Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

REIKI tapasztalatok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hegyimedve
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek egy szep es boldog husveti unnepet! A nyuszi nagy nagy kosaral hozzon mindenkinek oromret es sok boldogsagot!
albino
Lotusz
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Vannak olyan dolgok a reikivel kapcsolatban, amit nem értek.
Az egyik az, hogy miért nem lehet reikit küldeni annak, aki nem kéri. ... hiszen van olyan helyzet az életben, amikor én szeretettel gondolok valakire és segíteni szeretnék neki, de Ő mondjuk nem akarja elfogadni a segitségemet. ... szóval, hogy miért kell a másik beleegyezése abba, hogy reikit küldjek neki?
A másik dolog amit nem értek. Aki beavatott a reikibe, nála havonta egyszer van reikizés. ... és ingyen reikiznek. Ez nekem tetszik. ... de a beavatások miért kerülnek pénzbe? ... és nem kevésbe? ... tudom, hogy erre azt szokták mondani, hogy amit ingyen kap az ember, azt nem értékeli annyira. ... de mondjuk én szeretném megkapni a Reiki II fokozatot, de még nem gyűlt össze a pénz rá...
Szóval az anyagi részével nem értek teljesen egyet.
Kedves Hegyimedve! Úgy örülnék, ha ehhez is hozzászólnál, mert olyan szépen írsz, hogy mindig boldog leszek, amikor soraidat olvasom, erőt adsz nekem a hitemben!

Pihike

szia pihike!

a REIKI nekem is az egyik legszuperebb dolog az eletemben ami tortent velem Wink

tobbszor elmondtam mar, es most is hogy kulonbozo iranyok vannak, mas szimbolumokkal es mas a beavatasi procedura is.
Nekem a hagyomanyos USHUi-s bol van 2-es fokozatom (es megsugom neked engem 2 eve 9000 huf forintert hangoltak be 2-esbe, 1-esbe pedig 5000-ert. gondolom azota feljebb mentek az arak, de szerintem nem jelentosen), es nagyon klassz a mesterem energiaja, szoval ez sem jellemzo hogy nagyon draga lenne)

a baratom RAI 3-as. neki jo volt a mestere, es nagyok klassz a reiki energiaja.
sajnos RAIsoknal lattam mar megkattantakat a mesterek kozott is boven, ott mas a beavatasi procedura, jobban jelen van a tortenesnel az ego, es ez nem tul jo. (tovabba 3 honap alatt is mester lehet az emberbol... ami neha realis, de legtobb esetben nem) azt csak akkor ajanlanam hogyha az embernek az energiarendszere jo allapotban van, nicsennek psziches problemai, es ugyanezt a mestererol is tudja, es azt is hogy elert egy bizonyos lelki-szellemi fejlettsegi fokot.
a behangolas elohozhat erdekes dolgokat az emberbol... ami eddig elfolytott volt, az felszinre torhet, rossz erzesek formajaban is.
az tradicionalis vonalaknal a feldolgozas automatikisan megtortenik ,csak annyi jon fel es olyan utmeben ami feldolgozhato, mas vonalaknal lehetnek veszelyek. (ha nem teljesulnek bizonyos feltetelek)

en ugy gondolom hogy siman felhozhatott rossz erzeseket a reiki benned, velem is elofordult ilyen, ez tisztulasi folyamat. ha ugy erzed abba kell hagyni, akkor az a legjobb, nem kell tulterhelni a embert.
milyen volnalon vagy?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hegyimedve írta:
Megprobalok, de itt nehez roviden de erthetoen elmagyarazni mindent. csak akkor kell megkerdezni azt a szemelyt akin segitteni szeretnel, mikor az ott van melleted es ra kell tenned kezeid. Ez azert, mert tudnia kell hogy mit is csinalsz. Mert ha nem elofordulhat, hogy egeszen felre erti, plane ha semmi fogalma nincs az alternativ gyogyaszatokrol. A tavkezelesek alkalmaval nem szukseges ezt megkerdeni, sokszor nem is lehet, mivel elofordul, sot ez a gyakoribb eset mikor nem is ismerjuk az iletot. Az ingyen vagy fizeteses? Ezen sok vita folyik! a rejkizesek tenyleg szabadok es nincs miert fizetni erte. DE! Nagy betuvel irtam, mert mint Te is Pihike, irtad azert amiert nem hozunk alldozatot nem ertekeljuk. biztos vannak kivetelek, de ezek erositik a szabalyt. Maga Usui is ingyen kezdte az elejen, de kiabrandult mikor latta hogy az emberek ugyanoda suklyednek vissza ahol voltak elotte, es nem sokat adtak ra! En nem tudom hogy Magyaroerszagon, mik a kurzus arak, de itt nalunk szinte szinbolikusak, I fokozt-kb 25 Eur. a II fokozat-kb 40 Eur. Ezek egy nem is draga vendegloi vacsora ara. De ez is relativ!

