Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Barátkozás mint gyógymód!
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:48    Hozzászólás témája: Barátkozás mint gyógymód! Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, hogy ez lehet az alapja annak, hogy ennyire szeretek itt a harmoneten!

Idézet:
Mindnyájunknak vannak olyan ismerősei, akiknek már a puszta jelenléte jó kedvre derít bennünket, vagyis pillanatok alatt képesek vagyunk "ráhangolódni".
Ez is agymunka - bár nem tudatos: az agyunk tudattalanul is befolyásol minket abban, hogy keressük mások társaságát - ha nem lennének barátaink, ismerőseink, nehezebben viselnénk el az élet megpróbáltatásit, sőt, valószínűleg nem is élhetnénk túl sokáig magányosan.

Az agy egy bizonyos része, a limbikus agy, felelős az érzelmi életünkért. Kissebb-nagyobb társaságban, érzékelvén a körülöttünk lévők hangulatát, a limbikus rendszer munkába lendül, melynek hatására vátozik a mi hangulatunk is.

A nők sokkal jobban értenek ahhoz, hogyan tartsák mozgásban agyuk limbikus részét: ők azok, akik összefogják a családot, és képesek évtizedeken keresztül ápolni egy-egy barátságot.
Valószínű például, hogy a hogy a karrier változásaival a munkahelyi barátságoknak vége szakad, vagy, ha elköltözünk, a lakásunkkal a szomszédainkat is lecseréljük, de a nők nagy többsége könynedén képes új barátokat szerezni, és rövid idő alatt megerősíteni még a halálra ítélt kapcsolatokat is.

http://origo.hu/noilapozo/eletmod/20061231baratok.html
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 01:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, ez genetikailag kódolva van az emberben. A tigris magányos vadász, megél magában. Az ember csak társadalomban képes megélni, a munkamegosztás nem csak a kultúrának, de a puszta életbenmaradásnak is feltétele.
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, ezért mondják, hogy az ember társas lény. Olykor mindenkinek szüksége van az egyedüllétre, a magábafordulásra, de a magányt hosszú távon nem viseljük el.
Egyébként tényleg igaz, hogy bizonyos személyeknek már a puszta jelenlététől vidámabbak leszünk. Sőt, ez még a neten is így van... Smile

De azért a pasik is képesek ám rendesen ápolni a régi barátságokat. Nekem pl. a volt gimis fiú osztálytársaim még manapság is rendszeresen találkoznak, összejárnak egymással. Ez olyan jó Smile

De a legszebb szerintem az, amikor egy barátoddal évente csak egyszer-kétszer beszélsz, akkor is csak telefonon (a földrajzi távolság miatt), mégis ott tudjátok folytatni, ahol utoljára abbahagytátok, mintha valami láthatatlan kötelék lenne köztetek... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam egy cikket, kiragadtam egy-egy részt belőle
idézem:
"Az érzelmi késztetésben a limbikus rendszer játssza a fő szerepet, amely nemcsak az érzelmek kifejeződésében működik közre, hanem a motivációs, a szexuális és a társadalmi viselkedésben is. Ez a rendszer felelős egyebek között a küzdelemért, az agresszió szabályozásáért, a menekülésért, a vonzerőért, a késztetésért, a higgadtságért, a félelemért, a szomorúságért, a boldogságért, s köze van az éhséghez, a jóllakottsághoz és a szomjúsághoz is. Nem véletlenül, hiszen a limbikus rendszerbeli idegsejtek minden olyan érzékszervi észlelésről információt kapnak, amelyről el kell dönteni, hogy a túlélés szempontjából milyen választ kell adni rá. Ezért van az, hogy a tapintás, a hő, a hang, a szag, a mozgás stb. érzékelése egyaránt érzelmi reakciót vált ki.

A limbikus rendszer az érzelmek szülőhelye, az agykéregnek (a neokortexnek) is fontos szerepe van az érzelmi reakciókban és szabályozásukban. A homloklebeny jóvoltából vagyunk képesek arra, hogy féken tartsuk a limbikus rendszerből származó impulzusokat, az általuk keltett érzelmi reakciókat. Például úgy döntünk, hogy nem eszünk, visszafogjuk agressziónkat, vagy nem vetemedünk olyan szexuális cselekményre, amely társadalmi normákba ütközik. A vizsgálatok feltárták, hogy a jobb agyfélteke homloklebenye több érzelmi reakcióval áll kapcsolatban, mint a bal homloklebeny (Joseph szerint ugyanis bőségesebb idegi kapcsolata van a limbikus rendszerrel, mint a motoros és verbális működéseket szabályozó bal féltekének). De az érzelmek reprezentációjában is különbség van a két félteke között: a jobb homloklebeny inkább a negatív, míg a bal inkább a pozitív érzelmekkel van kapcsolatban.

