Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vegetarizmus
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
delina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 22. 21:37    Hozzászólás témája: Vegetarizmus Hozzászólás az előzmény idézésével

Van köztetek vegetáriánus?

Gyűjtsük össze tapasztalatainkat, osszuk meg egymással receptjeinket! Ajánljunk egymásnak éttermeteket/ étkezdéket ahol a hús mentes ételeket élvezhetjük! Wink

color
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
delina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 22. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Semmi sem lesz kedvezőbb hatással az emberiség egészségére és túlélési esélyeire, mint a vegetáriánus étkezésre való áttérés." - Albert Einstein

Egy ehhez kapcsolodó érdekes cikk:

Vegetáriánus: Az okos emberek kevesebb húst esznek

A Southampton-i Egyetem egy kutatása szerint magasabb az intelligenciahányadosuk (IQ-juk) azoknak, akik vegetáriánus étrendet választanak.

Ha most hallanak egy új nagy-britanniai tanulmányról, igazolva érezhetik magukat, viszont a tanulmány eredményeiből mégis elhamarkodottan következtetnének, ha azt állítanák, hogy csak az ostobák esznek húst; ez a 8179 résztvevővel elvégzett vizsgálat eredményeinek eltúlzott értelmezése volna.

A southamptoni egyetem tudósai tanulmányukban 4222, a 30-as éveiben járó nőt, és 3948 férfit kérdeztek meg táplálkozási szokásaikról, akiknek az intelligenciahányadosát meghatározták, amikor 10 évesek voltak. 366 fő, azaz a minta 4,5 százaléka bevallottan vegetáriánus, és 123-an emellett fehér húsokat, tehát halat és baromfihúst is fogyasztanak.

A kutatók hamar rájöttek az intelligenciával való összefüggésre: minél magasabb az IQ a gyerekkorban, annál nagyobb a valószínűsége, hogy felnőttként vegetáriánus lesz az ember, írja Catharina Gale és kutatócsoportja a „British Medical Journal" szaklapban. Ez a felismerés összhangban van korábbi tanulmányokkal, amelyekben az intelligencia és az egészségesebb életmód összefüggését kutatták.

A vegetáriánusok mindenek előtt nők, magasabb szociális rétegekhez tartoznak, és jobban képzettek, legtöbbször akadémikusok. A tanulmány azt is kimutatta, hogy 15 százalék körüli eltérés az intelligenciahányadosban 38 százalékkal növeli a felnőttkori vegetarianizmus valószínűségét.

A kutatók szerint ez magyarázatot adhat arra az összefüggésre, amit eddig nem igazán értettek: arra, hogy miért egészségesebbek általában a magasabb IQ-val rendelkező emberek. Az eredmények fényében elképzelhető, hogy a táplálkozási szokásokban rejlik a titok nyitja.

color
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 22. 22:52    Hozzászólás témája: Re: Vegetarizmus Hozzászólás az előzmény idézésével

delina írta:
Van köztetek vegetáriánus?

Gyűjtsük össze tapasztalatainkat, osszuk meg egymással receptjeinket! Ajánljunk egymásnak éttermeteket/ étkezdéket ahol a hús mentes ételeket élvezhetjük! Wink

Vagyunk egy páran! Wink
Aviano
Don, il Capo di Tutti Capi

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 06:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én igazi, 100%-os ad-hoc vegetáriánus vagyok! Laughing