Kedves Hegyimedve!
Mindig meg kell kérdezni.Azoktól is, akik nincsenek jelen, akiknek "küldöd".Ha az illető megkérdezése és kérése nélkül teszed, lehet, hogy reikiztél egy jót és más nem történik.
Mindig az illető sajátmaga dönti el, hogy kéri-e akarja-e.
Biztosan tapasztaltad már, hogy volt, aki kérte, és amikor megérintetted, bezárt, nem fogadta.És ezt fordítva is lehet tapasztalni, van aki nem kéri, de mégis "elveszi" az energiát.Ez azért fontos, mert ilyenkor ugyan megkérdezés nélkül történik a dolog, de nem úgy, hogy Te döntötted el.
Ha nem tudod megkérdezni, akkor vagy hagyod, vagy küldesz neki pozitív gondolatokat, fényt.
(ha erősen az az érzésed, hogy nagyon szeretnél mégis küldeni, akkor meg kell kérdezni magadtól, hogy ez miből ered! - itt sokszor érdekes dolgokra derül fény)
A reiki valóban csodálatos dolog, de élni kell, használni kell, hogy először mi sajátmagunk fejlődjünk általa.Aztán jönnek a mások.Ez nem önzés.

Neked is kellemes ünnepeket
szeretettel Xifu

pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Örülök, hogy irtatok, mert most megint egy dologról két különböző vélemény született itt. ... és most megint nem tudom, hogy akkor mi az igazság? Távreikizésre gondolok. Végül is, amit én tanultam az az én utam azt hiszem...
USUI Shiki Rioko Reiki I es van. ... és még nem érzem magam elég érettnek arra, hogy elvégezzem a II est... pedig sokszor nagyon nagyon szeretnék másnak segiteni... de pont azzal van a gondom, amit a mi mesterünk mondott, vagyis, hogy meg kell kérdezni azt, akinek reikit akarunk küldeni.

Nem véletlenül volt ez a kérdésem...

Olyan jó lenne, ha azért történeteket is irnánk, ... hátha kedved kapnak mások is arra, hogy elvégezzék a reikit.

Jó éjt, illetve szép napot azoknak, akik reggel olvassák el ezt. Wink
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 05. 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Sziasztok

Örülök, hogy irtatok, mert most megint egy dologról két különböző vélemény született itt. ... és most megint nem tudom, hogy akkor mi az igazság? Távreikizésre gondolok. Végül is, amit én tanultam az az én utam azt hiszem...
USUI Shiki Rioko Reiki I es van. ... és még nem érzem magam elég érettnek arra, hogy elvégezzem a II est... pedig sokszor nagyon nagyon szeretnék másnak segiteni... de pont azzal van a gondom, amit a mi mesterünk mondott, vagyis, hogy meg kell kérdezni azt, akinek reikit akarunk küldeni.

Olyan jó lenne, ha azért történeteket is irnánk, ... hátha kedved kapnak mások is arra, hogy elvégezzék a reikit.

Én az I-es és a II-es között nagyon sok évet vártam.Nem bántam meg, sőt.Bennem is voltak ilyen indíttatások, hogy másoknak segítsek.De, egyrészt lehet a reiki II nélkül is segíteni másoknak, nemcsak azért mert van reiki I-ed.Hanem anélkül is.Sok-sok ember "szorul" segítségre, és aki odafigyel a másikra, az megtalálja a módját, hogy hogyan segítsen.
A reikit elsősorban inkább a saját magad fejlődésére használd.Tulajdonképpen erről szól.
Szerezz vele tapasztalatokat.A kérdéseidre magad fogod megadni (tudni) a választ.A válaszok belőled jönnek, és nem valaki fogja őket kívülről megadni.Amíg ezt a "biztonságot" nem érzed át, addig csak "gyakorolj" szorgalmasan.
Meg fogod érezni, mikor jött el az ideje a II-nek.
Smile

pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 06. 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
pihike írta:
Sziasztok

