermek kori) van beprogramozva... de magunkal hozzuk a "tálentumainkat" az előre megadott kritériumokat (ide sorolom a születés helyszínét, körülményeit, de a szülők és rokonság nyújtotta adottságokat , meg a veleszületett rendellenességeket). Ezek azok a dolgok amik kitörölhetetlenül megmaradnak erre az életre.
Az, hogy itt és most hogyan tudjuk megoldani, kezelni ezt az adathalmazt...
Pontosan nagy részben az előbb felsorolt tényezők és az igazi öntudatra ébredésünk pillanatának függvénye!

Aki hamarabb abba a szituációba kerül, hogy öntudatra ébred...
Felfogja, hogy nélkülözhetetlen egyedi, szabad akaratú része ennek az univerzumnak (mos csak erre korlátozzuk)... Már nem érzi magát kiszolgáltatottnak olyan mértékben mint előtte. Ezután már semmi sem lesz úgy mint annakelőtte.

Lépésről - lépésre egyre halad a szabad akarata által afelé az ideális állapot felé, amikor majd önmaga tudja a beépített programozójával megírni a saját programjait...
Addig követ különböző mások által írt programokat...
Ez nem lenne baj... vannak jól bevált módszerek... csak ott a baj ha észreveszi, hogy ez neki nem tökéletes és mégis csinálja tovább...
Nem változtat... vagy azért mert nem tudja hogyan csinálja... vagy kényelmességből, lustaságból.... stb.

"Nincs lehetetlen csak tehetetlen" szokták mondani!

Amióta ez nyilvánvalóvá vállt előttem...
Fokozatosan, hiszen ha egyszerre zúdult volna rám, talán bele is rokkanok...
Megyek az utamon. Egyedül vagyok (mindenki egyedül járja végig, ahogy egyedül fog mindenki a "számadásnál" jelen lenni)... egyedül születtem, egyedül is halok meg...

De már nyitott szemmel megyek. Egyre jobban érzékelek olyan dolgokat amik ezen az úton tökéletesíti a programozási készségeimet.
Ahogy elsajátítok valamilyen módszert... már kapom is a következő "feladatot".
Ezek a különböző kihívások (szüleimmel kapcsolatosan, férjemmel, gyerekeimmel, unokáimmal kapcsolatos megoldandók) és itt most szándékosan nem írtam "bajt,bút,bánatot", hiszen egy-egy ilyen esemény attól függően kvalifikálódik ahogyan én programozom önmagam számára...
Semmi sem történhet velem ami nem a javamat szolgálja!
Egyszerűen, ha megtalálom "mire jó ez nekem?" kérdésre a választ... már más a hatása... ponotosan az amire "kaptam", hogy szolgálni tudjam a "nagy programozó tervét".

Gondoljatok bele...
A testünkben az egyes becslések szerint 10 a 10diken számú sejt van.
Ez egy szamunkra szinte végtelen nagy számot jelent. Mégis a mi életünk az ő tökéletesen összehangolt működésük függvénye.
Ha ebbe a tökéletességbe zavar támad...

Twisted Evil No ez már akkora terjedelmű hozzászólás amit kevesen fognak elolvasni Twisted Evil
Wink Akad valaki ?
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akad...
Az utolsó bekezdéssel vitatkoznék egy kicsit:
hiaklo írta:
Gondoljatok bele...
A testünkben az egyes becslések szerint 10 a 10diken számú sejt van.
Ez egy szamunkra szinte végtelen nagy számot jelent. Mégis a mi életünk az ő tökéletesen összehangolt működésük függvénye.
Ha ebbe a tökéletességbe zavar támad...

A tökéletesen-t kitörölném - éppenhogy vannak nem tökéletesen összehangolt működések, de ezek "felügyelet" alatt álnak, nem harapózik el - optimális esetben... nem optimális esetben viszont jönnek a betegségek...

A leírtakkal egyébként csak egyetérteni tudok...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.