Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Állatvédelem
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eva56
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 06. 19:22    Hozzászólás témája: Állatvédelem Hozzászólás az előzmény idézésével

Elkelne egy kis promócióSmile
http://www.asopronibudapestert.hu

Bejelentkeztem (nem számítottam rá, hogy kiírja a nevem, akkor ZZ-t írtam
volna...) a pályázatra "Állatmenhely segítés" címszó alatt és a fórumot is
elindítottam.
Mindenkit kérek, hogy gyűjtse nekünk a szavazatokat, jó indítás lenne egy kis
pénz, hogy jogerőre léptünk. Hétfőtől amúgyis akciót indítunk a menhelyi
állatok ivartalanításához pénzgyűjtésre (konkrétan Pakson van vagy 60 vemhes
vagy hamarosan vemhes szuka, ezt már le is szerveztem az orvossal, és más
menhelyek is jelezték, hogy gondban vannak). Ez az akció csak Budapest és 15
km-es vonzáskörzetére vonatkozik, ezért szigorúan erről eshet csak szó (ilyen
menhelyekről és a lakossági akcióinkról). A fórum:
http://www.asopronibudapestert.hu/site.php?go=sc&id=22
MINDENKIT KÉREK, HOGY CSAK 1 SZAVAZATOT ADJON LE, AKKOR IS, HA TÖBB E-MAIL
CÍME VAN!

--
jutka

Többen jelezték, hogy nem teljesen világos a szavazás menete.

http://www.asopronibudapestert.hu

1. regisztrálás
2. rákattintás az "állatmenhely segítés"-re
3. szavazok-ra kattintani
4. szavazok-ra kattintani
5. szavazok-ra kattintani

Nem, nem írtam el:), mindhárom szavazatot adhatjátok nekünk, ha úgy gondoljátok!

Aki már szavazott, de csak egy szavazatot adott le, az bármikor leadhatja még
a másik kettőt miután belépett, akár ránk is.
Köszönjük!

On Fri, 1 Jun 2007 21:32:15 +0200, jutka wrote
> Sziasztok!
>
> Elkelne egy kis promócióSmile
> http://www.asopronibudapestert.hu
>
> Bejelentkeztem (nem számítottam rá, hogy kiírja a nevem, akkor ZZ-t írtam
> volna...) a pályázatra "Állatmenhely segítés" címszó alatt és a
> fórumot is elindítottam. Mindenkit kérek, hogy gyűjtse nekünk a
> szavazatokat, jó indítás lenne egy kis pénz, hogy jogerőre léptünk.
> Hétfőtől amúgyis akciót indítunk a menhelyi állatok
> ivartalanításához pénzgyűjtésre (konkrétan Pakson van vagy 60 vemhes
> vagy hamarosan vemhes szuka, ezt már le is szerveztem az orvossal,
> és más menhelyek is jelezték, hogy gondban vannak). Ez az akció csak
> Budapest és 15 km-es vonzáskörzetére vonatkozik, ezért szigorúan
> erről eshet csak szó (ilyen menhelyekről és a lakossági akcióinkról)
> . A fórum: http://www.asopronibudapestert.hu/site.php?go=sc&id=22
> MINDENKIT KÉREK, HOGY CSAK EGY E-MAIL CÍMRŐL SZAVAZZON, AKKOR IS, HA TÖBB
> E-MAIL CÍME VAN!
>
> --
> jutka
>
> _______________________________________________
> Belso mailing list
> Belso@zoldzebra.hu
> https://bardo.hu/mailman/listinfo/belso

http://zoldzebra.hu/news.php
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 06. 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Éva! Smile Írnál valamit arról, hogy miről kellene szavaznom, miben segítenék nektek, hogyan jutnátok pénzhez ezáltal? Tudod, szívesen segítek, de szeretném tudni, hogy kinek, miben segítek.

