Nyilvános a Magyar Mozgókép Szemle programja
Címlap / Kultúra / Nyilvános a Magyar Mozgókép Szemle programja

>

Nyilvános a Magyar Mozgókép Szemle programja

Nyomtatás NYOMTATÁS konyvjelzo_ikon

HarmoNet Ezotéria-Horoszkóp-2020-04-05

A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános. Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet - a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron.  

 

A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát. A jegyelővétel február 22-én, szombaton kezdődik.

Immár nyilvános a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemle programja. A Magyar Mozgókép Szemlén 59,  Magyar Filmdíjra jelölt alkotást vetítenek majd a Corvin moziban, köztük a Valan, az Akik maradtak, a Drakulics elvtárs, a FOMO - Megosztod és uralkodsz, az Apró mesék, a Guerilla, a Seveled, a Most van most, a Szép csendben és a Szeretlek mint Állat! című nagyjátékfilmeket. A tévéfilmek közül a Foglyok, az Egy másik életben, a Házasságtörés és a Nino bárkája szerepel a programban, valamint a Cseppben az élet, a Tabukról tabuk nélkül, az Alvilág, a 200 első randi és A mi kis falunk című televíziós sorozatok egy-egy epizódját, továbbá tíz animációs filmet, tíz ismeretterjesztő filmet, tíz kisjátékfilmet és tíz dokumentumfilmet is  nagy vásznon nézhetnek majd meg a nézők.


Zárójelentés

A televíziós forgalmazású filmek - tévéfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film és televíziós sorozatok – ingyenesen, a mozifilmek pedig kedvezményes 500 Ft-os áron tekinthetők majd meg. Jegyek február 22-étől  válthatóak a Corvin Mozi jegypénztárában, vagy online.

A jelölt filmek mellett az internetes világból jövő mozgóképek válogatásából, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből, valamint a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is láthat egy-egy filmet a nagy közönség. Így a programban szerepel Szabó István Apa - Egy hit naplója című alkotása, Gertler Viktor Az aranyember című filmje, melyben Béres Ilona és Pécsi Ildikó látható, András Ferenc Veri az ördög a feleségét című filmje Pécsi Ildikóval a főszerepben, Bereményi Géza Eldorádó című alkotása Eperjes Károllyal a főszerepben és Lugossy László Szirmok, virágok, koszorúk című filmje Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát, melyek közül kiemelkedik az újonnan megalakult MADOKE (Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete) nyílt vitafóruma a Magyar Filmakadémia szervezésében, amely a dokumentumfilmes műfajok határairól és alkotóiról szól.

A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét. Február 25-én Szabó István új filmje, a Zárójelentés nyitja a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét a Corvin moziban. A Magyar Filmdíj győztes alkotásait a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják ki, a díjátadót március 5-én este a Vígszínházban rendezik majd meg.




MAGYAR FILMDÍJ – 2020 - JELÖLTEK

Legjobb játékfilm
Jelöltek:

Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő
Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel 
Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila 
FOMO - Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István
VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László

Legjobb rendező
Jelöltek:

Bagota Béla - Valan
Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
Kárpáti György Mór - Guerilla
Szász Attila - Apró mesék
Tóth Barnabás  - Akik maradtak

Legjobb forgatókönyv
Jelöltek:

Bagota Béla - Valan
Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Köbli Norbert - Apró mesék
Muhi Klára, Tóth Barnabás - Akik maradtak

Legjobb férfi főszereplő
Jelöltek:

Hajduk Károly - Akik maradtak
Krisztik Csaba - Valan
Nagy Zsolt - Drakulics elvtárs
Váradi Gergely - Guerilla
Yorgos Goletsas - FOMO - Megosztod és uralkodsz

Legjobb női főszereplő
Jelöltek:

Bognár Lulu - Szép csendben
Fátyol Hermina - Szeretlek mint Állat!
László Panna - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Tenki Réka - Seveled
Walters Lili - Drakulics elvtárs

Legjobb operatőr
Jelöltek:

Garas Dániel - Valan
Hartung Dávid - Guerilla
Marosi Gábor - Akik maradtak
Nagy András - Apró mesék
Reich Dániel - Drakulics elvtárs

Legjobb díszlet
Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn – Guerilla
Ágh Márton - Drakulics elvtárs
Damokos Csaba - Valan
Rajk László - Akik maradtak
Valcz Gábor - Apró mesék

Legjobb zeneszerző
Jelöltek:

Csorba Lóránt, Csengery Dániel - Seveled
HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) - Most van most
Keresztes Gábor - Drakulics elvtárs
Pacsay Attila, Parádi Gergely - Apró mesék
Pirisi László - Akik maradtak

Legjobb vágó
Jelöltek:

Duszka Péter Gábor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Hargittai László - Apró mesék
Kornis Panni - Szép csendben
Mógor Ági - Akik maradtak
Szalai Károly- Valan

Legjobb hang
Jelöltek:

Balázs Gábor - Valan
Juhász Róbert és Székely Tamás - Szép csendben
Lente Viktor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Tőzsér Attila - Drakulics elvtárs
Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint - Akik maradtak