A hipotalamusz, amely a fejlődés során előbb jelenik meg a limbikus rendszer magvainál, a már említett Joseph a lélek (psziché) legkezdetlegesebb és tisztán biológiai letéteményesének nevezte."
Itt az egész cikk, ha valakit érdekel.
http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/2001/0151/13.html
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 10:46    Hozzászólás témája: Re: Barátkozás mint gyógymód! Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Azt hiszem, hogy ez lehet az alapja annak, hogy ennyire szeretek itt a harmoneten!

Idézet:
Mindnyájunknak vannak olyan ismerősei, akiknek már a puszta jelenléte jó kedvre derít bennünket, vagyis pillanatok alatt képesek vagyunk "ráhangolódni".
Ez is agymunka - bár nem tudatos: az agyunk tudattalanul is befolyásol minket abban, hogy keressük mások társaságát - ha nem lennének barátaink, ismerőseink, nehezebben viselnénk el az élet megpróbáltatásit, sőt, valószínűleg nem is élhetnénk túl sokáig magányosan.

Az agy egy bizonyos része, a limbikus agy, felelős az érzelmi életünkért. Kissebb-nagyobb társaságban, érzékelvén a körülöttünk lévők hangulatát, a limbikus rendszer munkába lendül, melynek hatására vátozik a mi hangulatunk is.

A nők sokkal jobban értenek ahhoz, hogyan tartsák mozgásban agyuk limbikus részét: ők azok, akik összefogják a családot, és képesek évtizedeken keresztül ápolni egy-egy barátságot.
Valószínű például, hogy a hogy a karrier változásaival a munkahelyi barátságoknak vége szakad, vagy, ha elköltözünk, a lakásunkkal a szomszédainkat is lecseréljük, de a nők nagy többsége könynedén képes új barátokat szerezni, és rövid idő alatt megerősíteni még a halálra ítélt kapcsolatokat is.

http://origo.hu/noilapozo/eletmod/20061231baratok.html

Ezt én így nem mondanám, hanem azt mondanám, hogy a férfiak és a nők mások és mások (általában) és ezek a különbségek mint sokminden más jellegű tevékenységeben, reakcióban, gondolkodásmódban stb különbözőképpen fejeződik ki.
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Azt hiszem, ez genetikailag kódolva van az emberben. A tigris magányos vadász, megél magában. Az ember csak társadalomban képes megélni, a munkamegosztás nem csak a kultúrának, de a puszta életbenmaradásnak is feltétele.

kezdem érteni, hiszen a tigris évében születtem Evil or Very Mad
ez is a kínaiak miatt van
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 10:57    Hozzászólás témája: Re: Barátkozás mint gyógymód! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Idézet:

Ebben teljesen igazatok van. Ha vannak barátaink akkor minden sokkal könnyebb, mert az igazi barátaink meghallgatják a mi kis vagy nagy problémáinkat és még az is lehet, hogy tudnak benne segíteni. Legalább nem leszünk magányossak és nem csavarodunk be. Van akikre vagy akire tudunk támaszkodni a bajban és ez jó dolog.

Én meg nagyon szeretem a űHarmonetet mert itt sok jó emberrel ismerkedtem meg és boldog is vagyok. Köszönöm nektek, hogy meghallgatok és ha kell még velem vagytok a bajban. Már az is jó hacsak meghallgatok. Smile

Szeretettel üdvözöllek bennetket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 15. 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Napok óta szomorkodom egy nagyon goromba telefonbeszélgetés miatt.Hónapok óta szervezem a 30 éves érettségi találkozónkat.Sikerült mindekit megtalálni és beszéltem is az összes volt osztálytársammal.A többség örült nekem nagyon.Olyanokkal is jót beszélgettem,akikkel a 4 év alatt csak kb.3,5 mondatot sikerült összehozni.
Az egyik lány azonban szó szerint elküldött a picsába egy másik lány nevében is,közölte,hogy nem kíváncsiak senkire,neki semmi szükségük nincs erre a találkozásra.Az 5 éves találkozót ők szervezték,és talán 4-en voltak. /én se mentem el,mert másnap szigorlatoztam,de én ezt akkor meg is mondtam nekik,hogy ne várjanak/.
Ezt a sértődöttséget hordozzák magukban pontosan 25 éve.Próbáltam neki mondani,hogy ennyi év után másként kell látni a múltat,de nem hallgatott meg.Röviden elköszönt és letette a telefont.

Miért is meséltem el ezt a történetet itt?Ők ketten élnek egyedül,nem lett férjük,családjuk.Az egyik osztálytársamnak elpanaszoltam a csalódásomat.Azt mondta,hogy ezeknek az agyára ment a magány és az egész életet utálják.Lehet.De nem adom fel ilyen könnyen.Pár nap múlva felhívom a másikukat is,hátha ő nem küld el.
Nem jutott volna eszembe a magánnyal összekapcsolni ezt az esetet,ha nem olvasom az általatok leírtakat.
Azt hiszem,a meghívást elfogadók érdekében nem fogom erőltetni a velük való találkozást.
Jól gondolom?

