Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lélek nyelve a betegség 2.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 13:56    Hozzászólás témája: Lélek nyelve a betegség 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Élünk, küzdünk - betegszünk...
Mi van a háttérben? Keressük együtt!
Eddig itt elemeztük nyavalyáinkat, ezentúl ez a helye...
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 14:08    Hozzászólás témája: Re: Lélek nyelve a betegség 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Élünk, küzdünk - betegszünk...
Mi van a háttérben? Keressük együtt!
Eddig itt elemeztük nyavalyáinkat, ezentúl ez a helye...

Kedves idelatogatok!
Ajanlom figyelmetekbe Nepbetegsegek (kezelesi modja) cimu konyvet Vardadi Tibortol. I,II,III.
MInt tudjuk a betegsegek elobb lelkibajok, majd aztan fejtik ki magukat a testben. Nagyon sok mindenben megvaltozott a mentalitasom miota efele konyvekbe belekukintottam.
Szivesen segitek ha tudok.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Klonilla írta:
hangyus jobbulást kívánok Neked !

Hasonló esetben én rögtön a svédkeserűhöz fordulok, legtöbbször segít !
Nézz körül a kis kertedben...friss csalán, gyermekláncfű levél vagy vérehulló fecskefű leve, mind nagyon jó epe és máj problémákra, (kérdezd Mária Trebent is).
A tavaszi nagytakarítás az ereinkben sem felesleges...most, hogy igy mondom, én is elkezdek egy csalán kúrát...

Csak hol találok friss csalánt ?
Rolling Eyes

Köszönöm Klonilla! Még nincs friss csalán. Ha látok, szólok. Smile Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Biztos lehetsz benne, anyumnak is van, és a panaszai ugyanazok mint neked. Csak mi már kitapasztaltuk, hogy epéről van.

Köszönöm Mona! Figyelni is fogom, meg utanánanézek, meg kis elszánás után felvetem az orvosnak is. Smile
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 28. 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HANGYÁNAK

Hasmenés:Félelem.Elutasítás.Kapkodás.Csökkent rugalmasság.
Szervezetünk kiválasztórendszere azt a célt szolgálja,hogy megszabadítson bennünket a haszontalan vagy káros anyagoktól.A beteg a friss szellemi benyomásokat feldolgozatlanul engedi tovább,anélkül,hogy kiválasztaná a hasznosíthatót.Tehát demonstrálja a félelmet,képtelenséget vagy vonakodást,hogy szembenézzünk a dolgokkal.Folyadékveszteséggel jár.A folyadék a testi és szellemi rugalmasság szimbóluma is.Tehát ez esetben elveszítettük a szükséges rugalmasságot.Vissza kell nyerni,különben kiszáradunk.

A vékonybélnek közvetlen kapcsolata van az értelemmel.Ezek a panaszok arra utalnak,hogy túl sok mindent elemzünk,túl sok "apró vacakot",részletet analizálgatunk.
Tehát el kell hagyni a túl kritikus magatartást,meg kell tanulni azt,hogy a figyelmet a nagy összefüggések felé kell fordítani,ne csináljon minden bolhából elefántot,és ha valami nem pont úgy van,ahogy szerinte annak lennie kell,ne fortyanjon fel azonnal.

Görcsök:Feszültség.Aggódás.Megragadás.Görcsös ragaszkodás.Türelmetlen környezet.

Ennyit találtam.Lehet válogatni.Remélem jó lesz valamire,mert sokáig válogattam és fogalmaztam a teljes tünetfeltárás érdekében. Laughing

Pusz sunny fx
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 01:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amióta újra van lelkem, megint elkezdtem betegeskedni.
megéri Question Twisted Evil
meg, hogy a fene enné meg
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
HANGYÁNAK

Hasmenés:Félelem.Elutasítás.Kapkodás.Csökkent rugalmasság.
Szervezetünk kiválasztórendszere azt a célt szolgálja,hogy megszabadítson bennünket a haszontalan vagy káros anyagoktól.A beteg a friss szellemi benyomásokat feldolgozatlanul engedi tovább,anélkül,hogy kiválasztaná a hasznosíthatót.Tehát demonstrálja a félelmet,képtelenséget vagy vonakodást,hogy szembenézzünk a dolgokkal.Folyadékveszteséggel jár.A folyadék a testi és szellemi rugalmasság szimbóluma is.Tehát ez esetben elveszítettük a szükséges rugalmasságot.Vissza kell nyerni,különben kiszáradunk.

A vékonybélnek közvetlen kapcsolata van az értelemmel.Ezek a panaszok arra utalnak,hogy túl sok mindent elemzünk,túl sok "apró vacakot",részletet analizálgatunk.
Tehát el kell hagyni a túl kritikus magatartást,meg kell tanulni azt,hogy a figyelmet a nagy összefüggések felé kell fordítani,ne csináljon minden bolhából elefántot,és ha valami nem pont úgy van,ahogy szerinte annak lennie kell,ne fortyanjon fel azonnal.

Görcsök:Feszültség.Aggódás.Megragadás.Görcsös ragaszkodás.Türelmetlen környezet.

