Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

REIKI tapasztalatok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 21. 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy Reiki Mester aurája
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 27. 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Caravell írta:
Aquarel írta:
Jelentkeztem reiki I. tanfolyamra, kíváncsian várom! Cool

Mi pedig örülnénk egy kis beszámolónak: hogyan élted meg, mi a véleményed,gondolatod, hogy látod mindezt a tanfolyam után...
Smile

Aquarelka mizu Question

Holnap lesz a 2ik nap Wink
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 27. 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
shuriken írta:
Caravell írta:
Aquarel írta:
Jelentkeztem reiki I. tanfolyamra, kíváncsian várom! Cool

Mi pedig örülnénk egy kis beszámolónak: hogyan élted meg, mi a véleményed,gondolatod, hogy látod mindezt a tanfolyam után...
Smile

Aquarelka mizu Question

Holnap lesz a 2ik nap Wink

Erre számítottál? Az első nap megfelelt a várakozásodnak?
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 28. 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 29. 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Összegezve a tanfolyamot, mind2 napon teljesen kimerültem. Nagyon nehéz vont hazavonszolnom magam Smile

Előtte nem tudtam mire számítsak, csodálatosnak éltem meg (csoda értelemben). Még most sem tudom igazán hová rakni a kicsi világomban, de amit éreztem az meggyőzőtt hogy működik.

Az első behangolásnál hüvös energiát éreztem a fejem tetején, majd a gerincoszlopom mentén, és forrót a tenyeremben. Este miután házifeladatként reikiztem magam nagyon feszült voltam és szorongtam nélkül. (féltem, hogy előjön a pánik)
A második behangolásnál nem éreztem ilyen "átütő" dolgokat (egyebek elvonták a figyelmem). Korábban is meditáltam, de a közös meditációnál a második napon nagyon elkezdett égni a tenyerem, ilyet korábban nem tapasztaltam. Ezen kívül egész nap borzasztóan szomjas voltam, nem tudom reiki miatt-e Smile.

Párokban gyakoroltunk, nagyon érdekes volt az, hogy különböző hőfokon égett a kezem a különböző pozíciókban, amikor én voltam a páciens akkor volt néhány rész, ami nagyon elkezdett égni belülről néhány másodperc utánanélkül hogy hozzám ért volna a társam.

Most pedig várok és naplózom a 21 napot és nagyon jól érzem magam Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 29. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
Összegezve a tanfolyamot, mind2 napon teljesen kimerültem. Nagyon nehéz vont hazavonszolnom magam Smile

Előtte nem tudtam mire számítsak, csodálatosnak éltem meg (csoda értelemben). Még most sem tudom igazán hová rakni a kicsi világomban, de amit éreztem az meggyőzőtt hogy működik.

Az első behangolásnál hüvös energiát éreztem a fejem tetején, majd a gerincoszlopom mentén, és forrót a tenyeremben. Este miután házifeladatként reikiztem magam nagyon feszült voltam és szorongtam nélkül. (féltem, hogy előjön a pánik)
A második behangolásnál nem éreztem ilyen "átütő" dolgokat (egyebek elvonták a figyelmem). Korábban is meditáltam, de a közös meditációnál a második napon nagyon elkezdett égni a tenyerem, ilyet korábban nem tapasztaltam. Ezen kívül egész nap borzasztóan szomjas voltam, nem tudom reiki miatt-e Smile.

Párokban gyakoroltunk, nagyon érdekes volt az, hogy különböző hőfokon égett a kezem a különböző pozíciókban, amikor én voltam a páciens akkor volt néhány rész, ami nagyon elkezdett égni belülről néhány másodperc utánanélkül hogy hozzám ért volna a társam.

Kedves Aquarel, köszi a részletes beszámolót, a kiemelt részben van a lényeg Smile
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 29. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Aquarel írta:

Kedves Aquarel, köszi a részletes beszámolót, a kiemelt részben van a lényeg Smile

Örülök, hogy így alakultak az események Smile
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 29. 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:

Jó,hogy ilyen örömmel és nyitottan éled meg! Smile Nekem az volt az első érzésem, mintha elfagyott kezem engedett volna fel:bizsergett millió tűszúrással és égett. Még mindig szoktam érezni,de már enyhébben, de ha valakinek nagy szüksége van az energiára, akkor a karom is belezsibbad.
Használd a képességed nagy szeretettel, és adjon örömet számodra!
Cara
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 31. 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Jó,hogy ilyen örömmel és nyitottan éled meg! Smile Nekem az volt az első érzésem, mintha elfagyott kezem engedett volna fel:bizsergett millió tűszúrással és égett. Még mindig szoktam érezni,de már enyhébben, de ha valakinek nagy szüksége van az energiára, akkor a karom is belezsibbad.
Használd a képességed nagy szeretettel, és adjon örömet számodra!
Cara

Köszönöm kedves Cara, igyekszem.
kristal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon érdekes, hogy a munkatársaim mostanában mennyire nyitottak erre (pedig én sem éppen egy holisztikus szeretetközpontban dolgozom). Nem tudom, hogy történt, pár hete szóba került ez a téma, és azóta egyre többen kérik, hogy reikizzem őket, meg olyanokról is kiderül, hogy érdeklődnek, illetve már járnak valakihez, akikről álmomban nem gondoltam volna.
És ha már Reiki, akkor általában beszélgetés is van mellette, ezek kölcsönösen teljesen közel tudnak hozni... Azt is meglepő nézni, hogy van egy tök idegbeteg valaki, aki csak úgy ontja magából a feszkót, aztán szépen lenyugszik és felderül, és egy olyan arcát mutatja, amiről nem is sejtettem, hogy van neki. Egyre inkább úgy látom, hogy senki nem reménytelen eset, valamilyen érzékenység, fogékonyság a jóra a legdurcásabb, legnegativisztikusabb emberben is van, csak meg kell találni a pontot.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 01. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Carletto írta:
Sziasztok!

