Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

segitségkérés stressz legyőzéséhez
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:04    Hozzászólás témája: segitségkérés stressz legyőzéséhez Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagy dologban kérném segitségetek! A baj az, h szóbeli vizsgáknál mindig teljesen leblokkolok és hacsak nem húznak ki belőlem minden szót akkor meg se tudok szólalni. Pedig kipróbáltam nem a tudással van a baj, mert bármikor elmondom bárkinek azokat az anyagokat, csak abban a helyzetben nem megy. Ha van vkinek vmi ötlete, h küzdhetném le ezt a hátrányom, akkor mondjátok. Mindenre vevő vok....Smile
előre is köszi mindenkinek...Very Happy
Pusz:
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor a kérdést megkapod, mi játszódik le benned? Tudod, mire vár választ a vizsgáztató, vagy nem érted, mire akar kilyukadni? Látod-e a tankönyv vonatkozó oldalait, azok elhelyezkedését a könyvben? Szóval mi játszódik le benned?
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem tudom egyszerűen annyira kiakadok vizsga napjára, h általában mikor benn ülök azt sem tudom fiú vagyok vagy lány... ha kérdeznek vmit addig nincs gond amig biztos vagyok a válaszban, vagy nem mondok vmit rosszul... Ha kijavitanak, onnantól se kép se hang... annyira összezavarodok, h nem tudom mit kéne tennem és nem jut eszembe semmi, pedig előtte és utána pontosan hiba nélkül megválaszolom ugyanazokat a kérdéseket... Csak egyszerűen ott nem megy... A baj, hogy 2-3 nappal előtte elkezdem elveszteni az önbizalmam, és már nagyon nagy stresszel indulok neki a vizsgának, akár felkészültem, akár nem... Ennek a megoldásához lenne szükségem pár baráti ötletre, tanácsra... H mivel tartsam fenn az önbizalmam, mivel tegyem magam túl a stresszen, vagy ha hibázok, akkor a hibán...
köszi
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi a tétje a vizsgáknak?
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát igazából az, h nagyon sok a vizsgám elég nagy anyagokból, és mivel szinte minden tárgyam szükséges a következő félévemhez ezért azon görcsölök folyamatosan, h ne vágjanak meg, mert akkor ismételhetek évet, ami nem lenne olyan kellemes, mert elég nagy anyagi vonzatokkal járna...
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
nem tudom egyszerűen annyira kiakadok vizsga napjára, h általában mikor benn ülök azt sem tudom fiú vagyok vagy lány... ha kérdeznek vmit addig nincs gond amig biztos vagyok a válaszban, vagy nem mondok vmit rosszul... Ha kijavitanak, onnantól se kép se hang... annyira összezavarodok, h nem tudom mit kéne tennem és nem jut eszembe semmi, pedig előtte és utána pontosan hiba nélkül megválaszolom ugyanazokat a kérdéseket... Csak egyszerűen ott nem megy... A baj, hogy 2-3 nappal előtte elkezdem elveszteni az önbizalmam, és már nagyon nagy stresszel indulok neki a vizsgának, akár felkészültem, akár nem... Ennek a megoldásához lenne szükségem pár baráti ötletre, tanácsra... H mivel tartsam fenn az önbizalmam, mivel tegyem magam túl a stresszen, vagy ha hibázok, akkor a hibán...
köszi

Tehát leve úgy indulsz neki, hogy tökéleteset kell nyújtanod...
Milyen korábbi kellemetlen emléked fűződik hasonló szituációhoz?
Milyen aélt vagy valós elvárásoknak akarsz mindenáron megfelelni?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
hát igazából az, h nagyon sok a vizsgám elég nagy anyagokból, és mivel szinte minden tárgyam szükséges a következő félévemhez ezért azon görcsölök folyamatosan, h ne vágjanak meg, mert akkor ismételhetek évet, ami nem lenne olyan kellemes, mert elég nagy anyagi vonzatokkal járna...

Adott vizsga esetén van még korrekciós lehetőség nem?
Hány sikeres vizsgán vagy túl és hányat ismételtettek meg veled?
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:

Mi lenne, ha a "jaj, csak ne vágjanak meg" gondolatod lecserélnéd pl erre: "tanultam rendesen, ennek szép eredménye van és jóindulatú vizsgáztató előtt adok számot tudásomról" ?
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem, ált úgy indulok neki, h úgyse lesz meg... Úgy próbálom megtanulni az anyagot, hogy elérjem a 2es szintet de mivel azt nem tom hol van ezért próbálok minél jobban felkészülni. Semmi ilyen, csupán utolsó érettségimen volt hasonló élményem mikor a jól kidolgozott tételem áthúztam és kidolgoztam rosszul, mert valahol volt egy hiba benne és azt hittem igy lesz a jó... Aztán közölték h nem, én meg olyan ideges lettem hogy köpni nyelni nem tudtam, úgy húzták ki belőlem a válaszokat, és csak azért adták meg az 5öst mert megnézték és tényleg ki volt jól is dolgozva... Magamnak szeretnék elsősorban megfelelni, és később a szakmámban a legjobbat nyújtani a segitségre szoruló emberek, a betegeim számára... Mert ez a kötelességem... de ha most nem tudok a szinvonalnak megfelelni, mit fogok tenni a beteggel?
mind1
sziasztok
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Figyelj, arra próbállak rávezetni, hogy ha rontasz is, nincsenek visszavonhatatlan következmények. Senki élete, egészsége nem múlik azon, hogy átmész-e a vizsgán, vagy nem. tehát eleve egy lazább felállás lehetséges, ha ezt tudatosítod magadban.
Ismerem a hányingert, hogy ezt a könyvet mégegyszer elejétől fogva végignyálazni.... Végülis ez is csak egy ellenérzés, mi van, ha végig kell nyálazni mégegyszer? Nem öröm, de valójában semmi lényeges nem történik. Végignyálazod oszt jól van.
danger
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem az a baj... én érzem magam sikertelennek és elveszettnek... h semmi nem sikerül, és h mi értelme az egész életemnek, mikor egész végig ezért güriztem h itt legyek és most akárh erőlködök nem megy... Igy sokszor már affinitásom sincs folytatni csak azért h annyit halljak, h köszönjük kollegina de jöjjön vissza legközelebb...
No jó éjt mindenkinek
asszem visszamegyek inkább nyálazni a könyveimet...
sziasztok
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 07. 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Danger! valahol el kell kezdeni az építkezést. Ha a vizsgákon kudarcélményeket gyűjtesz, akkor ez egy autokatalitikus folyamat lesz. Vágd el valahol a kört, mindegy hol. Kezdd onnan építeni az önbizalmat, önbecsülést.
Alaphozzáállás: Eddig ezek (felsorolás) sikerültek, volt néhány kudarc, de azoknak a következményeit is megoldottam (felsorolás). Ha kudarc ér, meg tudom oldani a gondot.

Vizsgára úgy megyek el, hogy ha az egyetemről vágnak ki, akkor is megtalálom a helyemet az életben, tudok másként is segíteni az embereken. Ha utóvizsgázni kell csak, az pláne bakfitty, legalább ezt a tárgyat alaposan megtanulom. Egyébként pedig eddig x db vizsgám sikerült, ez miért ne sikerülne. A vizsgáztató sem lelkes ám az utóvizsgáztatás gondolatától... Jobb neki is, ha kihozzátok közösen a maximumot. Lelkileg is, meg amúgy is. Senki nem szteret rosszat mondani a másiknak. Az elég kellemetlen hír, hogy kollegina szeretném újra látni....

Szóval valahogyan így... Nekem működött.
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
nem az a baj... én érzem magam sikertelennek és elveszettnek... h semmi nem sikerül, és h mi értelme az egész életemnek, mikor egész végig ezért güriztem h itt legyek és most akárh erőlködök nem megy... Igy sokszor már affinitásom sincs folytatni csak azért h annyit halljak, h köszönjük kollegina de jöjjön vissza legközelebb...No jó éjt mindenkinek
asszem visszamegyek inkább nyálazni a könyveimet...
sziasztok

Csak egy kérdés: akik vizsgáztatnak, azok frusztrálnak? Úgy értem, elveszik az energiádat? Félsz tőlük? MIért nincs elég önbizalmad és magabiztosságod?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Mint gyakorló vizsgázó csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbáld meg azt erősíteni magadban, hogy nincs tétje a vizsgáknak. Ha nem sikerül, majd pótolod, nem történik semmi baj. A legtöbb tárgyból lehet UV-zni és akkor még nem vesztettél semmit. Akkor se úgy menjél oda, hogy nem fog sikerülni, ha nem tanultál eleget, mert ettől görcsös leszel. Ilyen esetben egyszerűen úgy menj oda, hogy lesz, ami lesz... még akár szerencséd is lehet (jártam már így).
Tanulás közben pedig ne a vizsgára koncentrálj, hanem az anyagra.
Hangyának igaza van, a tanárok sem szeretnek buktatni. Többnyire segíteni akarnak, gondolj erre, amikor kérdeznek tőled, vagy rákérdeznek, hogy biztos vagy-e a válaszban.

Remélem, tudtam segíteni. Nagyon sok sikert kívánok a vizsgáidhoz!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 06. 08. 11:25    Hozzászólás témája: Re: segitségkérés stressz legyőzéséhez Hozzászólás az előzmény idézésével

danger írta:
Sziasztok!

Nagy dologban kérném segitségetek! A baj az, h szóbeli vizsgáknál mindig teljesen leblokkolok és hacsak nem húznak ki belőlem minden szót akkor meg se tudok szólalni. Pedig kipróbáltam nem a tudással van a baj, mert bármikor elmondom bárkinek azokat az anyagokat, csak abban a helyzetben nem megy. Ha van vkinek vmi ötlete, h küzdhetném le ezt a hátrányom, akkor mondjátok. Mindenre vevő vok....Smile
előre is köszi mindenkinek...Very Happy
Pusz:

Magolós típus vagy?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.