Üdvözlettel
hangya
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 22. 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen könnyen dönt az ember az állatok sorsáról... Ha éhes, megeszi, rendben. Bár ehetne mást is, de jó, rendben. Ugyan ma már nem egyenlő küzdelemben ejti el, de jó, legyen. Ha fázik, elveszi az állat budáját. Oké. De minek kell ehhez megölni? A birkák gyapja nem követeli az állat életét. Ha éhes voltál, és ölnöd kellett, ott a bőre, bundája, húsa, vére, csontja. Nem elég? Hova vezet ez az esztelen gyilkolás? Még több kell? Hiszen a romlott felesleget visszaöntjük a tengerbe... hiszen a rabságban tartott marhákat saját fajtársaik csontjaival etetjük... a szavannákon lelőtt elefántok teste rothad, mert csak egyetlen darab kellett, és azt az állat nem adja önként... a vadász azt mondja: munkája szükséges, nem élvezetböl öl, csak fent kell tartani a természet egyensúlyát... ki bontotta meg azt? kérdem én, talán a vaddisznó? az őzike? a szarvasok? Nincsenek már természetes ellenfeleik, a farkas, a vadmacska... ki ölte meg mindet? talán a vaddisznó? az őzike? a szarvasok? Hol van a dodo? és a moa? a viza? az onager? Dédelgetjük kedvenceinket: öltöztetjük, etejük, simogatjuk, mutogatjuk... kérték ők? jó ez nekik? Aztán egyetlen mozdulattal kidobjuk, megöljük, megkínozzuk, elkergetjük... mert most éppen nem kell... Eldöntjük hol élhetnek, mit ehetnek, mit tehetnek, mikor, és mennyit, és kivel... és eldöntjük életüket és halálukat, és közben közömbösen elbeszélgetünk valami másról, vagy perverz büszkeséggel mutogatjuk a szoba falára aggatott maradványaikat, elmebeteg kéjjel nézzük szenvedéseinket, vagy élvezettel tömjük túltelt bendőnkbe mérgezett húsukat, megkínzott lelküket, öltjük fel véres testük maradékát. Álszent csodálattal megbámuljuk őket a ketreceikben, vagy szellemképüket a modern tecnikai eszközök segítségével, mintha valami fura, idegen csodabogarak lennének, nem pedig társaink, tanítóink, véreink, mi magunk... együtt, a természet, az élet, a Föld.

...mi lesz, ha egyszer ők mondanak ítéletet felettünk?...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 05. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyu és Apu!
6hetesen magatokhoz vettetek,sokat játszottam a gyerekekkel és nagyon boldog voltam Veletek.Ahogy nőttem,egyre nőtt a mozgásigényem és vele együtt az étvágyam is. A gyerekek nem akartak velem játszani,ha odamentem egy simiért,sokszor még belém is rúgtak. Aztán egy nap beültettetek a kocsiba.Én olyan boldog voltam,végre hónapok óta először látok mást is a kennelen kívül.Az autópálya szélén álltunk meg.Eldobtátok a labdámat.Futottam utána,de mire visszaértem Ti már sehol sem voltatok.Kétségbeesetten rohangáltam a kocsik között,labdával a számban.Az autósok dudáltak,de volt olyan is,aki még rá is gyorsított.Ki akartam futni az út szélére,mert nagyon féltem.Hirtelen egy hatalmas ütést éreztem az oldalamon és többet nem tudtam felállni.Nagynehezen kikúsztam az út mellé.Próbáltam utánatok menni,de nem sikerült.Körülöttem minden véres volt.Fáztam,sötét volt és féltem.A labdámat még mindig fogtam,biztos voltam benne,hogy visszajöttök értem.Hiába nyüszítettem,ugattam,senki nem állt meg segíteni.Több órás fekvés után megállt mellettem valaki,nem törődve a vérrel és a sárral,betett az autóba.Egy fehér köppenyes férfi szaladt a kocsihoz,amikor megálltunk.Már csak a fejét csóválta.Új gazdám,aki 15perce ismert,nagyon sírt és megölelt.Csak akkor engedtem el a labdámat,hogy megnyaljam a kezét,hogy azt tudjam neki mondani:"Köszönöm".Aztán elaludtam,az utolsó dolog,amit hallottam,gazdám kétségbeesett zokogása volt.Már nem félek,nem fázom és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.Talán ha nem rágom szét a cipőket és nem eszem annyit,még mindig élhetnék...