Régebben húst hússal ettem, aztán eljött az a pont, hogy egyrészt általában megválogatom, mit eszem meg, másrészt pedig vannak húsmentes időszakok az életemben, amikor nem kívánom egyáltalán... Ilyenkor egy kicsit "méregtelenítek". Én továbbra is szeretem a húst, de megtanultam/tapasztaltam, hogy hús nélkül is nagyon finomakat lehet enni, és változatosan! Úgyhogy a vegetáriánus étrend nem csak uborkaevésből áll Very Happy És nem szükségszerű, hogy minden nap húst is egyen az ember Wink
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Régebben, orvosi tanácsra próbáltam két évig hús nélkül étkezni. Nem volt a hús hiányával más gondom, csak a vashiány, amin semmiféle gyógyszeres pótlással nem tudtunk segíteni. Azóta mérsékelten eszem húst, megszűnt a vashiány.
Viszont új jelenség, hogy amikor a húst feldolgozom, egyre kevésbé tudok elvonatkoztatni az állattól, az élő állattól.... A vashiányos kínlódásra emlékezve megkísérlem úgy áthidalni, hogy az éppen feldogozott húst a mélyhűtöbe teszem, bizonyos idő elteltével onnan kerül a fazékba egy gyors kiolvasztás és mosás után.
etti
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is már több mint 7 éve gyarapítom a vegák táborát.

Valóban nehéz olyan helyeket találni, ahol a "nemeszekhúst" fogalom a rántott sajt/gomba kínálatnál továbblép.
El ne hidd, hogy szabadon enged
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Régebben, orvosi tanácsra próbáltam két évig hús nélkül étkezni. Nem volt a hús hiányával más gondom, csak a vashiány, amin semmiféle gyógyszeres pótlással nem tudtunk segíteni. Azóta mérsékelten eszem húst, megszűnt a vashiány.

bocs hogy megint a régi időkkel jövök
de akkoriban többször jött ez a vega téma és érdekes viták lettek belőle, olykor a sikít a paradicsom, ne öld meg! -ig menően

így most csak a vas kérdésére térek ki

2002 tavaszán tértem át a vegára.. ami nálam nem kimondottan zöldségevést jelent
hanem inkább "carnevale" azaz hús mentes étkezés
mindenki a környezetemben azt mondta hogy az nem normális dolog, meg fogok betegedni ha nem eszem húst
például ezzel a vashiány dologgal is jöttek
az nem számított hogy könnyebbnek harmonikusabbnak és minden szempontból jobban éreztem magam azóta

előtte mindenevő azaz húsevő voltam, minden kaját megettem válogatás nélkül
és egész gyerekkoromban vashiányos voltam, pedig akkor szedtem azokat a rózsaszín vastablettákat, és mégis

a hús elhagyása óta viszont mivel anyám aggódott, az ő kedvéért kétszer volt vérvizsgálatom és a korábbi vashiány eltűnt, pedig nem szedek semmit

szóval ez a vas dolog az én tapasztalataim szerint legenda
sőt nálam pont fordított volt az összefüggés

a vashiány ügy a hús- és élelmiszeripari lobbi érve inkább

emlékezzünk a "tej élet, erő, egészség" jelszóra
hogy-hogy nem pont akkor jött mikor túltermelés jelentkezett tejtermékekből
tejtermékek fogyasztására nagyon eltérően reagál egy-egy ember szervezete, van aki meg se tudja emészteni, más meg korlátlan mennyiségben fogyaszthat...

hangya írta:
Viszont új jelenség, hogy amikor a húst feldolgozom, egyre kevésbé tudok elvonatkoztatni az állattól, az élő állattól.... A vashiányos kínlódásra emlékezve megkísérlem úgy áthidalni, hogy az éppen feldogozott húst a mélyhűtöbe teszem, bizonyos idő elteltével onnan kerül a fazékba egy gyors kiolvasztás és mosás után.

itt belép hogy aki a spiritualitás vagy tudatosodás útján elindul az mindenképp oda jut egyszer hogy a húsevésben az ölést és erőszakot (is) látja
az lehet akár a legegészségesebb étel (ahogy messze nem az), de ez a dolog akkor is ott van
amíg evéskor vagy a kaja szagára nem jut eszünkbe addig nem zavaró, de attól kezdve nem lehet eltekinteni tőle
ha készíted belőle a kaját akkor meg pláne látod, hogy mondjuk ki finoman: az egy holttest, egy egykoron élő valaki, akit abból a célból neveltek hízlaltak hogy a tányérunkon végezze
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

etti írta:

Valóban nehéz olyan helyeket találni, ahol a "nemeszekhúst" fogalom a rántott sajt/gomba kínálatnál továbblép.

na igen
pedig a vegák jelentős része tojást sem eszik
de asszem hana mondta a rántott cuccokra a sárgaborsó lisztet (a tojás-liszt-zsemlemorzsa helyett)
persze a kommersz éttermek nem fogják így készíteni a kedvedért sem Wink
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
etti írta:

na igen
pedig a vegák jelentős része tojást sem eszik
de asszem hana mondta a rántott cuccokra a sárgaborsó lisztet (a tojás-liszt-zsemlemorzsa helyett)
persze a kommersz éttermek nem fogják így készíteni a kedvedért sem Wink

Gyerekek az Iwiw-en volt, gondolom van is egy hiperszuper vegás topik. Govinda a gazdája. Ott láttam anno tag koromban éttermeket ajánlani és húbereceptek is voltak by Govinda.
delina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ha már húst eszek, akkor maximum halat, de azt se gyakran. Régen sem ettem sok húst, és teljesen normális volt nálam ha napokig nem is ettem, szóval nem volt nehéz áttérnem. Nekem is gyakran mondogatják, hogy meg fogok betegedni, bajom lesz ettől stb. pedig sokkal jobban érzem így magam...

Egy érdekes oldal Wink

http://hiresvegi.uw.hu/

color
Vissza az elejére
etti
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

delina írta:
Én ha már húst eszek, akkor maximum halat, de azt se gyakran. Régen sem ettem sok húst, és teljesen normális volt nálam ha napokig nem is ettem, szóval nem volt nehéz áttérnem. Nekem is gyakran mondogatják, hogy meg fogok betegedni, bajom lesz ettől stb. pedig sokkal jobban érzem így magam...

Egy érdekes oldal Wink

http://hiresvegi.uw.hu/

Erről jut eszembe, a kedvenc reakcióm:

-Nem eszek húst.
-És halat?
-(ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ) (belsőmből fakadó, ki nem mondott reakció)
El ne hidd, hogy szabadon enged
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

etti írta:
Erről jut eszembe, a kedvenc reakcióm:

-Nem eszek húst.
-És halat?
-(ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ) (belsőmből fakadó, ki nem mondott reakció)

-na és vadat?

nekem meg ez a kedvencem
-és tejterméket fogyasztasz?
-igen
-de miért?, hiszen az is állati
-{itt jönnek az ÁÁ-betűk}
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 23. 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy tudom a hús a húgysavtartalmáért nem ajánlott, (ami nélkül szinte semmi íze sincs), s a túl magas húgysav káros hatásai... keressetek rá a gugliban.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 24. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem hús nélkül is lehet nagyon finoman és változatosan táplálkozni. Én pl sokkal kreativabban főzök a húsmentes időszakokban. Azt sem érdektelen tisztázni, ki milyen vega, több tipusa is van.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 24. 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én szívesen eszem húsnélküli kajákat, de abszolut nem vagyok kreatív Embarassed Sokszor fogalmam sincs mit is lehetne.A receptek általában nem jönnek be, valahol valamit nem igazán jól csinálok, és aztán nem ízlik.Tipikusan arról van szó, hogy ha elém teszik finom, ízlik, ha én csinálom magamnak, akkor nem jön be. Rolling Eyes
Én szeretem a húst is, de nem eszem sokat, sőt.Amiért én igazán szívesen lemondanék róla, az az, ahogy a jószágot nagyüzemileg tenyésztik, tartják stb.Borzasztó filmeket láttam Shocked , amiket titokban vettek fel állatvédők pl. pulykafarmokon, és kacsa-libatelepeken.Komolyan mondom sokmindent láttam már ebben a témában, de akkor azt hittem kihányom a múlt hetiti is puke
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.