Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Temető
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 13. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 13. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 13. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 13. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 31. 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 23. 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt már lehet, hogy betettem egyszer, de most nem volt kedvem visszakeresni Embarassed

Zhongdian ("Shangri-La"), Yunnan, China
Sok kérdés jött fel bennem, amikor ezeket a sírokat megláttam...
vajon mi van bennt? és mekkora helyen? milyen gyakran látogatják a sírokat? és milyen rituálékat végeznek egy-egy látogatáskor? vagy végeznek-e egyáltalán? és milyenek ott a temetési szertartások?

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 23. 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marx's grave in Highgate cemetery, London.
- hát ezt én nem tudtam Rolling Eyes Embarassed

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 23. 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Highgate Temető, London
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 24. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A sz*-i kertek aljában, egy kellemes domb oldalán magas akácoktól körítve fekszik a temető. Egy csöndes, magános hely, a mezők ezernyi virágaival fedve, mik közt egyhangúan cirpel a tücsök. Az apró halmok, mik demutka illatos virágaitól kéklenek, virágos orgonaligetek, az alacsony fejfák s a körülök kiemelkedő néhány csúcsos kőemlék a ráhajló szomorúfűzfák köött és az egyszerűen bús feliratok a sírköven, a besüppedt és elfeledett sírhalmok s a hallgatag napfényes délután együtt oly édesbús melankólia szellemét viselik magukon, hogy aki e helyre lép, önkénytelen megragadva, elbűvölve, elandalítva érzi magát általuk, mintha az jutna eszébe, hogy itt minden virág egy átváltozott emberi gondolat, minden lehelet egy sóhajtás múlt, régen elmúlt és elfeledt időkből; s az egész apró völgyeken és halmokon átvonuló virágszőnyeg nem egyéb, mint az örök titoknak egy lapja, mely azon jövendőt fedi el, mit nyitott szem meg nem lát soha."

Jókai: Hétköznapok
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 25. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést a terjedelemért,de úgy éreztem ez ide illik:

Buddha és a pár mustármag

Szereplők:
Buddha
Krisha Gautamí, tanítvány

Férfi
Kicsi lány

1. szín

(Buddha mély meditációban van,
a szeme nyitva.
Krisha Gautamí halott gyermekét hozza.
Buddha lába elé teszi a gyermeket.)

GAUTAMÍ: Ó, Bölcs, ó, Uram, ó, világ Fénye! Kérlek, kérlek, add vissza a gyermekem életét! Ő az egyetlen gyermekem.

BUDDHA: Gautamí, ne sírj, ne zokogj! Csak tedd, amit mondok.

GAUTAMÍ: Ó, Mester, mindent megteszek azonnal, amit kívánsz. Csak add vissza a gyermek életét.

BUDDHA: Gautamí, azt kívánom, hogy hozz nekem néhány mustármagot, olyan családtól, melyet még nem látogatott meg a halál. Ne felejtsd, olyan házból kell hoznod a magokat, melyben a halál még soha nem volt vendég.

GAUTAMÍ: Ó, Mester, ez olyan könnyű. Elmegyek és hozok néhány magot. Akkor meg tudod gyógyítani a fiam?

BUDDHA: Igen, Gautamí, képes leszek rá, ha teljesíted a kívánságomat.

2. szín

(Gautamí házról házra jár.)

GAUTAMÍ: Ó, anyám, adj nekem pár mustármagot. Meghalt az egyetlen gyermekem, és Buddha azt kérte, hozzak neki néhány mustármagot, és akkor meggyógyítja a gyermekem.

NŐ: Ne szomorkodj! Hozok neked néhányat.

GAUTAMÍ: Ó, tiszteletre méltó hölgy, kérlek várj. Először mondd meg, meghalt-e valaki a családodban?

NŐ: Mikor?

GAUTAMÍ: Bármikor.
NŐ: Épp tavaly vesztettem el a férjem. (Sírni kezd.)

GAUTAMÍ: Akkor nem használhatom a mustármagjaid.

(Gautamí keserű könnyeket ejtve másik házhoz megy. Egy férfi nyit ajtót.)

GAUTAMÍ: Uram, kérlek, adj nekem pár mustármagot! Nagy szükségem van rá.

