Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Megoldás a vallásos nevelés?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én családom apai részről nagyon vallásos és sajnos nekem is meg kellett élnem az erőszakos vallásosnak nevelést, ami kezdve a vasárnapi templomba küldéstől / apu még náthás betegen is elvitt, otthagyott, aztán a mise végén értem jött/ a hittanórákon keresztül, ami azért volt nagyon rossz,mert egy kisgyereknek reggel fél 8-től este 6-ig / elsőáldozás előtt és 13 éves koromig/ az iskolában ülni, éhesen, fáradtan, szerintem kínzás, de kibírtam.Akkoriban, mivel anyu 8-tól 4-ig dolgozott, apu pedig Németországban, így napközis voltam, a menzakajáról nem beszélnék most... Sad Jó, hetente egyszer volt csak hittan, de átkoztam keddi napokat... Sad Később / 7.-8.osztályos koromban/ már csak vissza kellett gyalogolnom a kb.2km-re levő suliba hittanra. Matematika- emelt óraszámú osztályba jártam és a matekot az igazgató tartotta, aki keményvonalas kommunista volt/ ma is az!! / és tudta, hogy kik járnak hittanra és rendszeresen szívatott és megalázott minket azok előtt, akik szerinte nem agymosottak, mert nem járnak népbutításra...
Nem baj, meglett öreganyám akarata, voltam elsőáldozó és bérmálkoztam is, Ő meg úgy bőgött, mintha temettek volna, mert akkora dolog, hogy Neki minden unokája meg lett bérmálva / én vagyok a legfiatalabb/
Itt aztán véget is ért volna a kényszer, mert már senki sem kényszeríthet...
Ha azt kérdezik: " Hiszel Istenben?" azt felelem: Igen. Ha azt, hogy " Vallásos vagy-e? Azt, hogy: Nem!!!
Nekem ne mondja meg egy pap, hogy mikor mit és hogyan tegyek, amikor Ő is csak ember és nem egy esetben bűnösebb és gyarlóbb, mint azok akiknek prédikál...
Hogy lehet lelkipásztor egy olyan, aki úgy került abból a faluból, ahol öreganyám lakik, ide hozzánk, ebbe a templomba, hogy a falusiak meg akarták lincselni, mert férjes asszonyokkal volt jóban???
Meg a másik " atya" , akinek 6 gyereke van és a parokkián él a kis családjával?? Jah, igen én Római katolikusnak lettem keresztelve és a fent említett dolgok ebben a vallásban tiltottak.
Nah, én akkor megyek templomba a sok képmutató öregasszony közé,- akik mihelyt a lábukat kiteszik az Isten házából már pletykálnak és olyan rosszindulatúak, mint a mesebeli banyák,- amikor nagyon muszáj, tehát esküvő vagy temetés esetén...
Imádkozni itthon is tudok...Ennyi.
A levélben van igazság, de nem a vallásban látom a megoldást.
Igazából nem látok megoldást, mert aki az emberiségbe vet hitet, az csúnyán pofára fog esni.
" Szeretem az embert, de az az emberiséget gyűlölöm" - mondta Nietzsche és ebben igaza volt!!!
A megoldás csak egyének szintjén létezik, mert a saját gyermeked megnevelheted, de a szomszédét vagy akár a testvéredét már nem...
Sajnos nincs időm befejezni a gondolatot, mert dolgom akadt... Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor gyere vissza később, és légyszi fejezd be, mert érdekel!

A levélben van igazság, de nem a vallásban látom a megoldást.

Én is így gondolom. Semmi köze a megoldáshoz, csak a vallási propagandához.

" Szeretem az embert, de az az emberiséget gyűlölöm"

Na igen, ebben is van valami... bár, egy szint után már az egységet látom, mindenkinek megvan a maga fontos szerepe, kicsinek, nagynak, jónak, rossznak.

Még valami, nem csak a katolikus vallás létezik! ...és az isten fogalom is sokfélét jelenthet.

Ha azt kérdezik: " Hiszel Istenben?" azt felelem: Igen. Ha azt, hogy " Vallásos vagy-e? Azt, hogy: Nem!!!

Igen, ezzelk én is így voltam sokáig. Mostanában már úgy érzem, a hiten is túl tudok lépni, bár ez még nem tisztult le, és most még megfogalmazni sem tudnám pontosan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile Annyira érdekes amiket írtok! A véleményetek végső kicsengése nyilván nem lep meg, ahhoz elég régen ismerjük egymást. Azt találom érdekfeszítőnek, hogy különböző élethelyzetekből kiindulva, ki, hogyan jutott el a mai nézeteihez.