sunny fx
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 15. 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Napok óta szomorkodom egy nagyon goromba telefonbeszélgetés miatt.Hónapok óta szervezem a 30 éves érettségi találkozónkat.Sikerült mindekit megtalálni és beszéltem is az összes volt osztálytársammal.A többség örült nekem nagyon.Olyanokkal is jót beszélgettem,akikkel a 4 év alatt csak kb.3,5 mondatot sikerült összehozni.
Az egyik lány azonban szó szerint elküldött a picsába egy másik lány nevében is,közölte,hogy nem kíváncsiak senkire,neki semmi szükségük nincs erre a találkozásra.Az 5 éves találkozót ők szervezték,és talán 4-en voltak. /én se mentem el,mert másnap szigorlatoztam,de én ezt akkor meg is mondtam nekik,hogy ne várjanak/.
Ezt a sértődöttséget hordozzák magukban pontosan 25 éve.Próbáltam neki mondani,hogy ennyi év után másként kell látni a múltat,de nem hallgatott meg.Röviden elköszönt és letette a telefont.

Miért is meséltem el ezt a történetet itt?Ők ketten élnek egyedül,nem lett férjük,családjuk.Az egyik osztálytársamnak elpanaszoltam a csalódásomat.Azt mondta,hogy ezeknek az agyára ment a magány és az egész életet utálják.Lehet.De nem adom fel ilyen könnyen.Pár nap múlva felhívom a másikukat is,hátha ő nem küld el.
Nem jutott volna eszembe a magánnyal összekapcsolni ezt az esetet,ha nem olvasom az általatok leírtakat.
Azt hiszem,a meghívást elfogadók érdekében nem fogom erőltetni a velük való találkozást.
Jól gondolom?

sunny fx

-....nem jól gondolod...
hátha vki jól meg ..t....alálja vmelyiküket....szal ..attól ...hogy épp....elküldött a ...pi..c..ába....még nem kell leírni........én e3zer éve nem találkoztam az osztálytársaimmal.....
..és akkor mi van.....?!...... Razz
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 15. 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:

Jól gondolom?

sunny fx

Az, hogy valaki nem házasságban él, még nem ok a meghibbanásra. Ők nem azért ilyenek, mert egyedül vannak, hanem azért vannak egyedül, mert ilyenek. Ezen ők tudnának változtatni, ha akarnának. Azt hiszem, én beszélnék a másik "delikvenssel" is és biztosítanám őket, a többiek is örömmel tekintenek a találkozás elé, de nem erőltetném: az ajtó nyitva, ha akar, bejön.... (Nagynéném szokott a húga nevében is nyilatkozni, rendszerint tévesen...)
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 15. 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

....azon kívül...vagy belül....
miért kéne , hogy szeressen benneteket,,,csak azért mert osztélytársak voltatok....mutass olyan osztályt...(esetleg munkahelyet) ahol mindenki szerette egymást...ilyen egyszerű...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 15. 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:

Jól gondolom?

sunny fx

Ne szomorkodj Főnixke!
Nekem is volt egy osztálytársam, aki nem volt túl barátságos, ezért nem voltak barátai. Az összes érettségi találkozón azt üzente, hogy ő nem jön el, mert nem kiváncsi ERRE AZ OSZTÁLYRA. Hát nem jött el na és?
Azóta másodszor ment férjhez, és gyerekei is vannak.
Ha felhívod a másikat, drukkolok Neked, hogy kiderüljön a valódi oka, miért nem akarnak ők a közösség elé menni. Cool
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 01. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Működik Wink
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 14. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megbetegit a harag, a nehezteles, a turelmetlenseg, a konfliktusok. A masik ember viselkedese tukor szamunkra. Szeress es szeretni fognak!
Ne a masikon akarjunk valtoztatni, hanem dolgozzunk inkabb magunkon.
Osi torveny a "valtozas paradoxon": ha teljes elfogadassal es szeretettel fordulunk valaki fele, az illetto elkezd pozitiv iranyban valtozni. " Ki mint vet,ugy arat."
Masok szeretette minket is felemel es boldogga tesz. Azaz az egeszseg kulcs a szeretett. Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 14. 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Ne szomorkodj Főnixke!
Nekem is volt egy osztálytársam, aki nem volt túl barátságos, ezért nem voltak barátai. Az összes érettségi találkozón azt üzente, hogy ő nem jön el, mert nem kiváncsi ERRE AZ OSZTÁLYRA. Hát nem jött el na és?

Én se mennék el.. és nem azért nem voltak baráraim, mert nemvoltam "barátságos".., hanem mert folyton cikiztek, kritizáltak, és a tanár is csak adta alájuk a lovat.. és hiába panaszkodtak a szüleim szülőin, a többi szülő meg tudomásul vette, de Nem változott semmi.. (azért, mert új vagyok az osztályban, még nem kell bunkón viselkedni.. Evil or Very Mad )

S ne menjek messzire, köztünk van Kisfannika, akivel szintén úgy viselkednek, ahogy.. szerinted van rá okuk?? Shocked Shocked -pedig én csak innen ismerem őt, de szerintem akkor se így kéne viselkedniük vele.. Rolling Eyes Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.