Én az I-es és a II-es között nagyon sok évet vártam.Nem bántam meg, sőt.Bennem is voltak ilyen indíttatások, hogy másoknak segítsek.De, egyrészt lehet a reiki II nélkül is segíteni másoknak, nemcsak azért mert van reiki I-ed.Hanem anélkül is.Sok-sok ember "szorul" segítségre, és aki odafigyel a másikra, az megtalálja a módját, hogy hogyan segítsen.
A reikit elsősorban inkább a saját magad fejlődésére használd.Tulajdonképpen erről szól.
Szerezz vele tapasztalatokat.A kérdéseidre magad fogod megadni (tudni) a választ.A válaszok belőled jönnek, és nem valaki fogja őket kívülről megadni.Amíg ezt a "biztonságot" nem érzed át, addig csak "gyakorolj" szorgalmasan.
Meg fogod érezni, mikor jött el az ideje a II-nek.
Smile

Ölellek Xifu!
teutida
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 02. 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Dr. Usui alapelvét a következő; öt pontban fogalmazta meg, melyek máig is érvényesek:
- Csak ma ne mérgelődj!
- Csak ma ne aggodalmaskodj!
- Tiszteld tanáraidat, szüleidet és az időseket!
- Becsülettel keresd meg a kenyered!
- Légy hálával minden létező iránt!

Carletto
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 09. 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Engem és érdekel a reiki és szeretnék részt venni elsajátításában bár ismereteim ezzel kapcsolatban igencsak sekélyesek. Békéscsabai vagyok, de itt még nem sikerült mestert találnom sem olyan embert akivel tudtam volna beszélgetni a dologról. Gondoltam ide is felírok hátha valami "vélelten" folytán jutok valamilyen eredményre.
Wink
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 09. 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Carletto írta:
Sziasztok!

Engem és érdekel a reiki és szeretnék részt venni elsajátításában bár ismereteim ezzel kapcsolatban igencsak sekélyesek. Békéscsabai vagyok, de itt még nem sikerült mestert találnom sem olyan embert akivel tudtam volna beszélgetni a dologról. Gondoltam ide is felírok hátha valami "vélelten" folytán jutok valamilyen eredményre.
Wink

Kedves Carletto!

Én reikis vagyok, a tradicionális ágon.
Ha szabad, azt a tanácsot adnám Neked, hogy ha érdeklődsz a reiki iránt, először feltétlenül nézz utána, olvass róla minnél többet, hogy ismerd meg.Ha megfelelő (elő)ismeretekkel rendelkezel, jobban fogsz tudni dönteni - hiszen a reiki az utóbbi időben többféle irányzattal bővült.Én a tradicionális ágat ajánlom kiindulópontul (hiszen egy tradició mindig az alapja valaminek), ha ezt megismered, akkor már könnyebben eligazodsz, és kiválaszthatod, Te melyiket szeretnéd elsajátítani.
Itt van két oldal, rengeteg információval, bogarássz benne kedvedre Smile
http://www.reikitraditional.ro/jxcms/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
http://www.josagtava.hu/hu/reiki

Ide be is mehetsz, az ilyen boltokban szoktak kitenni infokat különböző (reikis és nem reikis) induló tanfolyamokról
Békéscsaba, Paradigma Ezoterikus Bolt
Andrássy út 38. tel.: (66) 450-352

Itt ebben a Közösségi Házban elvileg működik egy Reiki-klub:
5600 Békéscsaba, Békési út 15-17. T.: 66/326-370
Illetve lehet, hogy itt is:
5600 Békéscsaba, Féja Géza tér 1. T.: 66/456-177

szia hello2
Carletto
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 10. 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile

Köszi szépen naggyon a helpet és minden jót!

Üdv: C
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 26. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem egészen értem...
Mi a különbség a beavatás és a megvilágosodás között?
A beavatás az külső hatásra, pénzért történő megvilágosíttatás? Shocked shuriken
Vissza az elejére
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 26. 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Nem egészen értem...
Mi a különbség a beavatás és a megvilágosodás között?
A beavatás az külső hatásra, pénzért történő megvilágosíttatás? Shocked shuriken

beavatás az sokféle van
keleti ill. vallási tradíciók egy részénél van ilyen
pl reikinél is
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentkeztem reiki I. tanfolyamra, kíváncsian várom! Cool
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:

Mi pedig örülnénk egy kis beszámolónak: hogyan élted meg, mi a véleményed,gondolatod, hogy látod mindezt a tanfolyam után...
Smile
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 21. 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Aquarel írta:

Mi pedig örülnénk egy kis beszámolónak: hogyan élted meg, mi a véleményed,gondolatod, hogy látod mindezt a tanfolyam után...
Smile

Aquarelka mizu Question
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.