Nekem sem igazán rokonszenves az a megközelítés, hogy a gyereket meg kell tanítani keztyűbe dudálni és nem lesznek bűncselekmények. Akkor sem rokonszenves, ha ezt lakkozott mosollyal adják elő és a megfélemlítésen alapuló keztyűbedudálni tanulást valláserkölcsi nevelésnek tüntetik fel.
Veletek vallom, hogy a tételes vallások tételei emberek kiagyalásai, emberek elképzelései. Vannak olyanok köztünk, akik az útjuk során még rászorulnak. Vannak olyanok is, akik már tudják, hogy ezek az elképzelések sokkal közelebb állnak az emberhez, mint Istenhez.
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem mindenkinek meg kell adni a döntés lehetőségét.
Én is megkereszteltettem mind a két lányomat viszont rájuk bízom,hogy akarnak-e élni a lehetőséggel. Szeretek templomba járni de csak ha úgy érzem,hogy szükségem van rá. Amolyan lélekemelőnek v lelki megnyugvás gyanánt. Viszont nem kényszerít senki és ez a lényeg!
Nem tanul rosszat senki aki a Bibliát olvassa. Sok mindenre választ is kap az ember ha tudja értelmezni.Biztos vagyok benne,hogy mindenkinek meg van a saját hite. Mindenki hisz valamiben és az biztos,hogy:
Egy az Isten.
Részemről még annyit,hogy nálam az élet -keresztelés-és a -halál-hoz is
hozzá tartozik a pap.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú... a Biblia megérne egy külön fejezetet!

(aki szólni mer Klausnak kinyírom!!!!)
Vissza az elejére
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heki írta:
Szerintem mindenkinek meg kell adni a döntés lehetőségét.
Én is megkereszteltettem mind a két lányomat viszont rájuk bízom,hogy akarnak-e élni a lehetőséggel. Szeretek templomba járni de csak ha úgy érzem,hogy szükségem van rá. Amolyan lélekemelőnek v lelki megnyugvás gyanánt. Viszont nem kényszerít senki és ez a lényeg!
Nem tanul rosszat senki aki a Bibliát olvassa. Sok mindenre választ is kap az ember ha tudja értelmezni.Biztos vagyok benne,hogy mindenkinek meg van a saját hite. Mindenki hisz valamiben és az biztos,hogy:
Egy az Isten.
Részemről még annyit,hogy nálam az élet -keresztelés-és a -halál-hoz is
hozzá tartozik a pap.

Na végre valaki érti, miről beszélek! Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Rolling Eyes Miért?

evil4 evil4
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alsóban nekem is volt 1 v 2 hittan órám. A 10parancsolatot akkor még tudtam..

Mostanság viszont felelősségre vonnám az Egyházat.. (pedig ők állítólag az "Úr" 'hű' szolgái, a többiek meg csupán "cselédek"..-legalábbis én így érzem)
Szerintem "ők" tettek róla, hogy a mostani "vallási helyzet" kialakuljon.. Confused

(ha kifejteném, azt "egyházi" rovatba kéne tenni, mert sok,és nagyon Off lenne itt) Cool
Vissza az elejére
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
zzoli írta:
hangya írta:
zzoli írta:
Csak egy, na jó, két kérdésem van. Most miről is beszéltek itt? Surprised
Mire legyen megoldás a vallásos nevelés? Twisted Evil

A (gyermekkori) bűnözésre, a világ általános állapotjára. Ld. topiknyitót.

Miről beszélünk? Erről,..... arról, .... a téma körül sepregetünk... Laughing
Ja... az nagyjából annyit mond, ha nem a mi szabályaink szerint játszol, akkor ne minket okolj a kudarcaidért. Szerintem jogos. Nem?
Szeretem a látásmódodat! Wink Igen, jogos. Smile A kérdésfelvetés viszont úgy fordítható le, hogy ha a ti játékszabályaitok szerint játszanánk, akkor tényleg jobb lenne?

Ezt nem ígéri. De mégis azt mondom jobbak az ők szabályaik, mint a nagy semmi. Ha mindent elutasítunk, s azt semmivel se helyettesítjük, akkor végül majd ülünk a semmiben. Mégis add egy törekvést egy irányba, egy közös nevezőt.
Az embernek, általában ha nem tetszik, ami van, rögtön keres egy hibást, s azt szajkózza. Meg aztán, az ember kedvétől függően, néha nekifog s csak a rossz oldalát nézi valaminek, máskor meg csak a jó oldalát. Ez már ilyen. Az is igaz csak találgatni lehet, hogy mi lett volna nélküle. Azt meg ne mondja senki se minden ember önálló gondolkodó lenne.