Legjobb maszk
Jelöltek:

Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) - Apró mesék
Hortobágyi Ernella - Valan
Kozma Éva, Halász Míra - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Károlyi Márk, Kund Barbara - Akik maradtak
Nagy Andrea - Seveled

Legjobb jelmez
Jelöltek:

Füzes Eszter - Drakulics elvtárs
Lengyel Rita - Akik maradtak
Sinkovics Judit - Valan
Schreiter Lilla - FOMO - Megosztod és uralkodsz
Szlávik Juli - Guerilla

TÉVÉFILM
Legjobb tévéfilm

Jelöltek:

Egy másik életben, rendező: Tasnádi István
Foglyok, rendező: Deák Kristóf
Házasságtörés, rendező: Vitézy László
Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező

Jelöltek:

Deák Kristóf - Foglyok
Miklauzic Bence - Nino bárkája
Tasnádi István - Egy másik életben
Vitézy lászló - Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv
Jelöltek:

Maruszki Balázs - Nino bárkája
Tasnádi István, Veres Attila - Egy másik életben
Vitézy László, Sz. Szabó István - Házasságtörés
Vörös András - Foglyok

Legjobb női főszereplő

Jelöltek:

Gera Marina - Nino bárkája
Illés Nagy Maja - Egy másik életben
Nemes Wanda - Házasságtörés
Sodró Eliza – Foglyok

Legjobb férfi főszereplő
Jelöltek:

Fekete Ernő - Foglyok
Molnár Áron- Egy másik életben
Nagy Péter- Házasságtörés
Znamenák István - Nino bárkája

Legjobb operatőr

Jelöltek:

Csukás Sándor - Egy másik életben
Gózon Francisco - Foglyok
Pap Ferenc - Házasságtörés
Seregi László - Nino bárkája

Legjobb díszlet
Jelöltek:

Antal-Fógel Adrienn - Egy másik életben
Klímó Péter - Nino bárkája
Siska Tamás - Házasságtörés
Valcz Gábor - Foglyok

Legjobb zeneszerző
Jelöltek:

Balázs Ádám - Foglyok
Jávorka Ádám - Nino bárkája
Monori András - Egy másik életben

Legjobb vágó
Jelöltek:

Barsi Béla - Nino bárkája
Csillag Manó - Foglyok
Csillag Mano - Házasságtörés
Mezei Áron - Egy másik életben

Legjobb hangmester
Jelöltek:

Madaras Attila - Egy másik életben
Madaras Attila - Házasságtörés
Madaras Attila - Nino bárkája
Terffy Máté - Foglyok

Legjobb maszk
Jelöltek:

Fekete Rita - Egy másik életben
Jakóts Katalin - Házasságtörés
Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella - Foglyok
Tóth Anikó - Nino bárkája

Legjobb jelmez
Jelöltek:

Balai Zsuzsanna - Házasságtörés
Ignjatovic Kristina - Egy másik életben
Sinkovics Judit - Foglyok
Zelenka Nóra - Nino bárkája

Legjobb animációs film
Jelöletek:

Az utolsó vacsora - Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia
Bela - Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián
Belső könyvtár - Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit
Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla
Budapest Spaceport: A tolvajok - Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit
Kippkopp a hóban - Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori
Lidérc úr - Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens
Szimbiózis - Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron
Szökési sebesség - Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda
Tesók - Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor

Legjobb dokumentumfilm
Jelöltek:

A báró hazatér - Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám
A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota
A létezés eufóriája - Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka
Csak családról ne - Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell
Emmi néni csodálatos élete - Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton
Ketten - Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza
Lili - Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor
Mignon - Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála
Ott legbelül dal van… - Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András
Vonal fölött - Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna

Legjobb kisjátékfilm
Jelöltek:

A buszsofőr - rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
A mentor - rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina
Balansz - rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós
Casting - Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel
Két csík - Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági
Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna
Reggelim a vacsorád - Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda
Szerepzavar - Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente
Szokásjog - Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor
Újjászületés - Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála

Legjobb ismeretterjesztő film:
Jelöltek:

Az elízium kém - Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit
A vádlott vádló - Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint
Élet, öröm, zene - Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra
Kodály mindenkié - Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond
Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter
Nicky, a másik fiú - Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina
Ötödik alosztály - Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság
Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente
Vad erdők, vad bércek - Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Legjobb televíziós sorozat
Jelöltek:

200 első randi, Az esküvő - Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara
Alvilág (1. évad 1. epizód) - Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István
A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók - Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván
Cseppben az élet - A siker útján (2. rész) - Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna
Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők - Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre





 
 
[ 384 ]
spacer
Szólj hozzá!
spacer 

 
 


Jóska Jósda
Hapci naptár
szerelmi_joslat
Szerelmi kötés
Önismereti jóslat
ciganykartya
szinjosda
slide-tarot
slide-tarot

 
 




 



ciganykartya
joskajosda
szerelmi_joslat
szinjosda
slide-tarot



A Harmonet üzemeltetője az Harmopress Kft.
1999-2016 © Minden jog fenntatva
HarmoNet 1999 óta minden nőnek bejön!
x