...én most ezen bőgök...
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 05. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Állatmentő vagyok. Edzett acélból vagyok.
Megállok az út szélén egy sérült állatnál, csupasz kezem a tátongó sebbe nyomom, hogy elállítsam a zubogó vért.
Állatmentő vagyok. Edzett acélból vagyok.
Fegyver torkolata előtt állok és egy megláncolt kutya életéért könyörgök; egy kutyáért, akiről a "gazdája" azt hiszi, az ő tulajdona és úgy használhatja ki, ahogy neki tetszik.
A szívem kemény és nem tud megbocsájtani ezeknek a kétlábú, emberi álarcot viselő szörnyetegeknek, akik szenvedést okoznak a Föld ártatlanjainak - legyenek azok gyermekek vagy állatok.
Összetört és meggyötört állatot tartok karjaimban és azt kívánom: jusson ugyanez a sors ezeknek a szörnyetegeknek, járják meg a poklot, leláncolva víz és élelem nélkül, kegyelem nélkül.
Állatmentő vagyok. Törékeny porcelánból vagyok.
Szívem ezer apró szilánkra törik, ahogy ezt a gyenge kis teremtményt tartom, miközben ő zihálva egy utolsót sóhajt. Könnyeim bársonyos pofácskájára hullanak, ahogy búcsúcsókot lehelek rá..."
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 05. 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Kedves Anyu és Apu!
6hetesen magatokhoz vettetek,sokat játszottam a gyerekekkel és nagyon boldog voltam Veletek.Ahogy nőttem,egyre nőtt a mozgásigényem és vele együtt az étvágyam is. A gyerekek nem akartak velem játszani,ha odamentem egy simiért,sokszor még belém is rúgtak. Aztán egy nap beültettetek a kocsiba.Én olyan boldog voltam,végre hónapok óta először látok mást is a kennelen kívül.Az autópálya szélén álltunk meg.Eldobtátok a labdámat.Futottam utána,de mire visszaértem Ti már sehol sem voltatok.Kétségbeesetten rohangáltam a kocsik között,labdával a számban.Az autósok dudáltak,de volt olyan is,aki még rá is gyorsított.Ki akartam futni az út szélére,mert nagyon féltem.Hirtelen egy hatalmas ütést éreztem az oldalamon és többet nem tudtam felállni.Nagynehezen kikúsztam az út mellé.Próbáltam utánatok menni,de nem sikerült.Körülöttem minden véres volt.Fáztam,sötét volt és féltem.A labdámat még mindig fogtam,biztos voltam benne,hogy visszajöttök értem.Hiába nyüszítettem,ugattam,senki nem állt meg segíteni.Több órás fekvés után megállt mellettem valaki,nem törődve a vérrel és a sárral,betett az autóba.Egy fehér köppenyes férfi szaladt a kocsihoz,amikor megálltunk.Már csak a fejét csóválta.Új gazdám,aki 15perce ismert,nagyon sírt és megölelt.Csak akkor engedtem el a labdámat,hogy megnyaljam a kezét,hogy azt tudjam neki mondani:"Köszönöm".Aztán elaludtam,az utolsó dolog,amit hallottam,gazdám kétségbeesett zokogása volt.Már nem félek,nem fázom és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.Talán ha nem rágom szét a cipőket és nem eszem annyit,még mindig élhetnék...

...én most ezen bőgök...