Egy kis részlet a Brian életéből, amikor okot keresnek hogy kiüzzék a rómaiakat:

- És nem engedünk a zsarolásnak.
- Nem engedünk.
- Kiszipolyoztak bennünket. Mindenünket elvettek.
- Söt apáinktól is, azok apjától is.
- És apáink apjának apjától.
- Apáink apjának apjának apjától.
- Ne lovald bele magad!
- És mit kaptunk tölük cserébe?
- A vízvezetéket?
- Micsodát?
- A vízvezetéket.
- Jó, ebben igazad van.
- És a csatornázást.
- Igen, emlékezz, milyen volt a város azelött.
- Jó. Vízvezeték és csatornázás. Ezeket a rómaiaknak köszönhetjük.
- Meg az utakat.
- Jó, az utakat.
- De hát az nyilvánvaló, nem?
- De eltekintve az utaktól, a vízvezetéktöl és a csatornáktól...
- Öntözés.
- Gyógyászat.
- Oktatás.
- Jó, igen, igen...
- És a bor.
- Ez nagyon fog hiányozni, ha elmennek a rómaiak.
- A népfürdök.
- És a közbiztonság.
- Tudják, hogyan kell rendet tartani.
- Rajtuk kívül senki nem tudná itt ezt megtenni.
- Jó, rendben, de ha nem számítjuka csatornákat...
- ...a gyógyászatot az oktatást, a bort, a rendet, az utakat a vízvezetéket... ...akkor mit tettek
a rómaiak értünk?
- Békét hoztak!
- Békét? Demagóg!
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZZoli! salute Ezt te csináltad?

A hozzászólás legutóbb hangya által 2007. 04. 26. 22:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
zzoli írta:
Ezt nem ígéri. De mégis azt mondom jobbak az ők szabályaik, mint a nagy semmi. Ha mindent elutasítunk, s azt semmivel se helyettesítjük, akkor végül majd ülünk a semmiben. Mégis add egy törekvést egy irányba, egy közös nevezőt.
Az embernek, általában ha nem tetszik, ami van, rögtön keres egy hibást, s azt szajkózza. Meg aztán, az ember kedvétől függően, néha nekifog s csak a rossz oldalát nézi valaminek, máskor meg csak a jó oldalát. Ez már ilyen. Az is igaz csak találgatni lehet, hogy mi lett volna nélküle. Azt meg ne mondja senki se minden ember önálló gondolkodó lenne.
Lehetséges. Csak visszagondolva azokra az időkre, amikor ezek a szabályok voltak érvényben és kötelezően érvényben voltak, akkor is voltak gondok. nem olyanok mint ma, mások. Akkor még nem éltem, nem tudom összehasonlítani, de azt hiszem, akkor sem volt jobb.

Jó az idézet! Laughing

Tudod Hangya, az a nagy valóság, hogy míg ezt megvitatjuk, a televízió jól megneveli a gyerekeket. Vagy csak erre szokás fogni manapság? Már nem is tudom. Talán segíts magadon, mert az Isten se segít... Smile
Vissza az elejére
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
ZZoli! salute Ezt te csináltad?
Igen!
(kihagytalak belöle, mert gyorsabb volt Wink )
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Kage írta:

Rolling Eyes Miért?

evil4 evil4

hehe .... Wink

Érdekes kérdés ez..éppen ma kezdtem mesélni a kétésfélévesemnek azt a mesekönyvet ami arról szól, hogy milyen színű emberek vannak, meg hogy mindenféle templomok vannak és hogy imádkoznak benne az emberek. A kislányom közölte, hogy neki Ganésa nagyon tetszik. Laughing Laughing Hát a kisgyermek ilyen egyszerűen tud kiválasztani egy egészen szimpi - vagy akár karmikusan ismerős- istent.