Engem és érdekel a reiki és szeretnék részt venni elsajátításában bár ismereteim ezzel kapcsolatban igencsak sekélyesek. Békéscsabai vagyok, de itt még nem sikerült mestert találnom sem olyan embert akivel tudtam volna beszélgetni a dologról. Gondoltam ide is felírok hátha valami "vélelten" folytán jutok valamilyen eredményre.
Wink

Kedves Carletto!

Én reikis vagyok, a tradicionális ágon.
Ha szabad, azt a tanácsot adnám Neked, hogy ha érdeklődsz a reiki iránt, először feltétlenül nézz utána, olvass róla minnél többet, hogy ismerd meg.Ha megfelelő (elő)ismeretekkel rendelkezel, jobban fogsz tudni dönteni - hiszen a reiki az utóbbi időben többféle irányzattal bővült.Én a tradicionális ágat ajánlom kiindulópontul (hiszen egy tradició mindig az alapja valaminek), ha ezt megismered, akkor már könnyebben eligazodsz, és kiválaszthatod, Te melyiket szeretnéd elsajátítani.
Itt van két oldal, rengeteg információval, bogarássz benne kedvedre Smile
http://www.reikitraditional.ro/jxcms/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
http://www.josagtava.hu/hu/reiki

Ide be is mehetsz, az ilyen boltokban szoktak kitenni infokat különböző (reikis és nem reikis) induló tanfolyamokról
Békéscsaba, Paradigma Ezoterikus Bolt
Andrássy út 38. tel.: (66) 450-352

Itt ebben a Közösségi Házban elvileg működik egy Reiki-klub:
5600 Békéscsaba, Békési út 15-17. T.: 66/326-370
Illetve lehet, hogy itt is:
5600 Békéscsaba, Féja Géza tér 1. T.: 66/456-177

szia hello2

Xifu, az általad belinkelt első honlapon találtam a következőt a Mi a reiki menüpont alatt:
Idézet:
A REIKI nem hit, nem vallás, nincsenek dogmái, előírásai, tiltásai, előfeltételei és rítusai, ugyanakkor jól megfér bármilyen világnézettel és tanítással. Mindenben segít és semmiben sem korlátoz.

Ehhez képest a topikban a lehet/nem lehet/hogyan lehet kérdések felmerültek. Lehet, hogy tudatlanságom az oka, de kis ellentmondást érzek... Segítenél?
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile ez egy állandóan visszatérő kérdés -
azt hiszem, nem tudok sokat segíteni, csak azt elmondani, ahogy én látom.
Ez is igaz, amit ott olvastál, és az is amit pl. én itt írtam a topicban.
Úgy érzem, a megfogalmazás nem túl "ügyes", bár hogyan is lehetne jobban? én sosem tudtam.
Úgy érzem, azért van egy kis különbség, mert ha valamit nem tíltunk, azért még nem (feltétlenül) tesszük meg.
Itt van pl. az a kérdés, hogy én tudnék segíteni valakinek azzal, hogy reikizem, erős késztetést is érzek erre magamban, de ezt mégsem lehet megtenni az én (el)döntésem alapján, mert a másik az, aki dönt.Én nem dönthetem el, helyette, hogy neki mi a jó, és mi az ami kell.Még akkor sem, ha az tegyük fel tényleg így van (pl. az én gyerekem azt mondta nekem, mikor erről beszélgettünk, hogy az ő tudta nélkül sose küldjek neki energiát.Amikor akarja, akkor viszont jön, és kéri.Amikor valaki kéri, és akarja, akkor jobban is működik).
Ezen a belső kényszeren túl kell lépni.Ezért írtam, hogy ha valakiben ilyesmi érzés van jelen, akkor ki kell (és kehet) deríteni, mi ennek az oka, miért is akarom ennyire nagyon a segítést? Nem szabad megállni az első kézenfekvőnek tűnő válasznál....Ezek az okok ált. mibennünk bújnak meg, (és ezek is csapdák ám Smile

A cél az, hogy mi változzunk, hogy egyre feljebb jussunk, egyre magasabb rezgéseket éljünk meg.Ez egy oda-vissza hatást eredményez, és mindig előbbre visz, egyensúlyt hoz, a dolgok egyre jobban a helyükre kerülnek.Ez így most túl általánosnak hangzik, de én ezt már megéltem, ezért merem leírni.

Nagy hirtelen ennyi, sajnálom, hogy nem igazán tudok válaszolni .... Rolling Eyes
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, Xifu! Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 08. 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamarosan szerzek...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 07. 08. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Hamarosan szerzek...

óh....nagyon örülök Smile
kérlek, ha nem veszed tolakodásnak, majd mesélj.... Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.