Oh, Istenem!! Ezen most én is Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Olyan, mintha tőrt forgatnának a szívemben!!!
...és megteszik. Sokan. Egyszer, csak egyszer kapnék egy ilyen embert a kezeim közé!!! angry4 angry4 angry4 angry5 angry5 :ogre: :ogre:
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
"Állatmentő vagyok. Edzett acélból vagyok.
Megállok az út szélén egy sérült állatnál, csupasz kezem a tátongó sebbe nyomom, hogy elállítsam a zubogó vért.
Fegyver torkolata előtt állok és egy megláncolt kutya életéért könyörgök; egy kutyáért, akiről a "gazdája" azt hiszi, az ő tulajdona és úgy használhatja ki, ahogy neki tetszik.
A szívem kemény és nem tud megbocsájtani ezeknek a kétlábú, emberi álarcot viselő szörnyetegeknek, akik szenvedést okoznak a Föld ártatlanjainak - legyenek azok gyermekek vagy állatok.
Összetört és meggyötört állatot tartok karjaimban és azt kívánom: jusson ugyanez a sors ezeknek a szörnyetegeknek, járják meg a poklot, leláncolva víz és élelem nélkül, kegyelem nélkül.
Állatmentő vagyok. Törékeny porcelánból vagyok.
Szívem ezer apró szilánkra törik, ahogy ezt a gyenge kis teremtményt tartom, miközben ő zihálva egy utolsót sóhajt. Könnyeim bársonyos pofácskájára hullanak, ahogy búcsúcsókot lehelek rá..."
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Köszi... akkor a mai napra is megvan a bőgésadag...
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mai napon egy nagyon apró lépéssel haladhat előre az állatvédelem. A Németjuhász Fajtamentés Alapítvány nyerte az Ügyet.
Megépülhet a németjuhász menhely...

Csak azért, hogy ne csak sírással teljen a nap.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs kettősebb jellem az embernél. Egyik kezével gyilkol, a másikkal simogat...
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Nincs kettősebb jellem az embernél. Egyik kezével gyilkol, a másikkal simogat...

Ez így van, sajnos. Sad
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért jár nálunk még mindig gyerekcipőben az állatvédelem? Miért lehet elütni csendes kertvárosi utcában véletlenül kilépő öreg kutyát, és meg sem állni? Hiszen csak egy kutya volt!Úgy söpört az illető "ÚR" a házunk előtt, hogy meg sem állt. Miért lehet szomszédnak megmérgezni egy ártatlan, jó egerésző cicát, aki senkinek sem ártott? Évek óta minden cicámat megmérgeznek.Már nem is merek újabbat hozni, csak játszanék az életével.Miért a szomszédom dönti el, hogy legyen-e az én házamban egy cica? Sad
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekünk a kutyánkat mérgezték meg a szomszédok,pedig pont kölyköket várt ,ott az ok valószínűleg a félelem volt.Féltek tőle,mert harci kutya jellegű volt a pofája,pedig még csak ugatni sem tudott Sad
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
nekünk a kutyánkat mérgezték meg a szomszédok,pedig pont kölyköket várt ,ott az ok valószínűleg a félelem volt.Féltek tőle,mert harci kutya jellegű volt a pofája,pedig még csak ugatni sem tudott Sad

Uramisten... ez borzalmas... és ezt tesszük egymással is... mit szólna egy ilyen szomszéd, ha az ő lányát mérgezné meg valaki, amikor az unokáját várja?
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Miért jár nálunk még mindig gyerekcipőben az állatvédelem? Miért lehet elütni csendes kertvárosi utcában véletlenül kilépő öreg kutyát, és meg sem állni? Hiszen csak egy kutya volt!Úgy söpört az illető "ÚR" a házunk előtt, hogy meg sem állt. Miért lehet szomszédnak megmérgezni egy ártatlan, jó egerésző cicát, aki senkinek sem ártott? Évek óta minden cicámat megmérgeznek.Már nem is merek újabbat hozni, csak játszanék az életével.Miért a szomszédom dönti el, hogy legyen-e az én házamban egy cica? Sad

Ilyenkor eszembe jut, hogy a sok katazstrófa, árvíz, földrengés, egyéb... azért van, hogy a természet kivesse testéből akóros daganatot, amit embernek hívnak...

Isten azért adta nekünk a földet, hogy pásztorai, őrzői legyünk... ezzel szemben mindent teszünk, csak ezt nem...
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 07. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
gerleimari írta:

Ilyenkor eszembe jut, hogy a sok katazstrófa, árvíz, földrengés, egyéb... azért van, hogy a természet kivesse testéből akóros daganatot, amit embernek hívnak...

Isten azért adta nekünk a földet, hogy pásztorai, őrzői legyünk... ezzel szemben mindent teszünk, csak ezt nem...

Egyetértek! És a háziállatokat ajándékba kaptu Istentől, hogy mindenkinek legyen igaz barátja.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.