Amúgy nemsokára elviszem a Krisnavölgybe, és szoktunk árni a katolikus templomnál is, megnézni ami ott a kicsiknek érdekes lehet, sőt a mullahhal is rendszeresen beszélgetünk, mert haver. (Így jár az akinek az anyukája multikultiúrában éli életét. A gyerekemet 7 hónapos koráig az összes jelentősebb vallás valamely tagja megáldotta, a moszlimtóla krisnáson át a buddhistán keresztül a többféle keresztényig.) Szóval én abban bízom, hogy a gyerekre figyelek, a kérdéseire válaszolok a maga szintjén, néha talán "furcsa" dolgokra tanítom ... például arra, hogy a doktor bácsi nem tud senkit meggyógyítani, magadat gyógyítod, ha akarod. Ez nálunk tök jól bevált. Megbeszéltem a gyerekkel, hogy növesszen több hajat, mert az szép.. hát nőtt neki egy csomó! Nem szokott sose beteg lenni, ha véletlen valami kis apróság adódik, mondom neki, hogy mulassza el, és meg tudja csinálni. Egyszerűen nem próbálom ránevelni a doktorbácsik és doktornénik kultikus tiszteletére, ami a gyerekkönyvekből szinte adódik. (Olyan rossz érzés nekem, hogy az orvos a szülővel konzutál a mesékben a gyerek feje felett és minden egészség korlátlan uraként van föltüntetve, noha ez nem is igaz ...)

Szerintem a gyerek automatikusan kap egy keresztényies nevelést ebben a kultúrában, de egészséges dolog ha megismeri a többi vallást és befogadóvá válik azok közös vonásainak tiszteletére, a maga szintjén.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem tudom érdekel-e valakit de azért leirom.
nem neveltek vallásosan mert a "pártrendszerben" voltam gyerek, de a nagyanyáim azok voltak.különösen egyikük s vele sokat beszélgettem.akkor nem igazán értettem amiket mondott...ma már tudom mit akart elmondani...HITT...pedig nehéz élete volt, de minden napot megköszönt az Úr-nak.mitől mitől nem bennem is felébredt valami húsz
éves korom környékén.ma sem vagyok megkeresztelve és a gyermekeim sincsenek mert úgy érzem nincs összefüggés a hitem és a vallási hovatartozás között(sőt).beszéltem nekik, meséltem inkább amit a nagymamámtól hallottam és amit olvastam azóta.nem neveltem vallásosan őket de azthiszem elültettem egy kis magot a szivükben.mai napig ha gondjuk van elmondom hogy ott a hited hivd segitségül ha nem tudod most hogyan tovább.remélem ha felnőnek tudják majd akkor is hogy mindent elveszithetnek -pénzt, barátot,szülőket bármit de a hitüket azt soha mert akkor semmijük nem marad.én igy érzem.
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 26. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
hangya írta:
Kage írta:

Rolling Eyes Miért?

evil4 evil4

hehe .... Wink

Érdekes kérdés ez..éppen ma kezdtem mesélni a kétésfélévesemnek azt a mesekönyvet ami arról szól, hogy milyen színű emberek vannak, meg hogy mindenféle templomok vannak és hogy imádkoznak benne az emberek. A kislányom közölte, hogy neki Ganésa nagyon tetszik. Laughing Laughing Hát a kisgyermek ilyen egyszerűen tud kiválasztani egy egészen szimpi - vagy akár karmikusan ismerős- istent.

Amúgy nemsokára elviszem a Krisnavölgybe, és szoktunk árni a katolikus templomnál is, megnézni ami ott a kicsiknek érdekes lehet, sőt a mullahhal is rendszeresen beszélgetünk, mert haver. (Így jár az akinek az anyukája multikultiúrában éli életét. A gyerekemet 7 hónapos koráig az összes jelentősebb vallás valamely tagja megáldotta, a moszlimtóla krisnáson át a buddhistán keresztül a többféle keresztényig.) Szóval én abban bízom, hogy a gyerekre figyelek, a kérdéseire válaszolok a maga szintjén, néha talán "furcsa" dolgokra tanítom ... például arra, hogy a doktor bácsi nem tud senkit meggyógyítani, magadat gyógyítod, ha akarod. Ez nálunk tök jól bevált. Megbeszéltem a gyerekkel, hogy növesszen több hajat, mert az szép.. hát nőtt neki egy csomó! Nem szokott sose beteg lenni, ha véletlen valami kis apróság adódik, mondom neki, hogy mulassza el, és meg tudja csinálni. Egyszerűen nem próbálom ránevelni a doktorbácsik és doktornénik kultikus tiszteletére, ami a gyerekkönyvekből szinte adódik. (Olyan rossz érzés nekem, hogy az orvos a szülővel konzutál a mesékben a gyerek feje felett és minden egészség korlátlan uraként van föltüntetve, noha ez nem is igaz ...)

Szerintem a gyerek automatikusan kap egy keresztényies nevelést ebben a kultúrában, de egészséges dolog ha megismeri a többi vallást és befogadóvá válik azok közös vonásainak tiszteletére, a maga szintjén.

az orvosos rész tetszik én is igy csináltam...és mivel a gyerekdokival régről ismerjük egymást csak úgy hiv hogy a "kuruzsló". Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Következő
2 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.