Ennyit találtam.Lehet válogatni.Remélem jó lesz valamire,mert sokáig válogattam és fogalmaztam a teljes tünetfeltárás érdekében. Laughing

Pusz sunny fx

Jajjnekem Főnixke! Shocked Ez az egy felfortyanást kivéve szórulszóra stimmel. De ha alaposan belegondolok, kifele inkább a lehetőség hiányzik a fortyangatáshoz, befele az analizálgatással jutok el oda a felfortyanás után, hogy nem kell, nincs miért, meg minek... Nehezemre esik bevallani, nagyon nehezemre esik, de stimmel amit írtál. Hajjaj, ez stimmel. Exclamation

Köszönöm.
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom, volt-e már itt szó az allergiáról korábban. Szerintetek meg lehet szüntetni az allergiás tüneteket gyógyszerek nélkül? Sokszor hallottam már más dolgokkal kapcsolatban, hogy elbeszélgetünk magunkkal, egy testrészünkkel stb. a problémák megszüntetése végett. Korábban hülyeségnek tartottam ezt, de már hajlok efelé. Elkeserít a gondolat (és nem is tudom elfogadni), hogy egész életemben gyógyszerezzem magam, ha jön a pollenidőszak. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halacska írta:
Nem tudom, volt-e már itt szó az allergiáról korábban. Szerintetek meg lehet szüntetni az allergiás tüneteket gyógyszerek nélkül? Sokszor hallottam már más dolgokkal kapcsolatban, hogy elbeszélgetünk magunkkal, egy testrészünkkel stb. a problémák megszüntetése végett. Korábban hülyeségnek tartottam ezt, de már hajlok efelé. Elkeserít a gondolat (és nem is tudom elfogadni), hogy egész életemben gyógyszerezzem magam, ha jön a pollenidőszak. Sad

Halacska! Megfontolás nélküli gyors reakció:
Azt is eredménynek lehetne tartani, ha kellene a gyógyszer, de esetleg kevesebb, és rövidebb ideig...
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 07:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Halacska, attol fugg milyen mas alergiad van es tudode kerulni a dolgot?
Egy tavaszi oszi gyogyszeres kezeles ami nem nagyon art maskep tulsegit a nehez idoszakon.
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halacska írta:

kedves halacska
nem tudom próbáltad e már a homeopátiát.nálunk nagyon bevált.már most elkezdheted hogy mire jön a szezon ne legyen probléma.nem gyógyszer nincs is olyan drága és még nem is kárositja a szerveidet.melegen ajánlom.
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
Halacska írta:

kedves halacska
nem tudom próbáltad e már a homeopátiát.nálunk nagyon bevált.már most elkezdheted hogy mire jön a szezon ne legyen probléma.nem gyógyszer nincs is olyan drága és még nem is kárositja a szerveidet.melegen ajánlom.
Köszönöm julya! Már én is gondoltam rá, de még nem nagyon olvastam utána. Gondolom, előbb el kéne menni egy homeopatához. Csak én még nem találtam mifelénk ilyen dokit. A neten is kerestem már, de nem jártam sikerrel. No majd még egyszer nekirugaszkodom.
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 29. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyukám is sokféle allergiától szenved kb.12 éve / pollen és étel allergiája is van többféle is.. Sad / Mindennap kellett szednie egy bizonyos fajtájú gyógyszert, ami mégjobban kikészítette a gyomrát, ráadásul amikor másfajta gyógyszert szeretett volna iratni, a doktornő nem véve figyelembe anyu tejallergiáját, olyan gyógyszert írt, ami segédanyagként tejcukrot tartalmaz... Sad Mondanom sem kell szegény anyu borzasztó rosszul lett, akkor néztem meg a gyógyszeres dobozt és elég ideges lettem, mit ne mondjak...Akinek tejallegiája van nagyon nézze meg a gyógyszerek összetételét - is, mert azóta én figyelem és rengeteg fajta tartalmaz segédanyagként tejcukrot...
Ezek után ment el anyum Homeopátiával is foglalkozó dokihoz, aki mellette praktizál, mint sebész és kigúnyolják a kollégái, amiért homeopatikus gyógyítással is foglalkozik- ezt meg kell említenem... Sad
Nos, azóta a homeopátiás szert szedi, jobb ugyan nem lett, de rosszabb sem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Halacska
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 30. 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem pollenallergiám van, ami kb. 4 éve jött ki és fémallergiám, amivel együtt születtem. A fémallergia ellen lehet trükközni, hogy elkerülöm azokat a bizonyos fémeket. De a pollenek ellen eddig csak a gyógyszer segített. Csak én ezt nem tartom megoldásnak.
Azért ha belegondolok, hogy még mi minden ellen lehetnék allergiás, egész jó a helyzetem... Ha pl. nem ehetnék tejtermékeket, hát nem is tudom mi lenne... Sad
Vissza az elejére
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 30. 06:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halacska írta:
Nekem pollenallergiám van, ami kb. 4 éve jött ki és fémallergiám, amivel együtt születtem. A fémallergia ellen lehet trükközni, hogy elkerülöm azokat a bizonyos fémeket. De a pollenek ellen eddig csak a gyógyszer segített. Csak én ezt nem tartom megoldásnak.
Azért ha belegondolok, hogy még mi minden ellen lehetnék allergiás, egész jó a helyzetem... Ha pl. nem ehetnék tejtermékeket, hát nem is tudom mi lenne... Sad

Felafejjel Halacska!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.