FÉRFI: Természetesen adok. Mindjárt hozom.

GAUTAMÍ: Először mondd meg, halt-e meg valaki a családodban?

FÉRFI: Ó, épp a múlt héten halt meg a feleségem, számomra a legdrágább a világon.

GAUTAMÍ: Ah, akkor nem fogadhatom el tőled a mustármagokat.

(Gautamí keserű könnyeket ejtve másik ajtóhoz lép. Egy kislány nyit ajtót.)

GAUTAMÍ: Gyermekem, olyan gyönyörű vagy. Kérlek, adj nekem pár mustármagot. Kérlek, menj és kérj anyádtól néhány mustármagot nekem.
KISLÁNY: Tudom, hogy hol tartja anyám a mustármagokat. Hozom őket máris.

GAUTAMÍ: Kérlek, gyermekem, mondd, apád mit csinál?

KISLÁNY: Az apám? (Sírni kezd.) Apám a Mennyben van. Éppen két hónappal ezelőtt halt meg hirtelen.

GAUTAMÍ: Gyermekem, akkor nem fogadhatom el őket.

3. szín

(Gautamí visszatér Buddhához.)

GAUTAMÍ: Ó, Mester, sok helyen jártam. Minden család elvesztett valakit. Úgy tűnik, nincs család, amely ne szenvedne a haláltól.

BUDDHA: Gautamí, igazad van. Nincs olyan család a földön, mely azt mondhatná, hogy a halál még nem volt vendég hajlékukban. Te szenvedsz, s ugyanúgy, ahogy te, sokan szenvednek még. Sokan szenvedtek és fognak még szenvedni. Nem csak néhányan, Gautamí, mindenki. Mindegyikünknek szenvedni kell a haláltól. Fényből jöttünk, Fénybe térünk vissza.

GAUTAMÍ: De Atyám, ő az egyetlen gyermekem volt. Miképp vigasztalódhatok? Ki vigasztal meg engem?

BUDDHA: Ki vigasztal meg, Gautamí? Én foglak.

GAUTAMÍ: Kérlek, vigasztalj meg. Atyám. Te vagy az egyetlen, aki képes rá.

BUDDHA: Gautamí, az élet után mindig elmúlás következik. Születés után halálnak kell jönnie, s a halál után születésnek kell következnie. Most Gautamí, elmondom neked a szomorúságod okát. Te elvesztetted egyetlen gyermeked. Életedet elárasztotta a bánat. De a bánatod oka nem a halál. A szomorúságod oka a vágy. Amikor a vágyad legyőzöd, a szomorúságod is alulmarad. Imádkozz és meditálj. A vágy pedig akkor szenved vereséget, amikor a fényt és az örömöt állandó barátaidként ismered el.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Palermóban elmentünk a kapucinos kriptába. Régóta vágytam megnézni, és engem is meglepett, de nagyon megviselt a látvány. Sad
A falakon végig csontvázak felöltöztetve, alattuk koporsóban újabb csontvázak, alattunk a földön szintén sírok.

Egyszerűen nem tudom megfogalmazni magamnak sem, hogy mi rendített meg ennyire - lehet, hogy nagyobb, kézzelfoghatóbb közelségbe került a halál.... Confused

jujj, ez kemény... huhhh...
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 04. 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 01. 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Temető Tokióban

Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 01. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Temető Tokióban

köszönöm Smile
Mik ezek a "lécszerűségek" ?
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 01. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szívesen, habár ezt most csak a netről halásztam le Embarassed

Lélektábláknak hívják őket (vagy hogy kell ezt magyarul mondani) imák vannak rajta.

Nagyon fura egy ilyen temetőben sétálgatni, teljesen más hangulat. Érdekes, hogy (szerintem legalábbis) mivel nem kapcsolódik konkrét élmény hozzá, nem annyira érzed át, hogy temető. Míg egy európai jellegű temetőnél minden esetben áthat a hangulat...

Itt is, természetesen, mint mindenhol, rengeteg cica van. Smile Sütkéreznek a napon, és bármikor kaphatóak egy kis szeretgetésre, vagy éppen fotózásra. Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Következő
15 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.